کاهش تجارت جهانی قراضه آهن در نیمه دوم سال 2018
برزیل، آمریکا، انگلستان و آلمان بزرگ‌ترین صادرکنندگان قراضه آهن

کاهش تجارت جهانی قراضه آهن در نیمه دوم سال 2018

آمار تجارت قراضه آهن در جهان در نیمه دوم سال 2018 روند نسبتا ثابتی داشت. در نیمه دوم سال 2018 در مجموع حدود 58.7 میلیون تن قراضه آهن در جهان تجارت شد که نسبت به نیمه اول سال 2018 حدود 39 درصد کاهش داشت.

به‌ گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، به ضایعات فولادی کم‌کربن قراضه آهن گفته می‌شود که با عناوین ضایعات آهن یا فولاد نیز شناخته می‌شود. آهن فلزی است که بعد از مصرف قابلیت ذوب مجدد و بازیابی دارد.

میزان تجارت قراضه آهن در ماه‌های جولای و دسامبر 2018 به ترتیب حدود 10 میلیون تن و 9.5 میلیون تن گزارش شد. متوسط ماهانه تجارت قراضه آهن در نیمه دوم سال 2018 حدود 9.8 میلیون تن گزارش شد که نسبت به متوسط ماهانه آن در نیمه اول سال 2018 حدود 39 درصد کاهش داشت. تجارت قراضه آهن در نیمه دوم سال 2018 روند تقریبا ثابتی داشت و بیشترین و کمترین میزان تجارت قراضه آهن در نیمه دوم سال 2018 به‌ترتیب مربوط به ماه‌های اکتبر به‌ میزان حدود 5.6 میلیون تن و آگوست به میزان حدود 4.7 میلیون تن بود. نمودار 1 تجارت جهانی قراضه آهن در سال 2018 را نشان می‌دهد.

در میان صادرکنندگان قراضه آهن در نیمه دوم سال 2018، کشورهای برزیل، ایالات متحده آمریکا، انگلستان و آلمان بزرگ‌ترین صادرکنندگان این محصول در جهان بودند که صادرات آن‌ها در مجموع 46.5 درصد تجارت کل این محصول را به‌خود اختصاص دادند. برزیل با متوسط صادرات 1.7 میلیون تن و سهم 16.9 درصدی، بزرگ‌ترین صادرکننده قراضه آهن در نیمه دوم سال 2018 بود که این محصول را به کشورهای بنگلادش، اندونزی و هند صادر کرد. پس از برزیل، ایالات متحده آمریکا با متوسط ماهانه صادرات 1.5 میلیون تن و سهم 14.9 درصدی صادرات در نیمه دوم سال 2018، دومین صادرکننده بزرگ قراضه آهن در جهان به‌شمار رفت که محصولات قراضه آهنی خود را به کشورهای ترکیه، تایوان و مکزیک صادر کرد. انگلستان با متوسط ماهانه صادرات 728 هزار تن و سهم 7.5 درصدی و آلمان با متوسط ماهانه صادرات یک هزار و 708 هزار تن و سهم 7.3 درصدی، دیگر صادرکنندگان بزرگ قراضه آهن در نیمه دوم سال 2018 در جهان هستند. نمودار 2 بزرگ‌ترین صادرکنندگان قراضه آهن در سال 2018 را نشان می‌دهد.

 همچنین ترکیه، هند، کره جنوبی و ایتالیا نیز بزرگ‌ترین واردکنندگان قراضه آهن در نیمه دوم سال 2018 در جهان محسوب می‌شوند که حدود 40.1 درصد واردات این محصول را به‌خود اختصاص دادند. ترکیه با متوسط واردات 1.6 میلیون تن و سهم 20.6 درصدی، بزرگ‌ترین واردکننده قراضه آهن در نیمه دوم سال 2018 است. پس از ترکیه، هند با متوسط ماهانه واردات 578 هزار تن و سهم 7.2 درصدی واردات در نیمه دوم سال 2018، دومین واردکننده بزرگ قراضه آهن در جهان به‌شمار می‌رود. کره جنوبی با متوسط ماهانه واردات 522 هزار تن و سهم 6.5 درصدی و ایتالیا با متوسط ماهانه صادرات یک هزار و 460 هزار تن و سهم 5.7 درصدی، دیگر واردکنندگان بزرگ قراضه آهن در نیمه دوم سال 2018 در جهان بودند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
ثبت بالاترین قیمت سال قراضه چین در اکتبر 2018
آمریکا در صدر صادرات قراضه آهنی جهان
صادرات قراضه آهنی آمریکا همچنان بی‌رقیب است
افزایش مازاد عرضه قراضه فولاد زنگ‌نزن آلمان
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
 نمایشگاه کانمین 2019
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: