کاهش 32 درصدی تولیدات آلومینیوم
در 5 ماه ابتدای سال جاری رقم خورد؛

کاهش 32 درصدی تولیدات آلومینیوم

عملکرد واحدهای تابعه و شرکت‌های بزرگ صنعت آلومینیوم در مرداد ماه سال 98 در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته، نشان‌دهنده کاهش 32 درصدی تولیدات آلومینیوم در مرداد ماه سال جاری نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، همانطور که در نمودار 1 آمده است، عملکرد واحدهای تابعه و شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی در حوزه آلومینیوم که شامل شرکت‌های آلومینای ایران، هرمزال و المهدی می‌شود، در مرداد ماه سال 98 در مقایسه با مدت زمان مشابه دارای روند نزولی چشمگیری را تجربه کرده‌اند.

پودر آلومینای تولید شده در شرکت آلومینای ایران در مرداد ماه 98، 19 هزار و 412 تن بود که به نسبت مدت زمان مشابه در سال گذشته، میزان تولیدات 4 درصد کاهش یافته، به گونه‌ای که در سال گذشته میزان تولیدات پودر آلومینا در کشور 20 هزار و 188 تن بود.

همچنین میزان تولیدات پودر آلومینا در پنج ماه اول سال 97، 102 هزار و 419 تن بود که با افت 4 درصدی به 98 هزار و 480 تن در سال جاری رسید.

تولید شمش آلومینیوم شرکت آلومینای ایران در مرداد ماه 646 تن و در 5 ماهه اول سال جاری دو هزار و 212 تن بود.

البته شرکت الهمدی و هرمزال بیشترین میزان کاهش را داشته‌اند، به گونه‌ای که شرکت هرمزال در مرداد ماه سال گذشته، پنج هزار و 15 تن شمش خالص آلومینیومی تولید و در بازار توزیع ‌کرد اما در مرداد ماه سال جاری، به دلیل تغییر مدیریت تنها توانسته دو هزار و 968 تن محصول تولید کند که به این ترتیب، شاهد کاهش افت 69 درصدی میزان فعالیت شرکت هرمزال هستیم. چنانچه عملکرد شرکت هرمزال در 5 ماه نخست سال، نشان می‌دهد که این شرکت در حدود یک چهارم ظرفیت تولیدی خود، فعالیت داشته است، به گونه‌ای تولیدات 5 ماهه اول سال 98، این شرکت 71 درصد کاهش یافته و به 13 هزار و 600 تن رسیده است.

افت کاهش تولیدات در شرکت المهدی نیز محسوس است، به نحوی که تولیدات مرداد ماه سال گذشته این شرکت، سه هزار و 593 تن بود اما درمرداد ماه سال جاری، این شرکت تنها دو هزار و 218 تن شمش تولید کرد که کاهش 62 درصدی را در این زمینه شاهد هستیم، همچنین میزان تولیدات این شرکت در 5 ماهه اول سال نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، نیز 59 درصد افت داشته به گونه‌ای که 19 هزار و 108 تن به 12 هزار 18 تن رسید.

با وجود کاهش عملکرد شرکت‌های آلومینیومی، تولیدات شرکت آلومینیوم ایران در مرداد ماه نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، یک درصد رشد داشته و از 14 هزار و 409 تن به 14 هزار 555 تن رسید و همچنین میزان تولیدات در 5 ماه اول سال، نسبت به مدت زمان مشابه از 75 هزار تن به 75 هزار و 763 تن افزایش یافت.

در مجموع شاهدیم که میزان تولیدات شمش آلومینیومی در کشور در مرداد ماه جاری، 32 درصد کمتر از مرداد ماه سال 97 شده و از 26 هزار و 910 تن به 20 هزار و 387 تن کاش پیدا کرده است.

انتهای پیام//

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
مزایای استفاده از آلومینیوم در محفظه باتری خودروهای برقی
استفاده از قراضه‌های آلومینیومی، در کیفیت محصولات تاثیر منفی ندارد
قیمت‌گذاری شمش آلومینیومی باید بر مبنای بازار داخلی باشد
قیمت قراضه‌های آلومینیومی در طی یک هفته افزایش چشمگیری داشت
معامله 360 تنی شمش آلومینیوم در تالار مچینگ بورس کالا
امروز دو هزار و 300 تن محصولات آلومینیومی معامله شد
پیش‌بینی افزایش میزان تقاضا برای آلومینیوم در هفته جاری
چهار هزار و 500 تن شمش آلومینیومی فردا در بورس عرضه می‌شود
قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی، در نتیجه تعطیلات میان هفته کاهش یافت
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: