ایران به لحاظ تولید کمی فولاد در جهان رتبه خوبی دارد
دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد:

ایران به لحاظ تولید کمی فولاد در جهان رتبه خوبی دارد

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: جایگاه خوبی به لحاظ تولید کمی فولاد در جهان داریم ولی از نظر کیفی، رتبه بالایی نداریم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، سید رسول خلیفه سلطانی در آیین افتتاح نمایشگاه بین‌المللی فولاد، متالورژی، ریخته‌گری، ماشین آلات و صنایع وابسته افزود: در سال میلادی جاری دهمین تولید کننده فولاد جهان شدیم و این در حالی است که در سال میلادی قبل سه رتبه در زمینه فولاد رو به جلو حرکت کردیم.

وی تصریح کرد: سال میلادی جدید فرانسه و ایتالیا و چند کشور مشابه از جمله مکزیک و برخی از کشورهای شرق آسیا را از منظر فولاد پشت سر گذاشته بودیم.

وی اظهار داشت: کشورهایی که از منظر فولاد از ایران جلوتر هستند چین، آمریکا، روسیه، هند به لحاظ اقلیمی و وسعت و امکانات معدنی هستند، همچنین تنها با ۴ کشور کره جنوبی، آلمان، ژاپن و برزیل می‌توانیم رقابت کنیم،

وی اضافه کرد: فراتر از فولادهای ساختمانی در عمل باید گام‌هایی را برداریم که متوسط سهم کشورهای پیشرفته از فولاد آلیاژی حدود سه درصد است که در این زمینه باید اقداماتی صورت بگیرد.

خلیفه سلطانی ادامه داد: مسئولان دولتی، سیاست‌گذاران و تصمیم‌سازان باید بدانند فصل توسعه صادرات و مقرارت‌زدایی برای توسعه فولاد است که این موضوع باید شعار اصلی فولادی‌ها باشد.

وی خاطرنشان کرد: به‌شدت در وزارت صنعت، معدن و تجارت و ستاد تنظیم بازار مرتب در جلسات گذشته و آینده این مفهوم را پیگیری می‌کنیم که به‌شدت مقررات‌زدایی شود و پای‌بست‌ها برای صادرات باید باز شود.

دبیر انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران ادامه داد: در زمینه فولاد همگن تناسب خوبی برقرار شده است و این در حالی است که این تناسب در سال‌های گذشته نبود که دولتمردان و بخش خصوصی و صنعتگران کاری کردند تا به این وضعیت دست پیدا کنیم.

وی با اشاره به اینکه سالانه ۲۶ میلیون تن فولاد تولید می‌شود، اظهار داشت: حداکثر ۱۳ میلیون تن فولاد مصرف داخلی داریم و ۱۳ میلیون تن هم باید صادر کنیم که باید صادرات را توسعه دهیم.

خلیفه سلطانی با اشاره به عوارض مالیات برای خام‌فروشی افزود: باید حواسمان باشد عوارض از بخش زنجیره فولاد خارج نشود، برای عوارضی که دولت برای خام‌فروشی وضع می‌کند باید ابتکار عمل به خرج دهیم تا عوارض درون‌بخشی شود و در صندوقی ریخته شود که آن صندوق صرف توسعه استحصال مواد معدنی شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رشد عرضه‌ها مانع از سو استفاده برخی بنگاه‌ها
کاهش تعرفه واردات، فولاد را ارزان نمی کند
اعتماد، حلقه مفقوده رشد بخش خصوصی است
برای اولین بار تراز تجاری فولاد مثبت شد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: