واردات آجرهای نسوز به صرفه نیست
مدیر کارخانه آجر نسوز نما کهن سرام:

واردات آجرهای نسوز به صرفه نیست

مدیر کارخانه آجر نسوز نما کهن سرام تولیدکننده آجرهای نسوز نما، گفت: ماده اصلی تولید آجرهای نسوز نما خاک رس بوده و از منابع داخلی قابل تامین است؛ همچنین، آجرهای نسوز نما داخلی، از لحاظ کیفی و کمی پاسخ‌گوی نیازهای کشور است و نیازی به واردات این آجرها احساس نمی‌شود.

رحمان کهن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: از آجرهای نسوز نما، در نمای بیرونی و دکوراسیون داخلی ساختمان‌ها استفاده می‌شود. علاوه بر زیبایی، وجود خلل و فرج در ساختار این آجرها، باعث شده تا نسبت به آجرهای معمولی در مقابل سرما و گرما عایق باشند.

وی افزود: آجرهای نسوز بر اساس نوع مواد اولیه‌ای که در ساخت آن‌ها به کار رفته است، شکل ظاهری و تحمل دمایی متفاوتی خواهند شد. به عنوان مثال، به دلیل وجود آلومینا در ساختار آجرهای نسوز شاموتی، تحمل دمایی این آجرها، تا دمای ۱۲۰۰ درجه است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این آجرها کابرد صنعتی نیز دارند یا خیر، توضیح داد: عمدتا آجرهای نسوز نما مصرف صنعتی ندارند؛ گرچه بعضی از صنایع مانند ریخته‌گری چدن، از آجرهای شاموتی استفاده می‌کنند اما لازمه استفاده از آجرهای شاموتی در صنعت، این است که درصد کافی آلومینا در مواد اولیه وجود داشته باشد و همچنین لازم است آجر قبل از پخت، پروسه «پیش پخت» را بگذراند. در مجموع، استفاده صنعتی از این آجرها، توصیه نمی‌شود.

کهن‌پور در پاسخ به این سوال که آجر نسوز نما با کیفیت، چه ویژگی‌هایی دارد، تصریح کرد: اولین موضوعی که در کیفیت آجرهای نسوز نما مطرح است، شوره نزدن آجر در مرحله تولید است که به نحوه پخت و مواد اولیه آن بستگی دارد. علاوه‌ بر این، مواد اولیه بی‌کیفیت و حرارت دادن آجر بیش از دمای استاندارد، باعث تغییر ناهمگون ابعاد آجر بعد از خشک کردن می‌شود.

مدیر کارخانه آجر نسوز نما کهن سرام بیان کرد: کارخانه ما، تنها آجرهای نسوز نما سمیرم را تولید می‌کند. تحمل دمایی این آجرها تا ۱۱۰۰ درجه بوده و به علت اینکه مواد اولیه‌اش در ابتدا از شهر سمیرم تامین می‌شده؛ به این اسم معروف شده است. ماده اصلی آجرهای نسوز نما، خاک رس بوده و تماما از داخل تامین می‌شود.

وی یادآور شد: شرکت کهن سرام، روزانه 100 هزار قالب آجر نسوز نما تولید و از طریق نمایندگی‌های فروش مصالح ساختمانی،  به شهرهای تهران، کرج، قزوین و استان‌های مازندران و خراسان عرضه می‌کند. این شرکت، محصولات خود را از طریق واسطه‌ها، به کشورهای عراق، ارمنستان و آذربایجان نیز صادر می‌کند. امید است با هموار شدن راه‌های انتقال کالا، بتوانیم صادرات خود را در منطقه افزایش دهیم و با توجه به خودکفایی در این صنعت، باعث توسعه و اشتغال‌زایی شویم.

کهن‌پور در پاسخ به این سوال که آیا آجرهای نسوز نما به کشور وارد می‌شود یا خیر، اذعان کرد: قیمت تمام شده تولید آجرهای نسوز نما خارجی به دلیل گران بودن انرژی، بیشتر از آجرهای نسوز داخلی است و به همین دلیل، واردات این آجرها به صرفه نیست. همچنین آجرهای نسوز نما داخلی، از لحاظ کیفی و کمی پاسخ‌گوی نیازهای کشور است و نیازی به واردات این آجرها احساس نمی‌شود.

انتهای پیام//

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: