جایگزینی آلومینیوم در لوله‌های گاز به جای مس
مدیر فروش شرکت میلان:

جایگزینی آلومینیوم در لوله‌های گاز به جای مس

مدیر فروش شرکت میلان که 12 سال است در زمینه تولید هود، سینک، اجاق گاز فعالیت دارد، در مورد جایگزینی آلومینیوم در لوله‌های گاز به جای مس، گفت: به دلیل شباهت بالای خواص آلومینیوم به مس و قیمت مناسب آلومینیوم، این فلز در لوله‌های گاز جایگزین مس شده و در حال حاضر برای تولید اجاق گازها از لوله‌های آلومینیومی استفاده می‌کنیم.

هاشم ساکت در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، درباره مزیت‌هایی که قطعات ریختگی آلومینیومی دارد، اظهار داشت: با اینکه مس نسبت به آلومینیوم استحکام بیشتری دارد اما آلومینیوم به دلیل انعطاف‌پذیری بالا، توانسته در سال‌های اخیر، جایگزین قطعات مسی در اجاق گاز شود.

وی در ادامه مطرح کرد: اکثر تولیدکنندگان لوازم خانگی برای تولید اجاق گازها، از لوله‌های آلومینیومی استفاده می‌کنند و به ندرت لوله‌های مسی در بازار توزیع می‌شود و از لحاظ قیمت، مسلما استفاده از آلومینیوم برای تولیدکننده و مصرف‌کننده مقرون به صرفه‌تر است.

مدیر فروش شرکت میلان در مورد اتصالاتی که در اجاق گاز استفاده می‌شود، عنوان کرد: تمام شیرآلات مورد استفاده در اجاق گازها، برنجی است که البته برخی از شرکت‌ها، شیرهای آلومینیومی تولید و مصرف می‌کنند اما ما هنوز اقدامی در جهت جایگزینی در این زمینه انجام نداده‌ایم.

ساکت در مورد اتصالاتی که در اجاق گازها مورد استفاده قرار می‌گیرد، توضیح داد: با اینکه شیرآلاتی که شرکت ما برای اجاق گازها استفاده می‌کند برنجی است اما اتصالات تماما آلومینیومی بوده و کاربرد آلومینیوم در زمینه اتصالات به دلیل ویژگی‌های این فلز بیشتر از مواد دیگر است.

وی درباره سرشعله‌های مورد استفاده در اجاق گازهای تولیدی این شرکت، بیان کرد: چند سالی است که تولیدکنندگان داخلی در زمینه تولید قطعات آلومینیومی توانسته‌اند عملکرد خود را از لحاظ کیفیت محصول نهایی بهبود ببخشند و به همین خاطر، توانسته‌ایم در زمینه تولید قطعات ریختگی که در لوازم خانگی مورد استفاده قرار می‌گیرد، خودکفا شویم و بازار را از رقبای چینی خود بگیریم.

مدیر فروش شرکت میلان در ادامه خاطرنشان کرد: سرشعله‌های مورد استفاده در اجاق گازها را شرکت آریاتکنیک خریداری می‌کنیم که برترین محصول را از لحاظ کیفیت نسبت به رقبای داخلی و خارجی در بازار عرضه می‌کند.

ساکت درباره تسهیلاتی که به شرکت‌های تولیدکننده لوازم خانگی پرداخت می‌شود، بیان کرد: به طور کلی تسهیلاتی به شرکت‌های تولیدکننده لوازم خانگی که به صورت قانونی فعالیت می‌کنند، اعطا نمی‌شود البته شرکت‌های فعال در این حوزه بیشتر خواهان برداشتن موانع موجود هستند.

وی در خصوص منع واردات و کمک به صنایع داخلی، اظهار کرد: قانون منع واردات در زمینه محصولات و لوازم خانگی (هود، سینک، اجاق گاز و ...) به تولیدکنندگان و فعالین این حوزه کمک بسیاری کرده است و این اقدام دولت موجب شده که شرایط برای پیشرفت شرکت‌های داخلی فراهم شود.

مدیر فروش شرکت میلان درباره قانون منع صادرات، بیان کرد: این قانون به ما کمک کرده که تنوع محصولات تولیدی را افزایش دهیم، به گونه‌ای که تا سال گذشته تنوع محصولات ما حدود 20 نوع بود و در حال حاضر توانسته‌ایم تنوع محصولات را به 40 عدد برسانیم.

مدیر فروش شرکت میلان در پایان گفت: شرکت ما به دلیل مشکلاتی که تحریم‌ها برای تولیدکنندگان ایجاد کرده، تمایلی به بازاریابی در سایر کشورها ندارد البته همان میزان درآمد و سودآوری را در داخل کشور داریم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
استفاده از قراضه‌های آلومینیومی، در کیفیت محصولات تاثیر منفی ندارد
قیمت‌گذاری شمش آلومینیومی باید بر مبنای بازار داخلی باشد
تولیدات در و پنجره سطح کیفی متوسطی دارد
قیمت قراضه‌های آلومینیومی در طی یک هفته افزایش چشمگیری داشت
معامله 360 تنی شمش آلومینیوم در تالار مچینگ بورس کالا
کاهش 32 درصدی تولیدات آلومینیوم
امروز دو هزار و 300 تن محصولات آلومینیومی معامله شد
در تامین مواد اولیه مورد نیاز واحدهای صنعتی و معدنی کشور، اولویت با تولیدات داخلی است
استفاده از شیرهای برنجی صرفه اقتصادی ندارد
تحریم‌ها را نباید نادیده می‌گرفتند
صنایع آلومینیومی کشور با تحریم‌ها دچار بحران شده است
افزایش ظرفیت تولید باید با صادرات همراه باشد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: