ضرورت حفظ سرمایه شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی برای اجرای طرح‌هایی با مقیاس بین‌المللی
رئیس هیئت عامل ایمیدرو:

ضرورت حفظ سرمایه شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی برای اجرای طرح‌هایی با مقیاس بین‌المللی

رئیس هیئت عامل ایمیدرو گفت: حفظ سرمایه شرکت‌های بزرگ بخش معدن و صنایع معدنی برای اجرای طرح‌های توسعه با صرفه مقیاس بین‌المللی ضروری است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از ایرنا، خداداد غریب‌پور ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: بر اساس قانون رفع موانع تولید و بسترسازی برای رونق اشتغال، دولت ظرفیت پایینی دارد اما سازمان‌های توسعه‌ای و بنگاه‌های بزرگ (مس، فولاد و...) همراه با کنسرسیوم‌ها می‌توانند در این زمینه، نقش آفرین باشند.

وی ادامه داد: توصیه مورد تاکید این است که در مجامع شرکت‌ها به جای تصویب توزیع سود، با افزایش سرمایه موافقت کرده و منابع صرف پروژه‌ها شود.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو با اشاره به بهره‌برداری از ۳.۵ میلیارد دلار طرح معدن و صنایع معدنی تا پایان امسال، تصریح کرد: تاکنون نزدیک به یک هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان از بخش خصوصی جذب شده است.

غریب‌پور افزود: جذب حداکثری سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در تکمیل طرح‌های توسعه یا راهبری واحدهای موجود -که موجب واگذاری هشت محدوده و معدن در اختیار شده- در این راستا است.

وی اذعان کرد: طرح احیا و فعال‌سازی معادن کوچک مقیاس که در سطح همه استان‌ها به مورد اجرا گذاشته می‌شود، یکی از شیوه‌های بهره‌گیری از بخش خصوصی در اجرای پروژه‌ها به حساب می‌آید.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو بیان کرد: توسعه آموزش و پژوهش تقاضا محور و تقویت ارتباط صنعت و دانشگاه از دیگر برنامه‌های ایمیدرو در دولت دوازدهم است که در این ارتباط ۹ تفاهم‌نامه با دانشگاه‌های مطرح کشور، مبادله شد و در واقع رویکرد بهره‌گیری از توان بخش خصوصی در اجرای برنامه‌ها محسوب می‌شود و عمده این تفاهم‌نامه‌ها تبدیل به قرارداد شده‌اند.

اکتشاف، اولویت نخست

غریب‌پور اظهار کرد: این سازمان، اولویت‌های کاری خود را بر اساس قابلیت‌ها و توانمندی کشور و بر اساس نیاز مردم تبیین و تعریف کرده و مساله مهم اکتشاف به عنوان اولویت نخست است که در گستره ۳۰۰ هزار کیلومتر مربع به مورد اجرا گذاشته می‌شود و نسبت به شروع فعالیت این سازمان در سال ۸۳ رشد ۱۰۰ درصدی را نشان می‌دهد.

وی یادآور شد: ایمیدرو در دولت یازدهم برنامه اکتشاف ۲۷۰ هزار کیلومتر مربع را به مورد اجرا گذاشت که این امر اقدام درخور توجه در دوره گذشته است.

رئیس هیئت عامل ایمیدرو اذعان کرد: اجرای برنامه اکتشاف از سوی ایمیدرو (شرکت تهیه و تولید مواد معدنی) و یک کنسرسیوم متشکل از شرکت‌های بزرگ معدنی به مورد اجرا گذاشته می‌شود و معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت در این ارتباط همکاری دارد.

ایمیدرو، مجری ۳۳ راهبرد نقشه راه معدن

غریب‌پور با بیان اینکه این سازمان از ۷۲ راهبرد نقشه راه معدن و صنایع معدنی، مسئولیت اجرا و پیگیری ۳۳ راهبرد را عهده‌دار است، گفت: واقعیت اینکه معادل ۴۶ درصد از کل راهبردهای این نقشه عهده داریم و بر اساس جدیدترین پایش انجام شده تاکنون بالغ بر ۳۳ درصد از برنامه‌های عملیاتی نقشه راه تحقق یافته است.

وی در پایان خاطرنشان کرد: پارسال ایمیدرو ۱۹ طرح با سرمایه بیش از ۲ میلیارد دلار در بخش معدن و صنایع معدنی را راه‌اندازی کرد که موجب اشتغال مستقیم ۳ هزار و ۶۰۰ نفر و اشتغال غیر مستقیم حدود ۲۲ هزار و ۸۰۰ نفر شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
استارت‌آپ‌های معدنی می‌آیند
شاهرخی: ایمیدرو صاحب مرز اختصاصی برای تسهیل امور شد
آهن اسفنجی فولاد بافت، آماده افتتاح رسمی
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
 نمایشگاه کانمین 2019
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: