۴۵۰ میلیارد ریال برای اکتشاف معادن خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری می‌شود
استاندار خراسان جنوبی:

۴۵۰ میلیارد ریال برای اکتشاف معادن خراسان جنوبی سرمایه‌گذاری می‌شود

استاندار خراسان جنوبی گفت: براساس توافقات انجام شده، سازمان ایمیدرو ۳۵۰ میلیارد ریال و سازمان زمین‌شناسی ۱۰۰ میلیارد ریال برای اکتشاف معادن استان سرمایه‌گذاری می‌کنند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، محمد صادق معتمدیان در جمع مردم روستای قلعه زری خوسف با بیان اینکه ایمیدرو یکی از بزرگ‌ترین سازمان‌های معدنی کشور است افزود: همچنین توجه مسئولان دولتی را  جلب کرده‌ایم تا در بحث اکتشاف معادن استان سرمایه‌گذاری بیشتری صورت بگیرد.

وی خراسان جنوبی را از استان‌های برخوردار معدنی از نظر تنوع و ماده معدنی دانست و اظهار داشت: در حال حاضر بیش از ۶۰ نوع ماده معدنی فلزی و غیر فلزی در کشور شناسایی شده که ۴۰ نوع آن در استان وجود دارد.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه مسائل و مشکلات در حوزه معادن استان زیاد است یادآور شد: توسعه معادن از جمله راهکارهای توسعه استان است و نقش زیادی در این زمینه ایفا می‌کند.

وی گفت: در همه نقاط استان از شهرستان‌های نهبندان، سربیشه، زیرکوه و طبس تا خوسف دارای ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های زیاد در بخش معدنی هستیم.

معتمدیان با بیان اینکه در زمینه اشتغال در بخش معادن فعال جزو استان های برتر کشور هستیم افزود: بیش از ۱۰ هزار نفر در این بخش فعالیت دارند.

وی گفت: در بحث مطالعات و اکتشاف کاملا به شکل سیستماتیک و فنی در همه پهنه‌ها ورود جدی نداشته‌ایم اما بخش‌هایی از وزارت صمت و سازمان زمین‌شناسایی مطالعاتی انجام داده‌اند و مطالعات ژئوفیزیک هوایی که کار بزرگی بود به اتمام رسیده است و شاهد تحول جدی در حوزه معادن استان خواهیم بود.

استاندار خراسان جنوبی تاکید کرد: یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های استان ایجاد اشتغال برای مردم بوده در حالی که یکی از آسیب‌های معدن نیز خام‌فروشی محصولات است.

وی ادامه داد: بخش عمده‌ای از زحمات در بخش معادن توسط مردم استان انجام می‌شود اما عواید و منافع آن در استان‌های دیگر است در حالی که باید برای توسعه استان در بحث صنایع فرآوری معدنی بیشتر اقدام شود چراکه زمینه‌هایی خوبی است که می‌تواند باعث توسعه شود.

معتمدیان بیان کرد: معادن قلعه‌زری یکی از قدیمی‌ترین معادن کشور است که محصولات آن به شکل خام از استان خارج می‌شود در معادن دیگر از جمله نهبندان نیز بزرگ‌ترین معادن سنگ گرانیت را داریم اما خروجی آن خام‌فروشی است که هم اشتغال کم و هم درآمد و ثروت کمتر را به دنبال دارد.

وی افزود: یکی از جهت‌گیری‌های دولت و استان به عنوان یکی از اولویت‌های توسعه استان تمرکز بر معادن است.

استاندار خراسان جنوبی یادآور شد: با پیگیری‌هایی که از طریق جذب سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و دولتی انجام شده است دنبال تحقق اهداف بزرگی هستیم که با بسیج همه امکانات و هدف‌گذاری و در چشم‌انداز بلندمدت به عسلویه معدنی کشور تبدیل شویم.

وی گفت: با توجه به سختی کار و خطرات حرفه معدن، سن معدنکاری را دولت پایین قرار داده است اما این شغل سخت نیازمند توجه ویژه است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: