ممنوعیت استفاده از شومینه، دلیل توقف تولید آجرنسوز تزئینی
مدیرعامل واحد تولیدی آجرنسوز نما جنتی مطرح کرد:

ممنوعیت استفاده از شومینه، دلیل توقف تولید آجرنسوز تزئینی

مدیرعامل واحد تولیدی جنتی تولیدکننده انواع آجرنسوز نما گفت: با ممنوعیت ساخت شومینه در منازل و همچنین جایگزینی پکیج‌های حرارتی، تولیدات ما در زمینه آجرنسوز تزئینی به حداقل رسیده و مجموعه ما را به تعطیلی کشانده است؛ برای اعمال این ممنوعیت، دلایل بیشماری مطرح شده است، یکی از مهم‌ترین دلایل عنوان شده، تولید گازهای خطرناک است.

محمدرضا جنتی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: آجرهای نسوز به دو دسته نما(تزئینی) و صنعتی تقسیم می‌شوند. از آجرهای نسوز نما در شومینه‌ها و همچنین نمای ساختمان‌ها استفاده می‌شود، البته تمامی آجرها نسوز هستند اما به آجرهایی نسوز اطلاق می‌شود که از خاک نسوز تولید شوند؛ گرمایی که این آجرها می‌توانند تحمل کنند از آجرهای معمولی بیشتر است. آجرهای نسوز با توجه به نوع ماده اولیه تولید آن، انواع مختلفی دارد؛ تا سال 1960 برای پوشش داخلی دیواره کوره‌ها، از ترکیب خاک نسوز با کربن استفاده می‌شد اما امروزه بدین منظور از آجرهای نسوز استفاده می‌شود.

وی ادامه داد: تنوع رنگ و ابعاد آجرهای نسوز زیاد است، به جز نمای داخلی و نمای خارجی ساختمانها، از این آجرها به عنوان کف فرش نیز استفاده می‌شود که یک زمانی مورد استفاده معماران، انبوه سازان و پیمانکاران قرار گرفت. البته چند سالی هست که متاسفانه استفاده از آجرهای نسوز با کاربرد تزئینی از رونق افتاده است و همین مسئله تاثیر بسزایی بر بازار ما داشته است. امروزه این آجرها به‌خاطر مقاومت حرارتی بالایی که دارد در پاتیل‌ها، کورهها و عایق‌کاری صنعتی به کار برده می‌شود.

مدیرعامل واحد تولیدی آجرنسوز نما جنتی عمده مشتریان خود را ساکنان شهر مشهد دانست و افزود: چند سالی است که در تولید آجرهای نسوز نما در اشکال و رنگ‌های متنوع فعالیت می‌کنیم. خاک مورد نیاز و مواد اولیه ما، از شهرهای کاشمر و اصفهان تهیه می‌شود. ماده اصلی ساخت این آجرها، خاک رس است.

جنتی علت اصلی توقف تولید خود را ممنوعیت ساخت شومینه در منازل برشمرد و توضیح داد: از یک سو، به دلیل کاهش مصرف سوخت، پیشگیری از گازگرفتی شهروندان و‌ آتش‌سوزی ساختمان‌ها، ساخت شومینه در واحدهای مسکونی، توسط شهرداری ممنوع اعلام شد. از سوی دیگر نیز، پکیج‌های حرارتی در منازل جای شومینه‌ها را گرفتند. در مجموع، سهم ما از بازار رفته‌رفته کم شد تا جایی که ناچار به تعدیل نیرو و کاهش تولیدات خود شدیم.

مدیرعامل واحد تولیدی آجرنسوز نما جنتی در پایان بیان کرد: با توجه به اینکه مجموعه ما توان تولید آجرهای نسوز صنعتی را ندارد و میزان مصرف آجرهای نسوز تزئینی نیز در کشور به حداقل رسیده است، احتمال دارد که کاربری این واحد تولیدی را تغییر دهیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
 نمایشگاه کانمین 2019
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: