برای تولید توری تنها از آلومینیوم می‌توان استفاده کرد
مدیرعامل شرکت آریا آلومینیوم:

برای تولید توری تنها از آلومینیوم می‌توان استفاده کرد

مدیرعامل شرکت آریا آلومینیوم با بیش از 18 سال سابقه در زمینه تولید درب و پنجره آلومینیومی و توری، درمورد جایگزینی UPVC به جای آلومینیوم، گفت: به دنبال جایگزینی  UPVC به جای آلومینیوم بودیم اما چون در توری، سطح مقطع کوچک است و امکان استفاده از گالوانیزه در سطح مقطع کوچک وجود ندارد، در حقیقت قادر به جایگزینی نیستیم و اگر احیانا تولیدکننده‌ای از UPVC استفاده کند، محصول تولید شده پس از مدت کوتاهی که در مجاورت نور آفتاب قرار می‌گیرد، تابیده شده و شکل استاندارد خود را از دست می‌دهد.

سعید بوستان منش‌فر در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، درخصوص مواد جایگزین آلومینیوم، اظهار داشت: برخی فعالین و تولیدکنندگان این حوزه، به دلیل مشکلاتی که در زمینه تامین مواد اولیه آلومینیومی در کشور وجود دارد، به دنبال موادی مثل UPVC بودن تا آن را جایگزین آلومینیوم کنند، که امکان‌پذیر نشد؛ به همین خاطر، برخی از تولیدکنندگان در حال حاضر از ضایعات آلومینیومی برای تولید توری یا درب و پنجره استفاده می‌کنند.

وی در ادامه توضیح داد: استفاده از ضایعات آلومینیومی، قیمت و کیفیت محصول تولید شده را کاهش می‌دهد و توری تولید شده با یک ضربه کوچک، خراب و غیرقابل استفاده می‌شود.

50 درصد فعالیت تولیدی کارگاه ما، متوقف شده است

مدیرعامل شرکت آریا آلومینیوم درخصوص شرایط خرید آلومینیوم، بیان کرد: وضعیت خرید مواد اولیه و تامین آلومینیوم مورد نیاز برای تولید توری‌ها به اندازه‌ای سخت و مشکل شده که ما مجبور شدیم فعالیت تولیدی مجموعهرا تا 50 درصد کاهش دهیم.

بوستان منش‌فر در ادامه تصریح کرد: بیش از 70 درصد مواد اولیه مورد نیاز این کارخانه برای تولید توری، آلومینیوم است که با وجود قدیمی بودن شرکت آریا آلومینیوم در زمینه ساخت و تولید محصولات آلومینیومی اما همچنان باید به فکر حل مشکلات زیرساختی در زمینه تامین مواد اولیه باشیم.

وی درخصوص موانع تولیدی موجود در کشور، عنوان کرد: صنایع پایین‌دستی و مجموعه‌های تولیدی کوچک و متوسط که با مصرف‌کننده نهایی ارتباط دارند، قادر نیستند مواد اولیه ضروری و مورد نیاز خود را خریداری کنند و اکثر کارگاه‌های تولیدی در سال اخیر، ورشکست و تعطیل شده‌اند، این درحالی است که نه تنها به مشکلات تولیدکنندگان توجهی نمی‌شود بلکه انتظارات غیرمنطقی نیز همچون افزایش ظرفیت تولید، به روز کردن تکنولوژی و طراحی‌ها و ... را نیز از ما دارند.

توری‌های آلومینیومی، نقش محافظتی نیز دارند

مدیرعامل شرکت آریا آلومینیوم با اشاره به اینکه توری‌های آلومینیومی چه کاربردهایی می‌توانند داشته باشند، مطرح کرد: توری‌های آلومینیومی که در منازل و ساختمان‌ها استفاده می‌شود علاوه بر اینکه از ورود حشرات مزاحم جلوگیری می‌کند، نقش محافظتی نیز دارد؛ به گونه‌ای که  نصب توری درب و پنجره موجب ایمنی بیشتر ساختمان‌ها می‌شود و از پخش شدن شیشه در هنگام شکستن یا زلزله جلوگیری می‌کند که البته هنوز در کشور استانداردی برای تولید توری تعیین نشده است.

بوستان منش‌فر در ادامه افزود: در سال‌های اخیر، تعداد تولیدکنندگان توری آلومینیومی در کشور افزایش یافته اما با این حال، هیچ استانداردی در این زمینه برای تعیین نشده است.

راه کپی برداری از طرح‌ها در ایران، هموار است

وی در خصوص عمده مشکلی که در زمینه تولید توری و درب و پنجره آلومینیومی در کشور با آن مواجه هستند، توضیح داد: یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که در این سال‌ها با آن مواجه شدیم و برای ما دردسرهای زیادی به همراه داشته، طراحی و ساخت مدل‌های جدید درب و پنجره و توری آلومینیومی است.

مدیرعامل شرکت آریا آلومینیوم با اشاره به زمان و هزینه‌ای که برای طراحی‌های نوین صرف می‌شود، مطرح کرد: برای طراحی و تولید مدل‌های نوین مدت‌ها زحمت می‌کشیم و هزینه می‌کنیم اما چون راه کپی‌برداری در کشور هموار است، به راحتی سایر تولیدکنندگان، طرح‌های ما را کپی می‌کنند که اگر این شرایط ادامه یابد، رغبت و تمایل ما نیز برای نوآوری و خلاقیت کم می‌شود.

بوستان منش‌فر درمورد کیفیت توری‌های تولید شده در کشور، اظهار کرد: هر چه میزان ایجینگ (سختی‌پذیری) یا مقاومت در شرایط سایش، بیشتر باشد؛ مسلما محصول تولید شده کیفیت بالاتری خواهد داشت و مقاومت به سایش، ارتباطی به وزن توری تولید شده ندارد و توری آلومینیومی از لحاظ فیلر هرچه نازک‌تر باشد، وزن کار کمتر می‌شود.

وی درخصوص خرید تکنولوژی مورد نیاز برای ساخت توری آلومینیومی در کشور، گفت: تکنولوژی مورد نیاز برای تولید و ساخت توری آلومینیومی را در اختیار تولیدکنندگان قرار نداده‌اند و ما دستگا‌هی ضروری را از چین وارد می‌کنیم، دستگاه‌هایی که برای تولید توری احتیاج داریم حداقل هفت میلیارد تومان است که در این حوزه، هیچ تولیدکننده‌ای قادر نیست این میزان برای خرید یک دستگاه هزینه کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عدم وجود دانش فنی مناسب در بین تولیدکنندگان در و پنجره
تولیدات در و پنجره سطح کیفی متوسطی دارد
پیش‌بینی افزایش میزان تقاضا برای آلومینیوم در هفته جاری
چهار هزار و 500 تن شمش آلومینیومی فردا در بورس عرضه می‌شود
تولید آلومینا یک سوم نیاز کشور است
استفاده از شیرهای برنجی صرفه اقتصادی ندارد
تحریم‌ها را نباید نادیده می‌گرفتند
صنایع آلومینیومی کشور با تحریم‌ها دچار بحران شده است
برای فرار از اثرات تحریم‌ها باید زیرساخت‌ها را بهبود بخشید
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
همایش دنیای اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: