تجربه مثبت وزارت صنعت از تفویض برخی اختیارات به تشکل‌های تخصصی/ استقبال از حضور تشکل‌ها در مدیریت عرضه و تقاضا در کشور
معاون امور صنایع در همایش« نقش تشکل‌ها دربهره‌وری و رونق تولید» اعلام‌کرد :

تجربه مثبت وزارت صنعت از تفویض برخی اختیارات به تشکل‌های تخصصی/ استقبال از حضور تشکل‌ها در مدیریت عرضه و تقاضا در کشور

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت نفوذ و تاثیر‌گذاری تشکل‌ها بر بهبود وضعیت تولید را از نقاط قوت تشکل‌ها در مدیریت فضای کسب و کار توصیف‌کرد و گفت: با توجه به تجربه مثبت وزارت صنعت از تفویض برخی اختیارات به تشکل‌های تخصصی از تفویض برخی اختیارات دیگر به تشکل‌های توانمند استقبال می‌کنیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، و به نقل از شاتا، فرشاد مقیمی در همایش « نقش تشکل ها دربهره‌وری و رونق تولید» که با حضور رییس انجمن ملی بهره‌وری ، رییس انجمن صنایع ایران، رییس انجمن بهره‌وری ایران و نمایندگانی از تشکل‌های تخصصی‌ و علمی برگزارشد، ضمن گرامیداشت روز تشکل‌ها و مشارکت‌های اجتماعی به تبیین راهکارهای رونق تولید در سطح کلان کشور پرداخت و گفت: با توجه به واگذاری برخی اختیارات به تشکل‌‌ها و تاثیر مثبت این تصمیم بر مدیریت مناسب عرضه وتقاضا در کشور، وزارت صنعت، معدن وتجارت آمادگی دارد تا با همکاری تشکل‌های تخصصی، برخی اختیارات دیگر را با محوریت رونق تولید و بهبود فضای کسب و کار تفویض کند.

مقیمی با گرامیداشت یاد و خاطره بنیانگذار کبیر انقلاب امام خمینی (قدس ره ) در خصوص یکپارچگی در اهداف به واژه «وحدت کلمه» اشاره و خاطر نشان کرد: رونق در فضای اقتصادی کشور و صیانت از بخش صنعتی و معدنی نیازمند عزم همگان برای تحقق وحدت ملی است. زیرا سیاست‌های کلان اقتصادی و صنعتی صرفا توسط یک وزارت خانه اتخاذ نمی‌شود و همه ارکان نظام در رفع موانع پیش روی صنعتگران نقش دارند. 
مقیمی با تبیین ساختار کلی رونق تولید در سال 98 و تاکید وزارت صنعت، معدن وتجارت بر توسعه ساخت داخل خاطرنشان کرد: با نگاهی کلی دو محور عرضه و تقاضا در ساختار رونق تولید در نظر گرفته شده است که موضوعات راهبردی، زیرساخت‌های فیزیکی و نرم و همچنین تولید و طرح‌های توسعه ای به عنوان ارکان عرضه ایفای نقش می‌کنند.
معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت خاطر نشان‌کرد : در بخش عرضه نیز موضوعات راهبردی که فراتر از سیاست‌گذاری یک وزارتخانه و یک دستگاه است شامل تامین نقدینگی مورد نیاز صنایع، ارز، تامین مواد اولیه (داخلی و خرجی)، بیمه و مالیات، استاندارد و کیفیت محیط‌زیست را در برمی‌گیرد و زیرساخت‌های فیزیکی و نرم نیز در برگیرنده شهرک‌ها و نواحی صنعتی، آب وانرژی، لجستیک و نظام توزیع، سامانه‌ها، اطلاعات و مجوزها و همچنین برندسازی، عارضه یابی و توجه به شرکت‌های صادراتی است. 
مقیمی افزود: تولید و طرح‌های توسعه‌ای نیز زیر مجموعه عرضه بوده و شامل مولفه‌هایی نظیر تمرکز برتوسعه رشته‌های مهم صنعتی، معدنی وتجاری موثر در رشد تولید، بهره‌برداری از طرح‌های مهم صنعتی، معدنی و... همچنین توسعه انعقاد قراردادهای داخلی‌سازی در رشته‌های منتخب ومزیت‌دار است.
وی به بخش دوم ساختار کلی رونق تولید که بر تقاضا تاکید دارد اشاره و خاطر نشان کرد: در این بخش دو محور کلیدی بازار داخل و توسعه صادرات دیده شده که در بخش اول تحریک عمومی تقاضا، مسکن و حمل و نقل از راهبردهای اصلی و در بخش دوم توسعه صادرات غیرنفتی با محوریت رشد صادرات محصولات منتخب درکشورهای هدف، توسعه پیمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی و هم‌افزایی ظرفیت‌ها نظیر بهره‌مندی از پتانسیل‌های تشکل‌های تخصصی نظیر اتاق بازرگانی و دستگاه‌هایی نظیر وزارت امور خارجه در جهت توسعه صادرات غیر نفتی است.
معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت با ترسیم خلاصه‌ای از ساختار کلی رونق تولید از تشکل‌های تخصصی خواست تا با تبیین تصویر واقعی از صنایع تحت پوشش، شرایط را برای بهبود رونق تولید فراهم نمایند.
مقیمی تاکید کرد: تشکل‌هایی که بتوانند مکانیزمی برای مدیریت عرضه و تقاضا در بازار با محورهایی که اعلام شد، ایجاد نمایند، علاوه بر بهبود وضعیت فضای وکسب وکار فضا برای توسعه صادرات ، بدون نگرانی از کسری بازار داخلی فراهم می‌شود.
وی نفوذ و تاثیر‌گذاری تشکل‌ها در بهبود وضعیت واحدهای صنعتی را از نقاط قوت تشکل‌ها در مدیریت فضای کسب و کار توصیف کرد وگفت: وزارت صنعت،معدن و تجارت با توجه به واگذاری برخی اختیارات به تشکل‌های تخصصی و تاثیر مثبت این تصمیم بر مدیریت بازار داخلی وتوسعه صادرات، این آمادگی را دارد که برخی اختیارات دیگر را هم را به تشکل‌های توانمند تفویض نماید.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
اقدامات وزارت صمت در بخش معدن
ایران جزو 7 کشور تولیدکننده فلزات گرانبها در جهان است
دولت در تصمیم‌گیری‌ها به تشکل‌ها اعتماد کند
کارآمدی دولت در سایه تشکل‌های بخش خصوصی
جایگاه تشکل‌های بخش خصوصی کجاست؟
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
همایش دنیای اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: