کاهش قیمت قراضه فولادی در بازار آمریکا
تقاضای ضعیف در بازار قراضه فولاد زنگ‌نزن آمریکا

کاهش قیمت قراضه فولادی در بازار آمریکا

به دلیل تقاضای ضعیف، بازار قراضه فولاد زنگ‌نزن آمریکا در هفته گذشته عمدتا ثابت یا کاهشی بود و افزایش قیمت نیکل نیز نتوانست کاهش قیمت قراضه فولادی را جبران کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از Fastmarkets MB، کاهش قیمت قراضه فولاد زنگ‌نزن سری 300 بر خلاف قیمت بالای 8 دلار بر پوندی نیکل در بورس فلزات لندن کاملا نشان‌دهنده نبودِ تقاضا و عرضه کافی قراضه است.

ارزیابی قیمت قراضه سری 300 در Pittsburgh نوسان داشت؛ قیمت قراضه فولاد زنگ‌نزن 316 با روند کاهشی مقابله کرد و در روز سه‌شنبه 24 سپتامبر از رنج قیمتی 70 تا 74 سنت بر پوند در هفته گذشته به رنج قیمتی 73 تا 75 سنت بر پوند (معادل یک هزار و 635 تا یک هزار و 680 دلار بر تن) افزایش یافت. با این حال، قیمت قراضه 304 و براده 304 هر 2 مجددا کاهش داشتند و با افت به ترتیب 2 سنت و یک سنت به‌ازای هر پوند، به رنج قیمتی 48 تا 50 سنت بر پوند و 43 تا 45 سنت بر پوند رسیدند.

قیمت قراضه سری 400 فولاد زنگ‌نزن نیز در این هفته نسبت به هفته قبل از آن ثابت ماند، اما انتظار می‌رود که در 3ماهه آخر سال با کاهش روبه‌رو شود؛ به این صورت که قیمت قراضه آهنی در ماه اکتبر مجددا کاهش یابد و انتظار می‌رود که بازار فروکروم نیز تحت تأثیر این افت، ضعیف‌تر شود. قیمت قراضه 430 در روز سه‌شنبه در بازه 12 تا 16 سنت بر پوند گزارش شد. همچنین قیمت براده سری 430 نیز بین 8 تا 12 سنت بر پوند، قراضه 409 بین 10 تا 12 سنت بر پوند و براده 409 بین 6 تا 8 سنت بر پوند بودند که نسبت به رنج قیمت هفته گذشته، ثابت و بدون تغییر ماندند.

فروشندگان امیدی به آینده قیمت‌های قراضه فولاد زنگ‌نزن ندارند و ترجیح می‌دهند تمام کالاهای خود را به فروش برسانند. فعالان بازار به طور کلی اظهار داشتند که قراضه به وفور موجود است و با کاهش تقاضا، عرضه فعلی تا پایان سال کافی خواهد بود. بنابراین دلیلی برای افزایش قیمت قراضه وجود ندارد، زیرا فروشنده‌ها و مصرف‌کنندگان به خرید بیشتر آن نیازی ندارند و تمایلی به انبار کردن آن مشاهده نمی‌شود. با وجود 3 ماه باقیمانده تا پایان سال، فروشنده‌های قراضه برای پایانی سرد برای سال جاری برنامه‌ریزی می‌کنند.

بازار صادرات قراضه آهنی نیز در این هفته کاهش داشت؛ قیمت صادراتی قراضه سری 316 از 86.5 سنت بر پوند در هفته گذشته به 83 سنت بر پوند در این هفته رسید. همچنین قیمت قراضه 304 در همین مدت از 52.5 سنت بر پوند به 53.5 پوند بر سنت رسید.

این افت قیمت در حالی بوده است که نیکل در بورس فلزات لندن، روندی افزایشی را طی می‌کند. لازم به ذکر است که نیکل، به‌عنوان یکی از مهم‌ترین عناصر آلیاژی در فولادهای زنگ‌نزن، تأثیر مهمی در روند قیمتی این محصول و قراضه آن دارد. قیمت نقدی نیکل در بورس لندن با افزایش 1.6 درصدی از 17 هزار دلار برتن در هفته گذشته به 17 هزار و 270 دلار بر تن در روز 24 سپتامبر رسید. در روز چهارشنبه این قیمت با اندکی افت به 17 هزار و 195 دلار بر تن رسید.

با این وجود، به طور کلی متوسط قیمت نقدی بورس فلزات لندن در ماه سپتامبر تا این لحظه 92.1 سنت بر پوند بالاتر از متوسط ماه آگوست بوده است. این ممکن است نشانه خوبی برای فروشندگان قراضه فولادی باشد، زیرا مصرف‌کنندگان با استفاده از متوسط قیمت نقدی، ارزش نیکل را برای خرید بعدی خود محاسبه می‌کنند. همچنین گفتنی است که موجودی نیکل در انبارهای بورس فلزات لندن در روز چهارشنبه 153 هزار و 546 تن بود که نسبت به 161 هزار و 538 تن در 17 سپتامبر کاهش 7 هزار و 992 تنی تجربه کرد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
قراضه، هم کمیاب است هم گران!
دیگر دغدغه تامین قراضه نداریم!
اسقاط خودرو، حرفه‌ای بلااستفاده شده است
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: