افزایش میزان تولیدات و بهبود وضعیت فروش شرکت آلومراد
عملکرد شهریور ماه؛

افزایش میزان تولیدات و بهبود وضعیت فروش شرکت آلومراد

بررسی فعالیت شرکت آلومراد در شهریور ماه نسبت به مرداد ماه نشان می‌دهد میزان تولیدات و فروش این شرکت، روند افزایشی داشته که این روند رشد و بهبود میزان درآمد طی یک ماه، بسیار چشمگیر و قابل توجه بوده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، هماهنگونه که در نمودار 1 آمده است، روند تولیدات آلومراد، افزایشی بوده به گونه‌ای که نسبت به ماه قبل از آن، 32 درصد افزایش تولید داشته است و همچنین، میزان درآمد شرکت نیز 116 درصد رشد را تجربه کرد.

گفتنی است که این شرکت در زمینه تولید محصولاتی چون راد، بیلت و ورق فعالیت می‌کند که البته سهم عمده تولیدات این شرکت مربوط به تولید راد است، به گونه‌ای که از 415 تن تولید این شرکت، 380 تن آن مربوط به تولید راد است و تنها 35 تن آن به تولید بیلت اختصاص یافته است.

افزایش میزان تولید راد در شهریور ماه

در شهریور ماه میزان تولیدات راد شرکت آلومراد، به طور کم سابقه و چشمگیری افزایش یافت، به گونه‌ای که از 204 تن به 344 تن رسید که این رشد حدود 69 درصد طی یک ماه است. این شرکت در شهریور ماه سال 97، فعالیت تولیدی در این زمینه نداشته است. روند صعودی تولید راد در شهریور ماه، نشان‌دهنده، افزایش میزان تقاضا برای خرید این محصول آلومینیومی است، به نحوی که مدیران این شرکت، تمایل بیشتری برای فعالیت در این زمینه پیدا کرده‌اند.

همچنین، تولید راد کارمزدی آلومراد نیز در شهریور ماه، بیشتر شد؛ به این ترتیب که از 17 تن به 36 تن رسید که این نشان دهنده، رشد 112 درصدی راد کارمزدی طی یک ماه است البته تولیدات راد کارمزدی در تابستان نسبت به سه ماه اول سال، کاهش یافته است؛ به گونه‌ای که از 348 تن به 99 تن تقلیل پیدا کرده که این کاهش نشان می‌دهد که مدیران خواهان تولید و عرضه مستقیم راد در بازار هستند و با اینکه تولید راد کارمزدی در هنگام فروش، ریسک کمتری دارد اما عرضه راد تولید شده در بازار، مسلما سود بیشتری برای این شرکت به همراه خواهد داشت.

عملکرد فعالیت این شرکت نشان می‌دهد که رشد میزان تولید با افزایش میزان فروش، همراه بوده است؛ در این زمینه، فروش راد آلومینیومی در شهریور ماه نسبت به مرداد ماه، 158 درصد رشد داشته، به این صورت که این شرکت در مرداد ماه 142 تن از این محصول را در بازار به فروش رسانده و در شهریور ماه توانست میزان فروش خود را به 367 تن ارتقا دهد که  در نهایت 23 تن بیشتر از میزان تولیدات راد این شرکت در شهریور ماه به فروش رسید و تقاضا برای خرید راد حتی بیشتر از میزان تولید بود، همچنین از ابتدای سال تا کنون این شرکت چنین میزان رشدی در زمینه فروش راد نداشته است.

در شهریور ماه، برای خرید راد کارمزدی نیز تقاضای زیادی وجود داشت و با اینکه این شرکت 36 تن، راد کارمزدی تولید کرد اما شاهد تقاضای 55 تنی برای خرید این محصول بودیم و حدود 38 درصد بیشتر از مرداد ماه شرکت آلومراد توانست محصول خود را به فروش برساند البته فروش این شرکت نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، افت قابل توجهی داشت؛ به گونه‌ای که این شرکت در شهریور ماه سال 97، 137 تن راد کارمزدی فروخت.

افزایش تقاضا برای خرید بیلت کارمزدی

علی‌رغم اینکه با کاهش میزان تقاضا برای خرید بیلت در بازار مواجه بودیم اما شاهد هستیم که فعالیت تولیدی این شرکت در زمینه بیلت متوقف نشده است و شرکت‌های مصرف‌کننده این محصول، ترجیح می‌دهند بیلت مورد نیاز خود را سفارش داده و محصول خود را به صورت کارمزدی تولید کنند.

با وجود اینکه شرکت آلومراد در شهریور ماه، 25 تن بیلت تولید کرد اما تنها چهار تن آن را در بازار به فروش رفت که به این ترتیب شاهد کاهش فروش 69 درصدی بیلت این کارخانه در شهریور ماه بودیم البته در زمینه فروش بیلت کارمزدی، میزان تقاضا متفاوت بود و با اینکه شرکت آلومراد 10 تن بیلت کارمزدی در این ماه تولید کرد اما 27 تن تقاضا برای خرید این محصول در بازار وجود داشت.

کاهش 21 درصدی فروش ورق

فروش ورق آلومینیومی شرکت آلومراد در شهریور ماه به نسبت مرداد ماه، افت 21 درصدی داشت، به گونه‌ای که این شرکت در مرداد ماه توانست 21 تن ورق تولیدی خود را در بازار به فروش برساند اما در شهریور ماه این میزان فروش به 19 تن کاهش یافت.

با اینکه شرکت آلومراد در شهریور ماه هیچگونه فعالیتی در زمینه تولید ورق آلومینیومی نداشت اما به دلیل وجود تقاضا برای خرید این محصول توانست 19 تن از حجم تولیدات دپو شده خود را به فروش رساند.

افت نرخ فروش اکثر محصولات آلومراد

نرخ فروش اکثر محصولات آلومینیومی تولید شده توسط شرکت آلومراد در شهریور ماه، کاهش یافت و تنها نرخ فروش ورق، دارای روند صعودی مناسبی بود.

طبق عملکرد شرکت آلومراد در شهریور ماه، نرخ فروش راد 6.2 درصد افت داشت به گونه‌ای که از 23 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم به 22 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که البته نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، 33.4 درصد نرخ فروش راد رشد داشته است به نحوی که در سال گذشته، راد به قیمت 16 هزار تومان خرید و فروش می‌شد.

همچنین، نرخ فروش بیلت نیز در شهریور ماه با کاهش 6.4 تنی همراه بود به این صورت که از 24 هزار تومان در مرداد ماه به 22 هزار تومان رسید که این قیمت‌گذاری انجام شده نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته، رشد 12 درصدی را نشان می‌دهد.

در شهریور ماه، تنها قیمت ورق آلومینیومی بود که افزایش یافت و به مرز 32 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم رسید درحالی که ورق آلومینیومی در مرداد ماه، به قیمت 17 هزار تومان به ازای هر کیلوگرم خرید و فروش می‌شد.

افزایش 116 درصدی درآمد شرکت آلومراد

همان‌طور که در نمودار شماره 2 آمده است، شرکت آلومراد در شهریور ماه 1398، جمعا حدود 415 تن انواع محصولات آلومینیومی تولید کرد که 46 تن آن کارمزدی بود.

کل تولیدات این شرکت در این ماه، نسبت به ماه پیش از آن، 32.2 افزایش داشت که این میزان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 25 درصد افت پیدا کرد.   

همچنین، آلومراد در شهریور ماه، جمعا حدود 472 تن انواع محصولات آلومینیومی فروخت که 82 تن آن از محصولات کارمزدی بود. کل تولیدات این شرکت در این ماه، نسبت به ماه پیش از آن 106 درصد افزایش داشت که این میزان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 85.8 درصد رشد پیدا کرد.                                                                          

در نهایت؛ شرکت آلومراد در شهریور ماه 1398، جمعا حدود 90 میلیارد ریال از محل فروش، درآمد کسب کرد که نسبت به ماه پیش از آن 116 درصد افزایش داشت و این میزان نسبت به دوره مشابه سال گذشته 462 درصد رشد پیدا کرد.

  

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
افزایش 72 درصدی درآمد شرکت آلومتک
افزایش 105 درصدی میزان تولیدات شرکت آلومتک طی یک ماه
کاهش 21 درصدی تولیدات آلومینیوم کشور
صدور مجوزهای متعدد، به تولیدکنندگان باسابقه لطمه می‌زند
افت 53 دلاری قیمت آلومینیوم طی یک هفته
عرضه ضایعات در بورس کالا برای اولین بار
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: