نگاهی به بازار آنتیموان در بازار جهانی
سقوط آنتیموان ادامه دارد

نگاهی به بازار آنتیموان در بازار جهانی

آنتیموان به‌عنوان یک فلز با ارزش در صنعت الکترونیک (دیود و LED)، پتروشیمی، نساجی، شیمیایی، رنگ، داروسازی، باطری سازی و‌ همچنین برای ساخت آلیاژهای مقاوم در برابر خوردگی و فرسودگی کاربرد دارد. در این گزارش روند قیمت این فلز طی 3 ماه اخیر مورد بررسی قرار گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، قیمت آنتیموان طی 3 ماه دوم سال جاری، در یک روند نزولی قرار گرفته است. نمودار 1، روند قیمت شمش آنتیموان را در انبارهای روتردام برای 3ماهه دوم سال جاری نشان می‌دهد. آنتیموان در ابتدای ماه می در بازه 7000 تا 7300 دلار به‌ازای هر تن به فروش رفت. در تاریخ 13 می حداکثر قیمت فروش آنتیموان افت 100 دلاری را تجربه کرد و به 7200 دلار به‌ازای هر تن رسید. قیمت این فلز در طول هفته دوم این ماه در همین محدوده ثابت بود. در ابتدای هفته سوم ماه می، آنتیموان در رنج قیمتی 6900 تا 7150 دلار فروخته شد. این روند نزولی در 2 روز پایانی ماه می نیز ادامه داشت و قیمت فروش این فلز در بازه 6600 تا 6850 ثبت شد. ماه ژوئن نیز به کام تولیدکنندگان آنتیموان نبود؛ این روند نزولی ادامه پیدا کرد تا جایی که فلز مورد بحث در روز کاری آخر این ماه در بازه 6300 تا 6500 دلار بر هر تن، فروخته شد.

آنتیموان در روز نخست جولای در بازه 6180 تا 6400 دلار در هر تن فروخته شد. این روند کاهشی در طول هفته نخست این ماه نیز پابرجا بود و فلز یاد شده در روز انتهایی هفته در محدوده 6100 تا 6250 دلار فروش رفت؛ قیمت یاد شده تا نیمه ماه ثابت ماند. در ادامه این ماه، روند کاهشی ادامه پیدا کرد و در 29 جولای قیمت فروش 5950 تا 6150 برای این فلز ثبت شد.

توجه به این نکته ضروری به‌نظر می‌رسد که بازار آنتیموان نیز همچون فلزات دیگر از متغیرهای مختلفی تاثیر می‌پذیرد. البته از آنجا که چین بزرگ‌ترین تولیدکننده آنتیموان دنیاست، تغییرات تولید و بازار این فلز در چین، تاثیر بسزایی در بازار جهانی آن دارد. قیمت آنتیموان داخلی چین در مدت زمان مورد بحث کاهشی بود؛ چرا که برخی تولیدکنندگان داخلی، قیمت این فلز را به‌دلیل نبود تقاضا کاهش دادند. با این وجود برخی تولیدکنندگان همچنان در برابر کاهش قیمت‌ها مقاومت می‌کنند. باید خاطر نشان ساخت انجمن تولیدکنندگان آنتیموان چین خواستار کاهش تولید این فلز است تا در نهایت از شدت روند نزولی قیمت آن کاسته شده و بتواند سطوح بالای پیشین خود را تا حدی بازیابد. گفتنی است قیمت فلزات کمیاب از جنگ تجاری میان ایالات متحده و چین تغییراتی را پذیرفته است. این تاثیرات درخصوص آنتیموان به مراتب بیشتر بوده و به‌عنوان یکی از دلایل اصلی افت قیمت شناخته می‌شود. با این وجود انتظار می‌رود با وجود عرضه بالای فلز یاد شده، بازار این محصول همچنان در فشار باشد.

تولیدکنندگان آنتیموان چین مخالف تداوم روند نزولی قیمت‌ها هستند؛ چراکه اعتقاد دارند قیمت این فلز در سال‌های اخیر به اندازه کافی کاهش یافته و افت قیمت بیش از این، موجب خسارت دیدن آن‌ها می‌شود. در این میان مصرف‌کنندگان آنتیموان داخلی چین اعتقاد دارند قیمت‌ها مجددا کاهش می‌یابد؛ از این رو تنها برای نیاز کوتاه‌مدت خود خرید می‌کنند. این افراد اعتقاد دارند تقاضای ضعیف برای محصول یاد شده از روند نزولی قیمت‌ها حمایت می‌کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
چین بزرگ‌ترین تولیدکننده و مصرف‌کننده آنتیموان دنیاست
سهم 70 درصدی چین از تولید معدنی آنتیموان دنیا
افزایش بیش از 49 درصدی تولید شمش آنتیموان
گنج‌های پنهان استان سیستان‌و‌بلوچستان اکتشاف می‌شوند
کل تولید سال 96، در شش ماهه نخست سال جاری رقم خورد
دستیابی به رشد 76 درصدی در 3 ماهه نخست سال 97
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
آگهی فارسی منطقه ویژه
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهل و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

دویست و چهلمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: