پنل پاسخگویی مسئولین در دومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع غیرآهنی

پنل پاسخگویی مسئولین در دومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع غیرآهنی

پنل پاسخگویی مسئولین در دومین همایش و نمایشگاه چشم‌انداز صنایع غیرآهنی ایران و فناوری‌های وابسته با نگاهی به تولید بازار با همکاری شرکت ملی صنایع مس ایران با حضور جعفر سرقینی (معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت)، خداداد غریب پور (رئیس هیئت عامل سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران)، محمدرضا بهرامن (رئیس خانه معدن ایران)، اردشیر سعدمحمدی (مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران)، صمد کریمی (مدیر اداره صادرات بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران)، بهرام شکوری (رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران) در اولین روز این همایش‌ها در مرکز همایش‌های صدا و سیما برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، جعفر سرقینی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزیر صمت، اظهار داشت: ما در وزارتخانه به تصمیم‌ها و نظرات انجمن‌ها توجه می‌کنیم اما در عمل باید همه جوانب را سنجید و بهترین تصمیم که به نفع منافع کشور است را بگیریم. اقتصاد و دولت نگاه درآمدی به فلزات ندارند، بنده با قیمت‌گذاری آزاد موافق هستم اما به شرطی که زیرساخت‌های کشور نیز اصلاح شود.

محمدرضا بهرامن رئیس خانه معدن ایران در این پنل بیان کرد: تشکل‌ها و انجمن‌ها به‌عنوان یک مشاور امین برای دولت تشکیل شده‌اند، ما به دولت اعتماد می‌کنیم و انتظار داریم یک اطمینان متقابل نیز صورت گیرد باید هر دو مجموعه وزراتخانه و انجمن‌ها با هم گفت‌و‌گو کنند و مشکلات خود را حل کنند. ما به کمک یکدیگر باید برای حل بسیاری از مسائل معدنی و تولیدکنندگان گام برداریم، مشکل اساسی حال حاضر تولیدکنندگان، تهیه مواد اولیه است و تعامل انجمن‌ها و وزارتخانه باعث رفع این مشکل می‌شود. ما نقشه راه داریم و در این نقشه منافع ملی به خوبی مشاهده شده و صنعت مس طبق همین نقشه راه حرکت کرده و به مسیر خوبی رسیده است.

اردشیر سعدمحمدی مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در ادامه این پنل اذعان کرد: مس در کشور به‌ عنوان بزرگ‌ترین بنگاه تولیدکننده در کشور، نقش پدر را ایفا می‌کند. تا پایان سال جاری کوره خاتون‌آباد راه‌اندازی خواهد شد و ظرفیت مس کاتدی در کشور به 400 هزار تن خواهد رسید و برای این مقدار به یک میلیون 700 هزار تن کنسانتره نیاز داریم و 300 هزار تن هم صادرات کنسانتره در سال داریم، کارخانه کنسانتره درآلو در سال 99 افتتاح خواهد شد و کارخانه کنسانتره دره‌زار فعال است و در سال 1400 افتتاح خواهد شد و کارخانه میدوک 2 و فاز 3 سونگون در دستور کار هستند. کنسانتره مس نیاز جدی کشور است و از طرف دیگر دانش و بومی‌سازی نیز نیاز مبرم دیگر کشور است که با فعال‌سازی بخش خصوصی و مشارکت انجمن‌ها و با استفاده علم و تکنولوژی می‌توان به این مهم دست یافت.

همچنین بهرام شکوری رئیس کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران، خاطرنشان کرد: مدیران شرکت ملی مس برای پیشرفت مس کشور در تلاش هستند که این همت به درآمدزایی و اشتغال‌زایی کشور نیز کمک می‌کند. هر کسی که در هر بخش از این زنجیره کار می‌کند، با هدف افزایش تولید فعالیت می‌کند. بنابراین باید از تک‌تک بخش‌های زنجیره تولید از سرمایه‌گذار تا تولیدکننده حمایت شود. در حال حاضر، معادن کوچک مقیاس توسط بخش خصوصی نیز شروع به تولید کرده‌اند و بخش خصوصی به کمک شرکت ملی مس موجب شکل‌گیری انجمن مس شده‌اند؛ تمام این فعالیت‌ها در جهت ایجاد شغل و ارزآوری در کشور است و در تلاش هستیم با تعامل بیشتر با وزارتخانه در راستای منافع ملی گام برداریم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
 نمایشگاه کانمین 2019
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: