کاهش قیمت ضایعات آلومینیوم در پی کاهش قیمت شمش
روند نزولی قیمت ضایعات آلومینیومی در بازار؛

کاهش قیمت ضایعات آلومینیوم در پی کاهش قیمت شمش

قیمت ضایعات آلومینیومی به دلیل کاهش میانگین نرخ ارز و همچنین کاهش میانگین قیمت شمش خالص آلومینیوم در ایران و در LME، امروز افت قابل توجهی داشته است، به گونه‌ای که قیمت سفاله آلومینیوم نرم کاهش قیمت بسیار چشمگیر 7.3 درصد را تجربه کرد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، همان‌طور که در نمودار 1 آمده است، امروز دوشنبه اول مهر ماه، قیمت اکثریت ضایعات آلومینیومی به دلیل افت میانگین نرخ ارز و همچنین کاهش قیمت شمش خالص آلومینیوم در بورس کالا و LME، امروز افت قابل توجهی داشته و این روند نزولی در نوسانات قیمتی برخی از قراضه‌های آلومینیومی بسیار چشمگیر بود، به گونه‌ای که قیمت سفاله آلومینیوم نرم 7.3 درصد رشد را تجربه کرد.

امروز دوشنبه، سفاله آلومینیوم نرم از 12 هزار و 940 تومان به ازای هر کیلوگرم، به 12 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که این کاهش قیمت 940 تومان به ازای هر کیلوگرم است.

همچینین، پیستون نیز 3.6 درصد یا معادل 640 تومان به ازای هر کیلوگرم نسبت به هفته گذشته، افت قیمت داشته و از 17 هزار و 710 تومان به ازای هر کیلوگرم در روز دوشنبه 25 شهریور ماه، به 17 هزار و 70 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

زینک، امروز برعکس روزها و هفته‌های گذشته، کاهش قابل توجهی داشت؛ به گونه‌ای که قیمت این نوع ضایعات از 20 هزار و 290 تومان به ازای هر کیلوگرم با 3 درصد کاهش، به 19 هزار و 680 تومان به ازای هر کیلوگرم، رسید.

البته، قیمت آلومینیوم ظرفی، رادیات آلومینیوم و پیستون نیز طی یک روز روند نزولی داشته، به نحوی که آلومینیوم ظرفی با 0.9 درصد افت از 18 هزار و 40 تومان به ازای هر کیلوگرم به 17 هزار و 880 تومان به ازای هر کیلوگرم کاهش یافت. رادیات آلومینیوم نیز با 0.8 درصد کاهش قیمت، از 13 هزار و 680 تومان به ازای هر کیلوگرم به 13 هزار و 570 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

رشد قیمت برخی ضایعات آلومینیومی

همان‌طور که در نمودار 2 آمده است، در این هفته، تنها دو قراضه سفاله آلومینیوم خشک و قوطی رانی افزایش قیمت داشته‌اند که البته میزان رشد قیمت این دو نوع ضایعات بسیار ناچیز بوده است.

قیمت سفاله آلومینیوم خشک امروز دوشنبه اول مهر ماه، به 11 هزار و 850 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که نسبت به هفته گذشته (دوشنبه 25 شهریور ماه) 1.5 درصد یا معادل 170 تومان به ازای هر کیلوگرم رشد را تجربه کرد. گفتنی است که قیمت این نوع ضایعات هفته گذشته، 11 هزار و 680 تومان به ازای هر کیلوگرم بود.

قوطی رانی، دومین ضایعاتی است که طی یک هفته بیشترین میزان رشد قیمت را داشت، به گونه‌ای که این ضایعات در روز دوشنبه 25 شهریور ماه، به قیمت 10 هزار و 870 تومان به ازای هر کیلوگرم، خرید و فروش شد و امروز به 10 هزار و 880 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که این روند صعودی حدود 0.1 درصد است.

البته، رینگ آلومینیومی، پروفیل شاخه و قوطی رانی نیز امروز با افزایش قیمت مواجه شد، به نحوی که قیمت رینگ آلومینیومی از 19 هزار و 100 تومان به ازای هر کیلوگرم در روز گذشته به 19 هزار و 460 تومان به ازای هر کیلوگرم در روز جاری رسید که این روند نشان‌دهنده رشد 1.9 درصدی در قیمت این نوع ضایعات است.

همچنین، پروفیل شاخه نیز امروز 0.3 درصدی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد، به گونه‌ای که از 16 هزار و 490 تومان به ازای هر کیلوگرم به 16 هزار و 540 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت که قیمت این نوع ضایعات رشد 0.3 درصدی را نشان می‎دهد.

انتهای پیام//

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
رواج مونتاژکاری در تولید کامپوزیت پانل
یک هزار تن بیلت آلومینیومی شنبه در بورس عرضه می‌شود
ادامه کسری عرضه آلومینیوم تا پایان سال 2019
آلومینیوم کالای صادراتی باارزش بالا
سه هزار تن شمش آلومینیومی فردا در بورس عرضه می‌شود
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
نمایشگاه آلومینیوم
بنر صبانور
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 94 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصدمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: