کیفیت روکش، تمایز سیم‌لاکی را مشخص می‌کند
حبیبی نماینده فروش شرکت لاک‌سیم:

کیفیت روکش، تمایز سیم‌لاکی را مشخص می‌کند

حبیبی نماینده فروش شرکت لاک‌سیم گفت: در تولید سیم‌لاکی نوع لاک از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، عمده تولیدی‌های سیم‌لاکی، لاک مورد نیاز خود را وارد می‌کردند که در حال حاضر این امر مقدور نیست و در نتیجه تولید سیم‌لاکی‌های بی‌کیفیت در حال افزایش است.

سلیمان حبیبی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: وضعیت کنونی بازار سیم‌لاکی خوب نیست، از جمله مشکلات ما تهیه مواد اولیه است. مواد اولیه جهت تولید سیم‌لاکی، مفتول مسی و روکش است که درحال حاضر، واردات روکش ممنوع شده و تولید سیم‌لاکی را مشکل کرده است. تولیدکنندگان سیم‌لاکی در این شرایط بازار فقط دست و پا می‌زنند؛ نوسانات دلار، کمبود مواد اولیه، حمل‌و‌نقل و مشکلات اقتصادی گریبان‌ تولیدکنندگان را گرفته و تمام مشکلات زنجیروار بهم متصل هستند. به‎‌عنوان مثال با گران شدن لاستیک و سوخت ماشین هزینه حمل‌و‌نقل محصول از کارخانه تا فروشگاه نسبت به سال گذشته افزایش یافته و ما برای جبران هزینه‌های اضافه شده مجبور هستیم قیمت نهایی محصول را افزایش دهیم، با توجه به افزایش قیمت و کاهش تقاضا تولید کارخانه نیز کاهش می‌یابد. به‌طور کلی ما چند مشتری داخلی ثابت داریم که فروش سیم‌لاکی ما را سرپا نگه‌داشته‌اند.

وی افزود: در فروشگاه دو نوع سیم‌لاکی تخت و گرد داریم که سیم‌لاکی تخت را طبق سفارش مشتری تولید می‌کنیم و این نوع سیم‌لاکی در ترانسفورماتورهای بزرگ کاربرد دارد و در موتورهای کوچک مانند موتور کولر، سیم‌لاکی گرد استفاده می‌شود. قیمت‌گذاری انواع سیم بر اساس اندازه آن است.

نماینده فروش شرکت لاک‌سیم توضیح داد: دولت برای وارد کردن یا تولید روکش تسهیلاتی در اختیار تولیدکننده قرار نمی‌دهد، روکش‌های مصرفی ما اروپایی هستند که با شرایط فعلی برای واردات آن هزینه سنگینی را باید متقبل شویم. تولید لاک فرمول پیچیده‌ای دارد که از عهده هر کشوری برنمی‌آید، ایتالیا تنها کشوری است که لاک مرغوب تولید می‌کند البته چین نیز در تولید سیم‌لاکی دستی دارد که در صورت استفاده از سیم‌لاکی‌های چینی باید در وسط تابستان با کولر خداحافظی کرد و یا موتورهایی که سیم‌لاکی چینی در آن‌ها استفاده شده باشد عمر کوتاهی دارند و خیلی زود می‌سوزند. مجموعه ما به‌صورت مستقیم صادرات سیم‌لاکی ندارد اما مشتریانی هستند که محصولات ما را خریداری می‌کنند و به کشورهای حاشیه خلیج‌فارس و افغانستان صادر می‌کنند.

حبیبی ادامه داد: کیفیت سیم‌لاکی به تکنولوژی خط تولید و لاک آن بستگی دارد، تولیدی‌هایی هستند که از لاک مشابه لاک مصرفی ما استفاده می‌کنند اما به دلیل خط تولید ضعیف، محصولات آن‌ها از کیفیت لازم برخوردار نیست. اگر قطعات دستگاه‌ها و ماشین‌آلات خط تولید سیم‌لاکی به روز نشود در تولید این محصول وقفه ایجاد خواهد شد. طبق گفته مشتریان لاک‌سیم با کیفیت‌ترین سیم‌لاکی موجود در بازار است، سیم‌لاکی مجموعه ما با نظر گرفتن همه استاندارهای لازم تولید و برای آزمایش‌های دقیق‌تر به خارج از کشور ارسال و بعد از انجام همه تست‌ها وارد بازار می‌شود؛ تفاوت سیم‌لاکی با‌کیفیت با بی‌کیفیت در این است که اگر در صنایع ترانس و‌ موتورسازی از سیم‌لاکی بی‌کیفیت استفاده کنند سیم‌لاکی سریع می‌سوزد و عمر دستگاه را به حداقل می‌رساند. تولیدی‌های کوچکی بودند که از برند لاک‌سیم می‌خواستند سو‌استفاده کنند اما خدا رو شکر زود متوجه شدیم و مانع کار آن‌ها شدیم.

وی عنوان کرد: قیمت جهانی مس و نرخ دلار در حال کاهش است، اگر بتوانیم مواد اولیه خود را بر اساس این کاهش قیمت‌ها خریداری کنیم، قطعا قیمت نهایی محصول ما نیز کاهش خواهد یافت. در حال حاضر باید منتظر شرایط آینده بازار ماند. از مرحله خرید مواد اولیه تا مرحله نهایی که فروش است اداره مالیات هزینه‌ای را به عنوان مالیات از تولیدکنندگان دریافت می‌کند، با توجه به مشکلات تولیدکنندگان دولت می‌تواند از بخشی از این مالیات‌ها چشم‌پوشی کند.

حبیبی در پایان خاطرنشان کرد: برای محصولات خود خدمات پس از فروش خاصی ارائه نمی‌دهیم اما اگر مشتری بعد از خرید متوجه شود که سیم‌لاکی به هر دلیلی مشکل دارد، ما آن را پس می‌گیریم و مجددا سیم‌لاکی تولید می‌کنیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
صادرات، تنها راه توسعه صنعتی است
تشدید تحریم‌ها بال‌های صادرات را قیچی کرد/ تیوپ‌های فیبر نوری در کشور تولید نمی‌شوند
سیم لاکی تضمین کننده کیفیت محصول نهایی است
بازار سیم‌لاکی متشنج است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
نمایشگاه ماینکس و آیمت
همایش استیل پرایس
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: