آلومینیوم کالای صادراتی باارزش بالا
مدیرکل گمرک استان زنجان خبر داد:

آلومینیوم کالای صادراتی باارزش بالا

مدیرکل گمرک استان زنجان وزن کالاهای صادراتی در سال گذشته را بیش از 184 میلیون کیلوگرم اعلام کرد و گفت: شمش آلومینیوم، روی، سرب، ترانسفورماتور و قطعات، کاغذ کرافت، کابل، کاغذ تفلوتینگ و غیره از انواع کالای با ارزش صادراتی بالای استان زنجان است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، حمید احمدی امروز، در دومین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان زنجان با اشاره به وزن کالاهای صادراتی، اظهار داشت: در سال 97، وزن کالاهای صادراتی بیش از 184 میلیون کیلوگرم بود که این کالاهای با ارزش صادراتی بالا شامل شمش آلومینیوم، روی، سرب، ترانسفورماتور و قطعات، کاغذ کرافت، کابل، کاغذ تفلوتینگ و غیره می‌شدند.

وی با اشاره به اینکه 47 کشور به عنوان کشورهای مقصد کالاهای صادراتی از گمرک زنجان شناخته شده‌اند، بیان کرد: ترکیه، عراق، افغانستان، امارات متحده عربی، هند و چین جزو کشورهای مقصد با ارزش صادراتی بالا برای استان زنجان محسوب می‌شوند.

مدیرکل گمرک استان زنجان در خصوص رقم ثبت شده برای صادرات گمرک استان، بیان کرد: رقم ثبت شده برای صادرات گمرک استان زنجان در سال گذشته برابر با 461 میلیون و 877 هزار و 160 دلار بود که این آمار در سال 96 برابر با 329 میلیون و 702 هزار دلار بوده است.

مدیرکل گمرک استان زنجان در مورد واردات استان، توضیح داد: این استان در سال 96، بیش از  328 میلیون دلار واردات داشت که در سال 97، به بیش از 271 میلیون دلار  رسید که این آمار نشان از کاهش 17 درصدی واردات دارد که کالاهای وارداتی نظیر خاک روی، ماشین‌آلات صنعتی و قطعات، مصنوعات پلاستیکی، نخ پلی‌آمید و پلی‌استر و ... می‌شود.

رونق تولید در استان زنجان

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان در ادامه اظهار کرد: با توجه به نوع کالاهایی که به استان وارد می‌شود، افزایش واردات به زنجان نشانه رونق تولید است.

ناصر فغفوری در دومین جلسه کارگروه توسعه صادرات استان، بیان کرد: بر اساس آمار، در سال گذشته میزان واردات کشور بیش از 42 میلیارد ریال به وزن بیش از 32 میلیون تن بود، در حالی که واردات استان در سال گذشته 271 میلیون دلار با وزنی بیش از 341 هزار تن بوده است.

این مسئول، سهم استان زنجان از واردات کشور را به لحاظ وزنی یک درصد و به لحاظ ارزشی 6 دهم درصد اعلام کرد و گفت: بخش عمده واردات استان مربوط به مواد اولیه و مابقی سبد وارداتی استان شامل ماشین‌آلات خطوط تولید است و افزایش در واردات استان را می‌توان نشانه‌هایی برای رونق تولید دانست.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رواج مونتاژکاری در تولید کامپوزیت پانل
ادامه کسری عرضه آلومینیوم تا پایان سال 2019
کاهش قیمت ضایعات آلومینیوم در پی کاهش قیمت شمش
سه هزار تن شمش آلومینیومی فردا در بورس عرضه می‌شود
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: