نقشه راه معدن و صنایع معدنی بزرگ‌ترین دستاورد فراکسیون است
رئیس فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس:

نقشه راه معدن و صنایع معدنی بزرگ‌ترین دستاورد فراکسیون است

رئیس فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس گفت: تهیه نقشه راه معدن و صنایع معدنی یک افتخار بزرگ است و می‌توان گفت همین نقشه راه معدن تنها بخشی از وزارت صمت و یا تنها بخشی از کل دولت است که یک نقشه راه ۴ ساله دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، داریوش اسماعیلی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح عملکرد فراکسیون معدن و صنایع معدنی گفت: هدف از تشکیل این فراکسیون، جمع شدن و حضور و مشارکت نمایندگان علاقمند به بخش معدن و صنایع معدنی در جهت بررسی و پیگیری مسائل مرتبط با این حوزه است. مهم‌ترین و شاخص‌ترین کاری که انجام شده شامل پیگیری تهیه، تصویب، تایید و ابلاغ نقشه راه معدن و صنایع معدنی بوده است.

شروع تدوین نقشه راه معدن و صنایع معدنی از فراکسیون بود

نماینده مردم سروستان، کوار و خرامه در مجلس افزود: شروع تدوین نقشه راه معدن و صنایع معدنی و برنامه چهار ساله وزارت صمت، در جلسه‌ای بود که هیات رئیسه فراکسیون با آقای وزیر و معاونان معدنی آن داشتند و در آنجا می‌خواستیم بگوییم که چگونه مطالبات نمایندگان را دنبال و تعامل کنیم که آقای شریعتمداری وزیر وقت پیشنهاد تشکیل دبیرخانه تعامل دولت و مجلس در بخش معدن و صنایع معدنی را دادند. این دبیرخانه شامل هیئت رئیسه فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس، هیئت رئیسه کمیته معدن و صنایع معدنی از طرف مجلس بودند و 5 نفر از معاونان از بخش معدن وزارت صمت و نمایندگان بخش خصوصی است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی ادامه داد: نتیجه بیش از یک هزار ساعت وقت این دبیرخانه که با پیشنهاد و ابتکار فراکسیون معدن و صنایع معدنی شکل گرفت، ایجاد نقشه راه معدن و صنایع معدنی و برنامه چهار ساله وزارت صمت بود. در حال حاضر نیز به دنبال اجرای نقشه راه هستیم و یک هفته در میان جلسات این وزارتخانه با معاونان و مدیران مختلف وزارتخانه برقرار است و بنده نیز به عنوان رئیس فراکسیون معدن، کمیته معدن و البته سازمان نظام مهندسی معدن شرکت دارم.

در بحث بودجه ورود خوبی داشتیم

رئیس فراکسیون معدن و صنایع معدنی مجلس با بیان اینکه در بودجه ورودهای خوبی داشتیم، تصریح کرد: به اهداف خود در این حوزه به خوبی رسیدیم و در بودجه ورود خوبی داشتیم. زمانی که لایحه بودجه در 2 سال گذشته در حال تدوین بوده و قبل از اینکه لایحه به مجلس بیاید، طبق اطلاعاتی که  کسب می‌کردیم، نامه‌نگاری‌ها و پیشنهادات خود را دادیم و گفتیم نمایندگان مردم در این فراکسیون که 114 نفر نیز هستند، درخواست دارند در لایحه اعمال شود تا بعد از اینکه لایحه به مجلس آمد، نیاز به تغییرات کلی در لایحه بودجه نباشد.

تهیه نقشه راه معدن و صنایع معدنی به عنوان یک افتخار بزرگ است

اسماعیلی اظهار داشت: به طور کلی عملکرد خوبی در فراکسیون داشتیم و ارتباطات بسیار رضایتمند است و امیدوار هستیم نیز پیش رویم. تهیه نقشه راه معدن و صنایع معدنی به‌عنوان یک افتخار بزرگ است و تنها بخشی از وزارت صمت و یا حتی می‌توان گفت تنها بخشی از کل دولت که یک نقشه راه 4 ساله دارد به طوری‌که تعامل مجلس، دولت و بخش خصوصی بر روی آن است، همین نقشه راه معدن است.

اصلاح بودجه یکی از دستاوردهای فراکسیون

این نماینده مردم در مجلس دهم خاطرنشان کرد: به‌تازگی وزارت صمت در بخش صنعت نیز چنین کاری را دنبال می‌کند تا نقشه راهی را در بخش صنعت داشته باشد. در بودجه نیز نمایندگان کمک‌هایی داشتند که اصلاح بودجه، پیگیری آن و پیشنهاد قبل از اینکه لایحه بخواهد تصویب شود از مهم‌ترین عملکردهای این فراکسیون بوده است.

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
راه‌اندازی ۲۵ واحد فرآوری مواد معدنی در سال ۹۹
تمدید مجوزهای معدنی تا پایان خرداد ۹۹
پیشرفت ۶۰ درصدی نقشه راه معدن
دوام تولید بر صادرات استوار است
تغییر مسیر اسماعیلی به صمت...
قوانین حاکمیتی در جهت تسهیل فعال‌سازی معادن
تاثیرپذیری تحریم بر فعالیت‌های معدنی در حد صفر است
بخشی از نقدینگی باید جذب معدن و صنایع معدنی شود
موافق احیای وزارت بازرگانی هستم
آموزش مستمر، کلید رقابت‌پذیری در صنعت
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: