افزایش چشمگیر حمل ریلی مواد معدنی در شرکت گل‌گهر
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر خبر داد:

افزایش چشمگیر حمل ریلی مواد معدنی در شرکت گل‌گهر

مدیر عامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: با ادغام دو شرکت حمل و نقلی، گل‌گهر نخستین شرکت حمل و نقل ریلی ترکیبی در کشور را تشکیل می‌دهد و راه‌اندازی می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، جمشید ملارحمان تصریح کرد: با توجه به اینکه این شرکت دارای سه آیتم مهم و اساسی اعم از صاحب کالا (تولید انواع مواد معدنی)، ناوگان ریلی (واگن‌های لبه بلند و لکوموتیوهای DF8 و GT26) و همچنین لکوموتیوران بوده،‌ با ادغام شرکت نماد ریل گستر در شرکت حمل و نقل گهر ترابر، نخستین شرکت حمل و نقل ترکیبی ریلی کشور را تشکیل می‌دهد و راه‌اندازی می‌کند.

به گفته ملارحمان، شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر با راه‌اندازی این شرکت، اهدافی همچون کاهش آلایندگی صوتی و حفظ محیط زیست، کاهش آمارتصادفات جاده‌ای و کاهش مصرف سوخت، کاهش هزینه‌های مدیریتی و نیروی انسانی، کاهش هزینه‌های موازی، کاهش زمان توقف لکوموتیوها و نیز واگن‌های باردار و خالی، کاهش هزینه‌های تعمیر و نگهداری ناوگان ریلی ،افزایش بهره‌وری و راه‌اندازی سیستم‌های مکانیزه رهگیری و تعمیر و نگهداری ناوگان ریلی ونیز مدیریت واحد جهت راهبری حمل ونقل ترکیبی ریلی و همچنین جلوگیری از تعطیلی کارخانه‌های فولادی به جهت عدم ارسال موادمعدنی را داشته، ضمن آنکه با برقراری قطارهای باری مستقیم واگن‌های باردار با تناژ حداقلی 4 هزار و 500 تن از سایت ریلی مجتمع گل‌گهر تا مقصد بارکو در منطقه ویژه خلیج فارس و همچنین اعزام واگن‌های خالی با قطارهای باری متراژی با تناژ 2 هزار و 500 تن از مبدا بارکو در منطقه ویژه خلیج فارس تا مقصد سایت ریلی مجتمع گل‌گهر، حمل ریلی و درآمد حاصل از آن، افزایش چشمگیر و قابل توجهی درپی خواهد داشت.

ملارحمان افزود: ادغام این دو شرکت در مراحل نهایی قرار داشته و بدین ترتیب به‌زودی شاهد عملیاتی شدن تنها شرکت حمل و نقل ترکیبی ریلی در شبکه ریلی کشور که دارای ناوگان ریلی کامل (واگن و لکوموتیو) بوده خواهیم بود.

ملارحمان یادآور شد: شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر در نظر دارد تا پایان سال 98 میزان حمل بار ریلی به خارج از منطقه را به 22.5 میلیون تن رساند.

وی تاکید کرد: این برنامه‌ها و اقدامات در راستای اهداف و استراتژی کلان کشور در توسعه حمل و نقل ریلی اجرایی می‌شود.
مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر یادآور شد: یکی از برنامه‌های استراتژیک این شرکت، حمل بیش از 70 درصد از تولیدات معدنی منطقه برای تامین نیاز کارخانه‌های فولادی داخل کشور و نیز صادرات به صورت ریلی است.

ملارحمان خاطر نشان کرد: کشورهای پیشرفته نیز با هدف افزایش حمل ریلی و توسعه این صنعت حمل و نقل سبز،‌ اقدام به ایجاد شرکت‌های ترکیبی حمل ریلی می‌کنند.

مهندس ملارحمان در خاتمه از حسن نظر و حمایت‌های بی‌دریغ و مستمر جناب آقای دکتر رسولی مدیرعامل محترم راه آهن ج.ا‌.ا و کلیه همکاران محترم ایشان در این راستا تشکر و قدردانی کردند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
هرگز قطعه دارای مشابه داخلی را وارد نمی‌کنیم
رویکرد مدیران ارشد گل‌گهر ارتقای بهره‌وری و رقابت‌پذیری در راستای اقتصاد مقاومتی است
هدف ما خلق تکنولوژی‌های صنعتی است
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
همایش دنیای اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: