افزایش 78 درصدی سود شرکت فررکسپو
عملکرد شرکت فررکسپو در نیمه اول سال 2019

افزایش 78 درصدی سود شرکت فررکسپو

شرکت فررکسپو تولیدکننده گندله سنگ آهن دارای معادن سنگ آهن در اوکراین و شبکه فروش در سراسر جهان است و بیش از 40 سال است که در زمینه معدن‌کاری، فرآوری و فروش گندله‌های سنگ آهن فعالیت می‌کند. ذخیره سنگ آهن معادن این شرکت حدود 20 میلیارد تن برآورد شده است.

به‌ گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، شرکت فررکسپو به‌عنوان سومین صادرکننده بزرگ گندله سنگ آهن در جهان است که در سال 2018 حدود 10.6 میلیون تن گندله تولید کرد. فررکسپو گزارش عملکرد خود در نیمه اول سال مالی 2019 را منتشر کرد. در این گزارش سود خالص شرکت فررکسپو پس از کسر مالیات با 78 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال 2018 از 152 میلیون دلار به 270 میلیون دلار و سود ناخالص EBITDA با 59 درصد افزایش نسبت به نیمه اول سال 2018 از 234 میلیون دلار به 372 میلیون دلار رسید. همچنین حاشیه سود ناخالص این شرکت در نیمه اول سال 2019 برابر با 47 درصد است و نسبت به مدت مشابه سال گذشته، 9 واحد افزایش را نشان می‌دهد.

میزان تولید گندله شرکت فررکسپو از 5 میلیون و 96 هزار تن در نیمه اول سال 2018 با 5 درصد افزایش به 5 میلیون و 353 هزار تن در نیمه اول سال 2019 رسید. همچنین میزان فروش گندله شرکت فررکسپو از 4 میلیون و 798 هزار تن در نیمه اول سال 2018 با 4 درصد افزایش به 4 میلیون و 990 هزار تن در نیمه اول سال 2019 رسید. شرکت فررکسپو در نظر دارد تا با نوسازی خط تولید گندله خود، بازده تولید گندله را در نیمه دوم سال 2019 حدود 5 درصد و فروش را حدود 4 درصد افزایش دهد.

ترکیب مشتریان شرکت فررکسپو در نیمه اول سال 2019 شامل اروپای شرقی و مرکزی، شمال شرق آسیا، چین و جنوب شرق آسیا، اروپای غربی، ترکیه، خاورمیانه، شمال آفریقا و هند است که سهم هر یک از حجم گندله فروخته شده توسط این شرکت در نیمه اول سال 2019 در نمودار 1 نشان داده شده است.

درآمد شرکت فررکسپو در نیمه اول سال 2019 بر اساس گزارش منتشر شده، 787 میلیون دلار است که 28 درصد نسبت به نیمه اول سال 2018 افزایش داشت. همچنین جریان وجوه نقد خالص ناشی از فعالیت‌های عملیاتی این شرکت با 64 درصد افزایش از 156 میلیون دلار در نیمه اول سال 2018 به 256 میلیون دلار در نیمه اول سال 2019 رسید.

بدهی خالص این شرکت که در نیمه اول سال 2018 حدود 369 میلیون دلار گزارش شده بود، با 24 درصد کاهش به 282 میلیون دلار در نیمه اول سال 2019 رسید. میانگین هزینه‌های نقدی شرکت فررکسپو در نیمه اول سال 2019 برابر با 46 دلار در هر تن است که بیش از 30 درصد این هزینه‌ها مربوط به هزینه‌های برق و گاز مصرفی است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
 نمایشگاه کانمین 2019
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: