پیشرفتی در انتظار ریخته‌گران قطعات آلومینیومی نیست
مدیرعامل شرکت آران سیج:

پیشرفتی در انتظار ریخته‌گران قطعات آلومینیومی نیست

مدیرعامل شرکت آران سیج با اشاره به اینکه این شرکت از سال 86 در زمینه ساخت و تولید درب و پنجره آلومینیومی فعالیت می‌کند، درخصوص کیفیت قطعات ریختگی در کشور، گفت: در حال حاضر، کیفیت قطعات ریختگی  در کشور در سطح استاندارد نیست اما نیاز داخلی را برطرف می‌کند. این درحالی است که نگاه صنعت‌گران در زمینه تولید قطعات ریختگی همواره باید یک دید رو به جلو و همگام با پیشرفت‌ها و تکنولوژی‌های نوین جهانی باشد که متاسفانه تولیدکنندگان کشور، به دلایل سیاسی قادر نیستند پا به پای تولیدکنندگان جهانی پیش بروند.

اکبر فتح اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، با اشاره به عواملی که مانع از رشد صنعت ریخته‌گری در کشور می‌شود، اظهار داشت: ریخته‌گران فعال در کشور قادر هستند قطعاتی با کیفیت متوسط تولید کنند اما کیفیت و کمیت قطعات تولید شده در کشور در آینده نیاز مصرف‌کنندگان را برطرف نمی‌کند چنانچه در حال حاضر نیز اگر منع واردات محصولات آلومینیومی و نوسانات نرخ ارز نبود، مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دادند از محصولات خارجی استفاده کنند.

وی در ادامه تصریح کرد: زمانی تولید قطعات آلومینیومی به دلیل نیروی کار و انرژی ارزان، به صرفه بود اما در سال‌های اخیر، شرایط به گونه‌ای پیش رفته که نیروی کار، آن تجربه و مهارت لازم را ندارد و موانعی همانند بیمه، مالیات و... نیز برای تولیدکنندگان مشکل‌ساز شده است، در نهایت قطعه‌ای که به دست ما می‌رسد باکیفیت و مرغوب نیست.

مدیرعامل شرکت آران سیج در مورد میزان ظرفیت تولید قطعات ریختگی در کشور، عنوان کرد: میزان ظرفیت تولید قطعات ریختگی در کشور طی سه دهه آینده، باید رشد پنج برابری داشته باشد که البته با توجه به روندی که در این زمینه در این سال‌ها شاهد بودیم چنینی اتفاقی بعید به نظر می‌رسد. 

برنامه‌ریزی صحیح تمام موانع را از بین می‌برد

فتح اللهی با اشاره به سرمایه‌گذاری‌هایی که در زمینه تولید قطعات ریختگی باید انجام شود، خاطرنشان کرد: ضعف‌هایی که در زمینه تولید قطعات ریختگی آلومینیومی وجود دارد با برنامه‌ریزی و انجام سرمایه‌گذاری مناسب، برطرف می‌شود، برای برآورده ساختن تقاضای داخلی، به سرمایه‌گذاری عمده‌ای در سال‌های آینده نیاز است و اگر این سرمایه‌گذاری‌‎ها از سوی بخش خصوصی صورت گیرد نتایج بهتری برای ما مصرف‌کنندگان قطعات ریختگی به همراه خواهد داشت.

وی درخصوص بازار خرید و فروش درب و پنجره آلومینیومی، اظهار کرد: رکود بازار خرید و فروش درب و پنجره آلومینیومی که از سال گذشته شروع شد در سال جاری نیز ادامه پیدا کرده است و هر ماه میزان فروش ما کمتر از ماه گذشته می‌شود.

مدیرعامل شرکت آران سیج درمورد سفارش قطعات ریختگی، بیان کرد: در زمینه ساخت و توزیع قطعات ریختگی هیچ توزیع‌کننده‌ای وجود ندارد و تمام مصرف‌کنندگان قطعات مورد نیاز خود را بدون واسطه از تولیدکننده دریافت می‌کنند و قطعات دریافتی در کارخانه‌ها تنها مونتاژ می‌شود و هیچ‌کدام از مصرف‌کنندگان اقداماتی مانند ماشین‌کاری، تراش، برش و... را انجام نمی‌دهند چون علاوه براینکه دستگاه‌های مورد نیاز را ندارند، انجام این اقدامات از سوی تولیدکننده به صرفه‌تر است چون آن‌ها می‌توانند از براده‌ها نیز مجدد استفاده کنند.

از ضایعات نیز استفاده می‌کنیم

فتح اللهی درخصوص مواد اولیه مورد استفاده برای ساخت درب و پنجره آلومینیومی، توضیح داد: معمولا از شمش‌های آلیاژی برای تولید درب و پنجره آلومینیومی استفاده می‌کنیم البته از ضایعات پروفیلی درب و پنجره و ضایعات به‌وجود آمده در حین تولید نیز در کارخانه بهره برده می‌شود.

وی در پایان در مورد مواد اولیه‌ای که ریخته‌گران قطعات آلومینیومی، استفاده می‌کنند، گفت: تولیدکنندگان قطعات ریختگی آلومینیومی، علاوه بر شمش‌های آلیاژی از قراضه‌ها نیز استفاده می‌کنند و استفاده از قراضه‌های تفکیک شده به کیفیت محصولات ریخته‌گری آسیبی نمی‌زند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
واردکننده‌ها دشمنان کشور نیستند
کیفیت پایین قطعات ریختگی  در کشور
آلومینیوم ظرفی، بیشترین افزایش قیمت را داشت
قیمت آلومینیوم رشد داشت
تولید 80 درصد قطعات ریختگی آلومینیوم توسط روش دایکست
50 درصد کارگاه‌های ریخته‌گری مجوز ندارند
تخریب صنایع ریخته‌گری از سوی شرکت‌های وابسته به دولت
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
همایش دنیای اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: