نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی قطعات، تجهیزات و مواد فرصتی مناسب برای شناخت و حمایت از صنایع داخلی است
مدیرعامل فولاد خوزستان:

نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی قطعات، تجهیزات و مواد فرصتی مناسب برای شناخت و حمایت از صنایع داخلی است

مدیرعامل فولاد خوزستان گفت: شرکت فولاد خوزستان یک بنگاه اقتصادی مادر است که استمرار فعالیت‌هایش به بقای صنایع داخلی کوچک کمک می‌کند؛ فعالیت مستمر تامین‌کنندگان و سازندگان قطعات، تجهیزات و مواد اولیه از ارکان اساسی چرخه اقتصادی کشور به شمار می‌آید و در دسترس بودن صنایع در داخل باعث امنیت خاطر شرکت‌های بزرگ می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، علی محمدی، در گفت‌وگو با خبرنگار روابط عمومی شرکت فولاد خوزستان، اظهار داشت: با این رویکرد فولاد خوزستان دومین قطب فولادسازی کشور، تامین مواد، قطعات و تجهیزات را با اتکاء به صنایع داخل و بومی‌سازی آن دنبال می‌کند؛ هر کجا احساس کنیم، تجهیزات مرغوب و متناسب با استاندارد مورد نظر در داخل کشور تولید می‌شود، بدون شک از آن تولیدکنندگان حمایت کرده و اولویت تامین را از این شرکت‌ها در نظر می‌گیریم.
 وی اذعان داشت: تحریم‌های چند سال اخیر در ظاهر، کار تامین قطعات و تجهیزات و مواد مرتبط با فولاد را سخت کرده است اما در عمل عکس این تصور شکل واقعی به خود گرفته و زمینه‌ی خودباوری، اعتماد متقابل و جلوگیری از خروج میلیون‎‌ها دلار ارز از کشور را ایجاد کرده است.

مدیرعامل فولاد خوزستان ادامه داد: هدف از برگزاری اولین نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی گروه فولاد خوزستان، شناسایی توانمندی تامین‌کنندگان و تولیدکنندگان داخلی، هم‌افزایی دانش فنی و توسعه صنایع کوچک است.

محمدی تاکید کرد: سیاست این شرکت در سال‌های اخیر بر مبنای تکمیل زنجیره‌ای ارزش هدف‌گذاری شده است و به همین منظور اقدام به خرید سهام معادن در بالادست و پیگیر خرید سهام شرکت‌های تولیدکننده محصول نهایی در پایین دست هستیم؛ شرکت فولاد اکسین در جهت تکمیل زنجیره‌ای ارزش در پایین دست همواره مورد توجه فولاد خوزستان بوده است و با تملک این شرکت در آینده گام اساسی به منظور رسیدن به هدف مدنظر برمی‌داریم.
 مدیر عامل فولاد خوزستان گفت: خرید سهام معادن، مشارکت در ساخت شرکت فولاد اندیمشک، تملک ۶۷ درصدی شرکت فولاد شادگان، پیگیری تملک سهام فولاد اکسین، مشارکت در طرح‌های پژوهشی، شرکت در پروژه بومی‌سازی الکترود گرافیتی از مهم‌ترین برنامه‌هایی جاری شرکت به شمار می‌آید؛ این اقدامات یقینا فعال شدن صنایع کوچک را بهمراه خواهد داشت. 
 وی افزود: این مجموعه بزرگ صنعتی در چهار دهه فعالیت، همواره تامین تجهیزات مورد نیازش را به تولیدکنندگان داخل کشور اختصاص داده است و اعتقاد گروه فولاد خوزستان حمایت همه جانبه‌ی صنعتگران داخلی است؛ چرا که معتقدیم با تکیه به دانش فنی جوانان، علاوه بر حفظ ارز کشور به شکوفایی و توسعه صنعت و همچنین اشتغال‌زایی کمک نموده‌ایم؛ لذا در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به سال رونق تولید نامگذاری شده است، اهمیت این موضوع دوچندان است؛ در همین راستا گروه فولاد خوزستان آمادگی خود را جهت حمایت از تولیدکنندگان و تامین کنندگان داخلی اعلام می‌دارد و اولویت خرید را به محصولات، تجهیزات، قطعات و مواد ساخت داخل می‌دهد. 
 محمدی افزود: استان خوزستان نگین صنعت کشور است و پتانسیل‌های بسیاری دارد و در همین خصوص ادامه داد: دسترسی به آب‌های آزاد، انرژی، مناطق آزاد تجاری، بندرگاه و البته جوانان متخصص دارد و این شرکت سعی دارد با استفاده از ظرفیت‌های موجود گام بلندی در جهت رونق تولید بردارد؛ بنابراین نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی فرصت مناسبی برای شناسایی تولیدکنندگان توانمند داخلی در تامین نیازهای شرکت‌های فولادی است.
 مدیر عامل فولاد خوزستان در پایان سخنان خود اظهار داشت: امیدواریم با حضور قدرتمند تولیدکنندگان، سازندگان و صنایع داخلی استان در نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی شاهد رشد و شکوفایی هرچه بیشتر صنعت فولاد در آینده باشیم.

گزارش خبرنگار ما حاکی است؛ نمایشگاه تخصصی بومی‌سازی قطعات، تجهیزات و مواد گروه فولاد خوزستان ۲۳ لغایت ۲۵ مردادماه ۹۸، از ساعت ۱۸ الی ۲۳ در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی اهواز دایر است

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
نخستین شتاب‌دهنده معدن رونمایی می‌شود
همکاری میان فولاد خوزستان و بانک اقتصاد نوین افزایش می‌یابد
طعم شیرین بومی‌سازی برای فولاد خوزستان
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
همایش دنیای اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: