قوانین دست و پا گیر عرصه تولید اصلاح می‌شود
معاون وزیر صمت:

قوانین دست و پا گیر عرصه تولید اصلاح می‌شود

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به مشکلاتی که برخی قوانین برای واحدهای تولیدی ایجاد کرده است گفت: قوانین دست و پاگیر عرصه تولید به منظور حمایت از تولیدکنندگان احصاء و اصلاح می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از تسنیم، سعید زرندی صبح امروز در جلسه ستاد کارگروه رفع موانع تولید که با حضور اصغر مصاحب معاون صنایع کوچک سازمان صنایع کوچک و شهرک‌های صنعتی کشور، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین، سعید نبیل رئیس سازمان صمت و خانپور مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان قزوین و جمعی از فعالین صنعتی استان در یک واحد تولیدی در قزوین برگزار شد، اظهار داشت: پویایی و چالاکی واحدهای تولیدی در شرکت با میزان نقدینگی این واحدها ارتباط مستقیم دارد و امروز برخی از قوانین موجب شده تحرک از واحدهای صنعتی گرفته شود.

وی خاطرنشان کرد: در برخی از مواقع قانون در مرحله تدوین بسیار کامل و اثر بخش به نظر می رسد اما در زمان اجرا متوجه مشکلاتی می‌شویم که تصویب این قانون برای افراد ایجاد کرده است که امروز قانون چک برگشتی یکی از همین قوانین است.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت خاطرنشان کرد: قانون چک برگشتی امروز سبب شده است تا بسیاری از واحدهای مشک‌ل‌دار نتوانند از دام مشکلات خود بیرون بیایند و راهکارهای که برای اعطای تسهیلات و رفع این مشکلات ارائه می‌گردد بی‌اثر باشد.

زرندی خاطرنشان کرد: در تلاش هستیم تا با رفع ایرادات این قانون زمینه فعالیت دوباره واحدهای صنعتی را فراهم کنیم و ستاد رفع موانع تولید می تواند به این مسئله به صورت تخصصی بپردازد.

وی افزود: همکاری بانک‌ها در این مسئله مورد نیاز است، و امیدواریم با ایجاد عزمی جدی در سال رونق تولید برای حمایت از تولیدکنندگان داخلی بتوانیم برخی از قوانین مشکل‌زا را احصاء و اصلاح کنیم.

 معاون طرح و برنامه وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: در طر ح‌های پیشنهادی برای رفع این مسئله مهلت دوساله به واحدهای صنعتی ارائه شده است و در تلاشیم تا با راهکارهای قانونی بتوانیم این مشکل را حل و فصل کنیم.

استان قزوین رتبه 6 کشور در پرداخت تسهیلات رونق تولید است

سعید نبیل رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین نیز در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به پرداخت بیش از  384 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان قزوین، گفت: با این میزان تسهیلات بیش از 295 واحد تولیدی و صنعتی توانستند با قدرت بیشتری در عرصه تولید نقش آفرینی کنند از این رو امروز قزوین در پرداخت تسهیلات رونق تولید رتبه ششم کشور را کسب کرده است.

وی افزود: در کنار حمایت از سرمایه‌گذاری‌های جدید دراستان قزوین در طرح‌های نوسازی و به‌سازی تلاش کردیم تا واحدهایی که سال‌های زیادی از تاسیس آن گذشته است بتوانند با تجهیزات روز همگام شوند تا کیفیت و کمیت تولید افزایش پیدا کند، از این رو با پرداخت 84 میلیارد تومان تسهیلات 32 واحد تولیدی در استان قزوین توانستند نوسازی و به‌سازی خود را انجام دهند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین گفت: در میزان پرداخت تسهیلات بازسازی و به‌سازی در استان قزوین توانستیم رتبه 4 کشور را کسب کنیم.

نبیل خاطرنشان کرد: همچنین در سال گذشته 666 واحد تولیدی در استان قزوین توانستند تسهیلات سرمایه‌گذاری دریافت کنند که بیش از 767 میلیارد تومان اعتبار به این واحدها اختصاص یافت که نزدیک به 20 میلیارد تومان ازاین اعتبارات تسهیلات‌ها از محل تبصره 18 تامین شده است.

وی افزود: طی سال گذشته بیش از 115 جلسه ستاد تسهیل در استان قزوین برگزار شده است که اعطای تسهیلات به واحدهای تولیدی با نظر این ستاد بوده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: