کمپانی سوترن‌کوپر بودجه معدن تیا‌ماریا را مورد بازبینی قرار می‌دهد

کمپانی سوترن‌کوپر بودجه معدن تیا‌ماریا را مورد بازبینی قرار می‌دهد

مدیر مالی و سرمایه‌گذاری کمپانی سوترن‌کوپر (Southern Copper)، گفت: این کمپانی در حال بررسی امکان ایجاد تغییر در بودجه 300 میلیون دلاری پروژه تیاماریا (Tia Maria) به دلیل برخی مسائل زیست‌محیطی است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی«فلزات آنلاین» و به نقل از مس پرس، بر اساس گزارشی از متال بولتن، مدیر مالی و سرمایه‌گذاری کمپانی سوترن‌کوپر با اعلام این خبر گفت: ارزیابی مالی مجدد این پروژه در پی تعلیق موقت پروانه ساخت که اخیراً توسط وزارت انرژی و معادن پرو صادر شده است، انجام می‌شود.
در اوایل ماه آگوست، شورای معادن این وزارتخانه ابلاغیه‌ای را منتشر کرد و توضیح داد: بنا به درخواستی که در 19 جولای 2019 توسط دولت منطقه‌ای Arequipa، انجمن کارگران کارخانه فرآوری قند Chucarapi Pampa Blanca و هیئت ساکنان دره Tambo، برای بررسی مجوز این کمپانی داده شده است، این تعلیق صورت می‌گیرد. این بررسی باید ظرف چهار ماه آینده انجام شود. درخواست‌کنندگان معتقدند که بازبینی مجدد این طرح لازم است، زیرا معدن تیاماریا در منطقه حفاظت‌شده‌ای موسوم به اکوسیستم «Lomas de Cachendo» واقع‌شده است، جایی که عملیات استخراج ممنوع است.
مقامات کمپانی سوترن کوپر می‌گویند: تصمیم‌گیری در مورد ارزیابی مجدد این طرح در حال انجام است و این پروژه نمی‌تواند برنامه‌های خود در سال جاری که شامل برنامه‌های اجتماعی برای ساکنین اطراف است را به پیش ببرد.
در جریان رویداد Jueves Minero که توسط موسسه مهندسان معادن پرو برگزار شده است، مدیر مالی سوترن‌کوپر همچنین گفت: این کمپانی که تابعه گروپ مکزیکو است، در نظر دارد استدلال‌های حقوقی محکمی را در برابر شورای معادن ارائه دهد تا به‌درستی توضیح دهد که چرا پروژه باید اجرا شود.
وی همچنین در خصوص اعتراضاتی که کشاورزان دره Tambo از اواسط ماه جولای علیه پروژه مس انجام داده‌اند، ادامه داد: این کمپانی «بیمه‌نامه محیط زیست» را پیشنهاد می‌کند که از مرحله ساخت پروژه به بعد اعمال خواهد شد.
وی افزود: به‌عنوان مثال، اگر یک مزرعه تحت تأثیر عملیات این پروژه قرار گیرد، کمپانی بیمه خسارت‌ها را بر عهده خواهد گرفت و کشاورزان سود ازدست‌رفته را دریافت خواهند کرد.
وی اذعان کرد: این کمپانی معدنی مایل است راه‌حل آنلاین ارائه دهد تا مقامات بتوانند بر پروژه نظارت و بررسی داشته باشند و مشخص شود آیا این پروژه از مقررات زیست‌محیطی پیروی می‌کند یا خیر.
این نخستین بار نیست که کمپانی سوترن کوپر که پنجمین تولیدکننده بزرگ فلز سرخ در جهان از نظر میزان تولید است، دچار وقفه تولیدی در پروژه تیاماریا می‌شود. به‌دلیل مخالفت شدید مردم محلی که نگران تأثیرات زیست‌محیطی این پروژه و احتمال وجود عوارض مضر از جانب این معدن روباز بر محصولات کشاورزی هستند، طرح ساخت این پروژه از زمان شروع در سال 2010 دو بار متوقف و اصلاح ‌شده است. با این حال، مدیران کمپانی سوترن‌کوپر امیدوار هستند که این پروژه تا سال 2020 توسعه یابد. با توسعه این معدن، سالانه 120 هزار تن مس تولید می‌کند و طول عمر آن 20 سال تخمین زده شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
همایش دنیای اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: