عزم خود را برای تولید آهن اسفنجی و شمش فولادی جزم کرده‌ایم
مدیرعامل شرکت فولاد سلسله دنا:

عزم خود را برای تولید آهن اسفنجی و شمش فولادی جزم کرده‌ایم

مدیرعامل شرکت فولاد سلسله دنا گفت: پس از سال‌ها فعالیت در حوزه فولاد و صنایع معدنی و سرمایه‌گذاری شخصی در این بخش، نه‌تنها هیچگونه حمایتی از ما نشد بلکه در شرایط رکود اقتصادی، موانع زیادی را بر سر راه ما قرار دادند اما علی‌رغم تمام این مسائل و وضعیت نابسامان واحدهای کوچک صنعتی، در تلاش هستیم تا واحدهای تولیدی آهن اسفنجی و شمش فولادی خود را به بهره‌برداری برسانیم.

محمدعلی خواجه‌احمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات‌آنلاین»، اظهار داشت: واحد تولیدی آهن‌اسفنجی شرکت فولاد سلسله دنا در جاده شیراز- سفیدان، واقع شده و کارهای زیربنایی مربوط به امور راه‌اندازی آن، انجام شده است. ظرفیت این واحد تولیدی، 150 هزارتن آهن‌ اسفنجی و 140 هزارتن شمش فولادی در سال بوده که اگر مسائل مالی ما حل شود، بنا به صحبت‌هایی که با یک کارخانه در هندوستان داشته‌ایم، بخش ذوب و بخش برق 18مگاواتی این مجموعه نهایتا تا دو سال دیگر راه‌اندازی می‌شود و واحد تولیدی آهن اسفنجی نیز دو سال و نیم بعد به بهره‌برداری خواهد رسید.

خط تولید آهن اسفنجی متقاضیان محدودی دارد

وی درباره علل طولانی شدن احداث و راه‌اندازی کارخانه آهن اسفنجی، بیان کرد: یکی از علت‌های طولانی‌شدن این پروسه زمانی، این است که متقاضیان راه‌اندازی خط تولید آهن اسفنجی محدود هستند و شرکت سازنده تجهیزات این خط تولیدی، باید یک بازه زمانی را صرف ساخت تجهیزات آن کرده و سپس آن‌ها را به ایران انتقال دهد، به همین دلیل مونتاژ و آماده‌ به کار شدن این تجهیزات نیازمند صرف زمان است، اما راه‌اندازی کارخانه ذوب شامل این پروسه زمانی طولانی نمی‌شود چون تجهیزات آن از قبل ساخته شده و هر زمان که مشتری مراجعه نماید آماده تحویل و نصب در مکان مورد نظر است و عموما نیز درخواست برای احداث واحد ذوب بیشتر از واحد تولید آهن اسفنجی است.

مدیرعامل شرکت فولاد سلسله دنا درباره تامین مواد اولیه مورد نیاز این شرکت، ابراز کرد: گندله مورد نیاز واحد تولیدی آهن اسفنجی را از شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر تهیه می‌کنیم و اگر واحد ذوب ما، زودتر از واحد تولیدی آهن اسفنجی راه‌اندازی شود، به جای آهن اسفنجی، از ضایعات استفاده خواهیم کرد که آن را از بازار خریداری می‌کنیم.

آغاز فعالیت با یک خط نورد سنتی در یاسوج

خواجه‌احمدی درباره سابقه فعالیت شرکت فولاد سلسله دنا، بیان کرد: ما ابتدا با یک خط نورد سنتی در یاسوج فعالیت می‌کردیم که متاسفانه به دلایل شخصی، چند سالی است که این خط تولید فعالیت نمی‌کند اما اکنون در تلاش هستیم که بتوانیم این مشکل را حل کنیم و بار دیگر چرخ‌های این کارخانه را به گردش درآوریم. این خط تولید، عمدتا تولیداتی مانند تسمه و میلگرد داشت، البته از تکنولوژی R3 بهره‌مند نبود که اکنون می‌توان آن را نیز به‌روزرسانی کرد.

تمام عمرم را صرف صنعت کرده‌ام

وی در خصوص حمایت دولت و بانک‌ها برای راه‌اندازی این کارخانه، اظهار کرد: همه مشکلات ما از عدم حمایت بانک صنعت و معدن ریشه می‌گیرد. حدود سه تا چهار سال دوندگی کردیم تا به شرایط مصوبه و آن کارکردهایی که خود بانک دستور آن را صادر کرده بود، رسیدیم اما به دلیل رکود اقتصادی حاکم در آن زمان، نتوانستیم به درخواست‌های بانک عمل کنیم و آن‌ها نیز بعد از چهار سال پرونده را از دستور کار خارج کردند.

مدیرعامل شرکت فولاد سلسله دنا اذعان کرد: مهم‌ترین برنامه بنده در حال حاضر، تکمیل مدارک پرونده و پیگیری لازم برای دریافت تسهیلاتی است که قرار شده به شرکت سلسله دنا تعلق گیرد، تا بتوانیم سیستم ذوب سبک 10 تن در ساعت را خریداری و در محل کارخانه نصب کنیم.

خواجه‌احمدی خاطرنشان کرد: در مملکت ما برای پیشبرد امور بانکی حتما باید پشتیبان داشته باشید، تا کارتان پیش رود. سال 92 که بنده پیگیر تسهیلات ارزی بودم، چهار طرح همزمان با طرح ما وارد بانک صنعت و معدن شد اما بدون اینکه وارد مرحله کارشناسی شوند؛ مستقیم به هیئت مدیره ارائه و مصوب شدند اما امثال من به‌خاطر معوقات بانکی یا گرفتن تسهیلات، باید خود را به آب و آتش بزنند. من تمام زندگی‌ام را در صنعت گذاشته‌م اما واقعا کسی نیست که از من و امثال من پشتیبانی کند.

وی در پایان ابراز کرد: بنده 15 سال است که در صنعت نوردکاری فعالیت دارم و فرزندانم که در کنار من فعالیت می‌کنند، همگی در رشته‌های مرتبط با این صنعت تحصیل کرده‌اند. بنده تمام سرمایه‌ام را در این بخش سرمایه‌گذاری کردم اما از واحدهای تولیدکننده‌ کوچک حمایتی نمی‌شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
مشکل اصلی فولادسازان تامین مواد اولیه است
آهن اسفنجی عیار بالا واکنش‌پذیری کمتری دارد
تولید آهن‌ اسفنجی در واحدهای کوچک، توجیه اقتصادی ندارد
مهم‌ترین مزیت PERED، ایرانی بودن آن است
به صادرات آهن‌ اسفنجی امید داریم
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: