برابری میزان عرضه با تقاضای آلومینیوم در بورس کالا
2 هزار تن شمش آلومینیوم معامله شد؛

برابری میزان عرضه با تقاضای آلومینیوم در بورس کالا

امروز شنبه 16 شهریور ماه، دو هزار تن شمش هزار پوندی با خلوص 99.8 درصدی شرکت آلومینیوم ایران (ایرالکو)، عرضه شد که تقریبا به همین میزان تقاضا داشت و مورد معامله قرار گرفت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، همانطور که در نمودار 1 آمده است، در این سه ماه اخیر (از اواسط تیر ماه)، به ندرت شاهد هم‌ترازی میزان عرضه با تقاضا در بورس کالا بوده‌ایم، به گونه‌ای که همواره میزان عرضه شمش خالص شرکت آلومینیوم ایران بیش از میزان تقاضا بوده که البته این تقاضای کمتر از میزان عرضه دلایلی همانند برابری ارز نیما با ارز بازار آزاد، کاهش میزان خرید و فروش شمش خالص در بازار آزاد، کاهش تمایل دلالان برای خرید و فروش شمش خالص آلومینیومی، کاهش میزان تولید محصولات آلومینیومی در کشور در فصل تابستان، کاهش تمایل تولیدکنندگان به خرید از بورس کالا و ... داشت اما امروز برخلاف ماه‌های گذشته شاهد برابری میزان تقاضا با عرضه در کشور بودیم.

 شرکت آلومینیوم ایران امروز (شنبه 16 شهریور ماه)، دو هزار تن شمش خالص عرضه کرد که نسبت به روز چهارشنبه 13 شهریور ماه، که میزان عرضه این شرکت یک هزار و 500 تن بود، شاهد افزایش 33 درصدی میزان عرضه بودیم.

البته از میزان دو هزار تنی که امروز در بورس کالا عرضه شد، یک هزار و 80 تن تقاضا در تالار اصلی برای خرید این نوع شمش آلومینیومی وجود داشت که در نهایت، یک هزار و 60 تن آن معامله شد، ارزش معامله صورت گرفته در تالار اصلی، 223 میلیارد و 643 میلیون و 40 هزار ریال بود.

مابقی شمش آلومینیومی معامله نشده در بورس کالا که 940 تن بود، به تالار مچینگ انتقال یافت و تمام میزان عرضه شده به فروش رسید و ارزش معامله صورت گرفته در تالار مچینگ به مبلغ 198 میلیارد و 324 میلیون و 960 هزار ریال بود.

به این ترتیب امروز دو هزار و 20 تن تقاضا برای خرید شمش خالص شرکت ایرالکو وجود داشت که نسبت به عرضه پیشین یعنی چهارشنبه 13 شهریور ماه، که تقاضا برای خرید آن حدود یک هزار و 260 تن بود، میزان تقاضا 60 درصد افزایش یافت. در نهایت، این شرکت امروز توانست دو هزار تن شمش خالص خود را در بورس به فروش رساند که نسبت به روز عرضه پیشین، میزان عرضه 59 درصد رشد یافته است.                                                          

همانطور که در نمودار 2 آمده است، امروز شنبه 16 شهریور ماه، شمش خالص ایرالکو  در بورس کالای ایران به قیمت میانگین 210 هزار و 984 ریال به ازای هر کیلوگرم به فروش رسید که نسبت به سه روز پیش، یعنی چهارشنبه 14 شهریور ماه، قیمت این فلز بدون تغییر باقی ماند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تولیدات در و پنجره سطح کیفی متوسطی دارد
قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی، در نتیجه تعطیلات میان هفته کاهش یافت
رشد 7 دلاری قیمت آلومینیوم
شمش آلومینیومی LM2 رشد قیمت داشت
قیمت آلومینیوم رشد داشت
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: