قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی، در نتیجه تعطیلات میان هفته کاهش یافت
اثر تعطیلات میان هفته روی قیمت ضایعات آلومینیومی؛

قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی، در نتیجه تعطیلات میان هفته کاهش یافت

با توجه به تعطیلات میان هفته و کاهش فعالیت‌های تجاری از سوی بنگاه‌ها و کارگاه‌های تولیدی، قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی مانند رینگ، پروفیل و قوطی رانی در این هفته، با کاهش مواجه شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، همانطور که در نمودار 1 آمده، قیمت ضایعات زینک امروز پنج‌شنبه 21 شهریور ماه، به 19 هزار و 110 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که نسبت به روز گذشته (چهارشنبه 20 شهریور ماه) 1.9 درصد معادل 360 تومان به ازای هر کیلوگرم رشد را تجربه کرد. گفتنی است که قیمت این نوع ضایعات روز گذشته، 18 هزار و 750 تومان به ازای هر کیلوگرم بود.

آلومینیوم ظرفی، دومین ضایعاتی است که در طی یک روز بیشترین میزان رشد قیمت را داشت، به گونه‌ای که این ضایعات در روز چهارشنبه 20 شهریور ماه، به قیمت 18 هزار و 40 تومان به ازای هر کیلوگرم، خرید و فروش شد و امروز به 18 هزار و 310 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که این روند صعودی حدود 1.5 درصد است.

البته قیمت قوطی رانی نیز امروز برعکس هفته گذشته با رشد مواجه شد، به نحوی که قیمت این نوع ضایعات از 10 هزار و 410 تومان به ازای هر کیلوگرم در روز گذشته به 10 هزار و 470 تومان به ازای هر کیلوگرم در روز جاری رسید که این روند نشان‌دهنده رشد 0.6 درصدی در قیمت این نوع ضایعات است.

رادیات آلومینیومی تنها ضایعاتی است که در طی یک هفته، شاهد روند افزایشی بود. قیمت این نوع ضایعات که در روز پنج‌شنبه 14 شهریور ماه، 13 هزار و 280 تومان به ازای هر کیلوگرم خرید و فروش شد، امروز به 13 هزار و 330 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که این رشد قیمت حدود 0.4 درصد است.

کاهش قیمت ضایعات آلومینیومی در این هفته چشمگیر بود

همانطور که در نمودار 2 قابل مشاهده است، روند نزولی قیمت ضایعات آلومینیومی در هفته اخیر چشمگیر و با توجه به تعطیلات میان هفته و کاهش فعالیت کارگاه‌های تولیدی، این روند کاهش قیمت قابل پیش‌بینی بود.

رینگ آلومینیومی در این هفته، بیشترین میزان افت قیمت را داشت، به گونه‌ای که قیمت این نوع ضایعات نسبت به پنج‌شنبه هفته گذشته، 5 درصد کاهش را تجربه کرد و از 19 هزار و 630 تومان به ازای هر کیلوگرم به 18 هزار و 650 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که این افت قیمت حدود 980 تومان به ازای هر کیلوگرم است.

همچنین، پروفیل شاخه نیز دومین ضایعاتی است که در طی یک هفته بیشترین میزان افت قیمت را داشت، به نحوی که از 17 هزار و 160 تومان به ازای هر کیلوگرم به 16 هزار و 360 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که این روند کاهشی حدود 4.6 درصد و برابر با 800 تومان به ازای هر کیلوگرم است.

قیمت قوطی رانی نیز نسبت به پنج‌شنبه هفته گذشته، کاهش یافته و از قیمت 10 هزار و 890 تومان به ازای هر کیلوگرم به 10 هزار و 470 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که  کاهش قیمت حدود 3.9 درصدی داشت.

در نهایت، آلومینیوم خشک نسبت به روز گذشته، یک درصد افت قیمت داشت و از 13 هزار و 410 تومان به ازای هر کیلوگرم در چهارشنبه 20 شهریور ماه، به 13 هزار و 270 تومان به ازای هر کیلوگرم در روز پنج‌شنبه 21 شهریور ماه، رسید که قیمت این نوع ضایعات حدود 140 تومان بر کیلوگرم کاهش یافت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
قیمت‌گذاری شمش آلومینیومی باید بر مبنای بازار داخلی باشد
قیمت قراضه‌های آلومینیومی در طی یک هفته افزایش چشمگیری داشت
معامله 360 تنی شمش آلومینیوم در تالار مچینگ بورس کالا
کاهش 32 درصدی تولیدات آلومینیوم
امروز دو هزار و 300 تن محصولات آلومینیومی معامله شد
پیش‌بینی افزایش میزان تقاضا برای آلومینیوم در هفته جاری
چهار هزار و 500 تن شمش آلومینیومی فردا در بورس عرضه می‌شود
شرکت Ball Corporation اولین لیوان آلومینیومی جهان را معرفی می‌کند
در تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی و معدنی کشور، اولویت با تولیدات داخلی است
رشد 7 دلاری قیمت آلومینیوم
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
همایش دنیای اقتصاد
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: