کابل‌های درون چاهی برای اولین بار در ایران تولید شد
مدیرعامل شرکت سیمند کابل:

کابل‌های درون چاهی برای اولین بار در ایران تولید شد

مدیرعامل شرکت سیمند کابل گفت: ما توانسته‌ایم به کمک دانش، تجهیزات و تحقیق مستمر محصولی به نام کابل‌های درون چاهی را برای اولین بار در دنیا تولید کنیم و اختراع پلیمر این محصول را به نام خود به ثبت برسانیم.

مسعود صاحبقرانی در گفت‌و‌گو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: قبل از تولید کابل‌های درون چاهی توسط مجموعه سیمند کابل، کابلی که مختص محیط‌های آبی باشد در ایران ساخته نشده بود. پیش از تولید این محصول نوین، در چاه‌های آبی از کابل‌های برق استفاده می‌شد. ناگفته نماند که کابل‌های دریایی توسط شرکت‌های خارجی ساخته شده بود اما کارکرد آن‌ها با کابل‌های درون چاهی تولید شده در مجموعه سیمند کابل، کاملا متفاوت است. این کابل‌ها عمل انتقال برق به الکتروپمپ‌های داخل چاه را بر عهده دارد. کابل SWR یا کابل درون چاهی صرفا جهت استفاده در محیط آبی طراحی شده و ویژگی که این محصول را از سایر محصولات متمایز کرده، نفوذ ناپذیری این نوع کابل در مقابل فشار آب و تحمل 40 بار فشار هیدرواستاتیک است؛ اگر کابل آسیب ببیند همچنان آب درون آن نفوذ نمی‌کند و طول عمر زیادی نیز دارد؛ در نتیجه، هزینه تمام شده این محصول برای تولیدکننده به‌ صورت قابل توجهی کاهش می‌یابد. از جمله ویژگی‌های دیگر این کابل، به دلیل اینکه برای چاه طراحی شده دارای استاندارهای بهداشتی است و فلزات سنگین ندارد. در ساخت این نوع کابل از عناصری استفاده شده که در مواجه شدن با فشار زیاد آب، تغییر شکل می‌دهد و با جذب آب در خود، اجازه جریان یافتن آن را در داخل کابل نمی‌دهد.

وی افزود: کابل‌های SWR نمادی از فرآیند تحقیق و توسعه سه ساله است که با تکیه بر دانش فنی، استفاده از تجهیزات به‌روز و مواد اولیه مناسب توانسته به این موفقیت برسد. ما سعی کرده‌ایم تا جایی که امکان دارد از مواد اولیه داخلی استفاده کنیم و به جز چند مورد مواد اولیه که در بحث نفوذ ناپذیری کابل نقش دارند و به‌ صورت وارداتی تهیه می‌کنیم، بقیه مواد داخلی هستند. پلیمر کابل‌های درون چاهی به عنوان یک اختراع به نام شرکت سیمندکابل به ثبت رسیده است.

مدیرعامل شرکت سمندکابل بیان کرد: مصرف‌کنندگان اصلی کابل‌های درون چاهی، تمام شرکت‌های آب و فاضلاب کشور هستند. قیمت نهایی کابل‌های درون چاهی بر اساس قیمت مواد اولیه تعیین می‌شود اما چون مشتری‌های این نوع کابل‌ها مجریان پروژه‌ها هستند، سعی کرده‌ایم حاشیه سود را برای مشتری کاهش دهیم و با افزایش میزان تولید، به سود مورد نظر خود برسیم. ما سالانه محصول نوینی از کابل‌های درون چاهی را در نمایشگاه آب و فاضلاب رونمایی می‌کنیم و امسال نیز نسل جدیدی از این کابل‌ها که همه ویژگی‌های کابل درون چاهی پیشین را دارند، معرفی خواهیم کرد. این نسل علاوه بر ویژگی‌های قبلی، با دارا بودن استحکام مکانیکی بالا، قابلیت این را دارد که اگر تجهیزات داخل چاه مانند پمپ از لوله جدا شود، کابل تحمل وزن بالای آن را داشته باشد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
خام‌فروشی مانع توسعه صنعت مس می‌شود
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
 نمایشگاه کانمین 2019
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: