قیمت قراضه‌های آلومینیومی در  یک هفته کاهش قابل ملاحظه‌ای داشت
اثر کاهش قیمت دلار بر ضایعات آلومینیومی؛

قیمت قراضه‌های آلومینیومی در یک هفته کاهش قابل ملاحظه‌ای داشت

قیمت ضایعات آلومینیومی به دلیل کاهش میانگین نرخ ارز در بازار سنا و همچنین کاهش میزان تقاضا برای خرید شمش خالص آلومینیوم، امروز افت قابل توجهی داشته است، به گونه‌ای که قیمت سفاله آلومینیوم نرم کاهش قیمت بسیار چشمگیر 5 درصد را تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، همانطور که در نمودار 1 آمده است، امروز پنج‌شنبه 28 شهریور ماه، قیمت برخی ضایعات آلومینیومی به دلیل کاهش میانگین نرخ ارز و همچنین کاهش میزان تقاضا برای خرید شمش خالص آلومینیوم از بورس کالا و کاهش قیمت شمش خالص آلومینیومی در LME، امروز کاهش قابل توجهی داشته و این میزان افت در نوسانات قیمتی برخی از قراضه‌های آلومینیومی بسیار چشمگیر بود، به گونه‌ای که قیمت سفاله آلومینیوم نرم 5 درصد کاهش را تجربه کرد.

قیمت سفاله آلومینیوم نرم امروز پنج‌شنبه 28 شهریور ماه، به 12 هزار و 380 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که نسبت به هفته گذشته (پنج‌شنبه 21 شهریور ماه) 5 درصد معادل 650 تومان به ازای هر کیلوگرم افت را تجربه کرد. گفتنی است که قیمت این نوع ضایعات پنج‌شنبه هفته گذشته، 13 هزار و 30 تومان به ازای هر کیلوگرم بود.

سر سیلندر، دومین ضایعاتی است که طی یک هفته بیشترین میزان کاهش قیمت را داشت، به گونه‌ای که این ضایعات در روز پنج‌شنبه 21 شهریور ماه، به قیمت 17 هزار و 370 تومان به ازای هر کیلوگرم، خرید و فروش شد و امروز به 17 هزار و 30 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که این روند نزولی حدود 2 درصد است.

البته پیستون نیز امروز با کاهش قیمت مواجه شد، به نحوی که قیمت این نوع ضایعات از 17 هزار و 460 تومان به ازای هر کیلوگرم در هفته گذشته به 17 هزار و 140 تومان به ازای هر کیلوگرم در روز جاری رسید که این روند نشان‌دهنده کاهش 1.8 درصدی در قیمت این نوع ضایعات است.

این روند افت قیمت ضایعات در نوسات قیمتی قوطی رانی، سفاله آلومینیوم نرم و پیستون نیز قابل ملاحظه است، به گونه‌ای که قیمت قوطی رانی از 10 هزار و 560 تومان به ازای هر کیلوگرم با 1.7 درصد افت به قیمت 10 هزار و 380 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

افزایش قیمت برخی ضایعات آلومینیومی

همانطور که در نمودار 2 آمده است، امروز پنج‌شنبه، ضایعات زینک از 19 هزار و 140تومان به ازای هر کیلوگرم به 19 هزار و 730 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که این افزایش قیمت حدود 590 تومان به ازای هر کیلوگرم است.

همچینین، رادیات آلومینیومی نیز 1.7 درصد نسبت به هفته گذشته، رشد قیمت داشته و از 13 هزار و 410 تومان به ازای هر کیلوگرم در روز پنج‌شنبه 21 شهریور ماه، به 13 هزار و 640 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

رینگ آلومینیومی سومین نوع ضایعاتی است که در طی یک هفته، افزایش قیمت قابل توجهی داشته، به گونه‌ای که قیمت این نوع ضایعات از 18 هزار و 940 تومان به ازای هر کیلوگرم با 1.1 درصد رشد، به 19 هزار و 150 تومان به ازای هر کیلوگرم، رسید.

البته، قیمت زینک، آلومینیوم ظرفی و سفاله آلومینیوم خشک نیز در طی یک روز روند صعودی داشته، به نحوی که زینک با 3.1 درصد رشد از 19 هزار و 140 تومان به ازای هر کیلوگرم به 19 هزار و 730 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

آلومینیوم ظرفی نیز با 1.6 درصد افزایش قیمت، از 17 هزار و 880 تومان به ازای هر کیلوگرم به 18 هزار و 160 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

همچنین، سفاله آلومینیوم خشک در یک روز 0.4 درصد رشد یافت و از 11 هزار و 750 تومان به ازای هر کیلوگرم به 11 هزار و 800 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش قیمت داشت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رواج مونتاژکاری در تولید کامپوزیت پانل
کاهش قیمت ضایعات آلومینیوم در پی کاهش قیمت شمش
استفاده از قراضه‌های آلومینیومی، در کیفیت محصولات تاثیر منفی ندارد
آلومینیوم کالای صادراتی باارزش بالا
سه هزار تن شمش آلومینیومی فردا در بورس عرضه می‌شود
تامین مواد اولیه آلومینیومی، جزو اولویت‌های شرکت ایرالکو است
قیمت‌گذاری شمش آلومینیومی باید بر مبنای بازار داخلی باشد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
 نمایشگاه کانمین 2019
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: