افزایش قیمت مس و کاهش تقاضای سیم و کابل
مدیرعامل شرکت سیم و کابل انصار همدان:

افزایش قیمت مس و کاهش تقاضای سیم و کابل

مدیرعامل شرکت سیم و کابل انصار همدان گفت: با افزایش قیمت مس، تهیه مواد اولیه برای ما دشوار شده است و با توجه به کاهش تقاضای سیم و کابل به دلیل رکود ساخت‌وساز ساختمانی، برای حفظ و تامین سرمایه در حال گردش کارخانه دچار مشکل شده‌ایم.

حسن کیانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: مجموعه ما، با عنوان سیم و کابل انصار در سال 87 و با هدف تولید سیم و کابل برقی، فعالیت خود را آغاز کرد. مواد اولیه تولید سیم و کابل برقی، مس و PVC است که ما مس را از بازار آزاد تهیه می‌کنیم. ظرفیت تولیدی مجموعه ما، سالانه 300 تن تعیین شده اما به دلیل مشکلات اقتصادی، رکود بازار و افزایش قیمت جهانی مس، میزان تقاضا کاهش یافته و  این امر، افت میزان تولید مجموعه ما را به همراه داشته است؛ به‌طوری که تا کنون چند مرتبه کارخانه تا مرز تعطیلی پیش رفته است. پیش‌تر، قیمت مس به ازای هر کیلوگرم، 30 هزار تومان بود اما اکنون قیمت آن به 60 تا 70 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم رسیده و تهیه مواد اولیه برای ما مشکل شده و در چنین شرایطی، حفظ و تامین سرمایه در حال گردش کارخانه، نیز دشوار است.

وی افزود: افزایش قیمت مس و مواد اولیه به نفع تولیدکننده و مصرف‌کننده محصولات مسی نیست؛ البته در چند روز ابتدایی افزایش قیمت، خرید و فروش محصولات و مواد اولیه جهت پیشگیری از ضررهای مالی احتمالی، رونق می‌یابد اما به مرور زمان این معاملات نیز کم‌رنگ می‌شوند. به‌طور کلی، افزایش قیمت مواد اولیه بر قیمت نهایی محصولات ما نیز موثر بوده که این افزایش، شرایط حفظ کردن مشتریان دائمی را دشوار می‌کند. البته، مصرف‌کنندگان محصولات ما انبوه‌سازان ساختمانی هستند که با تعطیلی پروژه‌های آن‌ها، تقاضا برای سیم و کابل کم شده است.

مدیرعامل شرکت سیم و کابل انصار همدان در پایان بیان کرد: یکی دیگر از موارد تاثیرگذار بر قیمت تمام شده محصول، خط تولید مدرن و نوع تکنولوژی است. ماشین‌آلات کارخانه ما، قدیمی هستند و قدمت استفاده از آن‌ها، به 20 سال پیش برمی‌گردد. به روز شدن ماشین‌آلات، باعث افزایش سرعت تولید و کاهش میزان ضایعات می‌شود؛ از طرفی نیز با ماشینی شدن کارخانه از تعداد پرسنل کاسته شده و می‌توان محصولاتی با کیفیت، برای ارائه در سطح جهانی تولید کرد. با به روز شدن کارخانه، ظرفیت تولید نیز افزایش می‌یابد و می‌توان با کمترین افزایش قیمت، بیشترین سود را به دست آورد. خرید این نوع دستگاه‌ها، سرمایه سنگینی می‌خواهد که با وضعیت کنونی تولید، این مبلغ از عهده ما خارج است و متاسفانه کوچک‌ترین حمایتی از هیچ ارگانی از ما و صنف تولیدکننده سیم و کابل نمی‌شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
 نمایشگاه کانمین 2019
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: