یک‌چهارم برنامه‌های حفاری گل‌گهر به انجام رسید
مدیر اکتشافات و توسعه معادن گل‌گهر:

یک‌چهارم برنامه‌های حفاری گل‌گهر به انجام رسید

مدیر اکتشافات و توسعه معادن شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: برنامه امسال این شرکت، انجام 40 هزار متر حفاری در گل‌گهر و سایر مناطق کشور است که بر طبق آن 25 هزار متر حفاری در منطقه گل‌گهر و 15 هزار متر حفاری در سایر مناطق پیش‌بینی شده است.‌ تاکنون 10 هزار متر حفاری از برنامه پیش‌بینی شده انجام شده است، اما با توجه به اینکه انعقاد قراردادهای مربوطه در خردادماه اتفاق افتاد، از برنامه عقب نبوده و به نظر می‌رسد بتوانیم تا پایان سال به هدف طراحی شده دست یابیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، حسین اکبری اظهار داشت: اهداف اکتشافی که گل‌گهر پیگیری می‌کند، تنها منحصر به منطقه گل‌گهر نیست، بلکه بخش کوچکی از آن در این منطقه دنبال می‌شود.

به گفته وی، با توجه به ظرفیت و بزرگی گل‌گهر، این شرکت در همه نقاط کشور فعالیت داشته و با شرکت‌های بزرگ هم‌تراز خود در زمینه‌های اکتشافات و همچنین مشاوره همکاری دارد.

اکبری اظهار داشت:‌ فعالیت جدی که اکنون از سوی این شرکت پیگیری می شود، حفاری در منطقه گل‌گهر است.

وی ادامه داد:‌ گل‌گهر متشکل از 6 معدن بزرگ به وسعت حدود 75 کیلومتر مربع است، اما علامت سوال‌هایی همچنان وجود دارد که آیا ذخایر گل‌گهر محدود به همین معادن و همین عمق است یا خیر؟‌ و با اطلاعاتی که جمع‌آوری کرده‌ایم، پاسخگویی به این پرسش‌ها را در دستور کار داریم.

احتمال کانسار مس- طلا در بم

مدیر اکتشافات و توسعه معادن گل‌گهر در تشریح سایر برنامه‌های گل‌گهر، اظهار داشت: در فاز پی‌جویی و شناسایی، در منطقه بم که یک پهنه است، مسئولیت اکتشاف کل پهنه را بر عهده داشتیم که زیرمجموعه گروه فلزی‌ها و بیشتر پلی‌متال است.

وی بیان داشت:‌ در این پهنه 32 تارگت تعریف شده که تاکنون اکتشاف عمومی در دو تارگت آغاز شده و یکی از آن‌ها به مرحله حفاری رسیده است.

مدیر اکتشافات و توسعه معادن گل‌گهر گفت:‌ مطالعات این تارگت در سطح یک 25 هزارم بوده و با انجام عملیات ژئوشیمی و ژئوفیزیک، احتمال کانسار مس- طلا در آن می‌رود که اگر حفاری جواب بدهد، به نتیجه قطعی خواهیم رسید.

وی افزود:‌ تارگت دیگری که اکتشاف آن آغاز شده در منطقه جنوب بم واقع بوده که ناحیه‌ای صعب‌العبور است.

اکبری، از ورود به فاز شناسایی و پی‌جویی در خراسان رضوی از سوی این شرکت خبر داد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت داشته، مطالعات عکس‌های ماهواره‌ای، همچنین عملیات ژئوشیمی و بررسی نقشه‌های زمین‌شناسی آن انجام شده و احتمالا از هفته آینده تیمی برای بررسی آنومانی‌ها به این منطقه اعزام می‌شوند.

وی همچنین از برنامه‌ریزی برای فعال‌سازی معادن کوچک توسط این شرکت خبر داد که از سوی ایمیدرو برنامه‌ریزی شده و گفت:‌ بررسی معادن غیرفعال در حدود 50 محدوده آهنی در سطح کشور را در دستور کار داریم.

این مسئول شرکت گل‌گهر ادامه داد: با توجه به اینکه اطلاعات به تازگی از سوی ایمیدرو به شرکت ارسال شده و با عنایت به تعداد زیاد معادن، تیم کارشناسی در حال بررسی موضوع است.

وی در عین حال یادآور شد:‌ به نظر می رسد برخی از این معادن، غیرفعال نباشند، بلکه ذخایر آن‌ها در گذشته برداشت شده و در حقیقت دیگر ذخیره‌ای در آن‌ها وجود نداشته باشد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
گل‌گهر رشد ۷۴ درصدی فروش را ثبت کرد
احتمال افزایش سرمایه گل‌گهر وجود دارد
افتتاح همزمان ۲۲ طرح صنعتی و معدنی در گل‌گهر
با راه‌اندازی خط تولید ورق فولادی، نقش موثری در اشتغال‌زایی خواهیم داشت
باید یک مجموعه عظیم اقتصادی یکپارچه داشته باشیم
ارتقای جایگاه فولادی ایران با راه‌اندازی کارخانه فولادسازی توسعه آهن و فولاد گل‌گهر
توسعه در جهت تکمیل زنجیره تولید در گل‌گهر
تولید 14 میلیون تن گندله در دستور کار شرکت قرار دارد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: