یک‌چهارم برنامه‌های حفاری گل‌گهر به انجام رسید
مدیر اکتشافات و توسعه معادن گل‌گهر:

یک‌چهارم برنامه‌های حفاری گل‌گهر به انجام رسید

مدیر اکتشافات و توسعه معادن شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر گفت: برنامه امسال این شرکت، انجام 40 هزار متر حفاری در گل‌گهر و سایر مناطق کشور است که بر طبق آن 25 هزار متر حفاری در منطقه گل‌گهر و 15 هزار متر حفاری در سایر مناطق پیش‌بینی شده است.‌ تاکنون 10 هزار متر حفاری از برنامه پیش‌بینی شده انجام شده است، اما با توجه به اینکه انعقاد قراردادهای مربوطه در خردادماه اتفاق افتاد، از برنامه عقب نبوده و به نظر می‌رسد بتوانیم تا پایان سال به هدف طراحی شده دست یابیم.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر، حسین اکبری اظهار داشت: اهداف اکتشافی که گل‌گهر پیگیری می‌کند، تنها منحصر به منطقه گل‌گهر نیست، بلکه بخش کوچکی از آن در این منطقه دنبال می‌شود.

به گفته وی، با توجه به ظرفیت و بزرگی گل‌گهر، این شرکت در همه نقاط کشور فعالیت داشته و با شرکت‌های بزرگ هم‌تراز خود در زمینه‌های اکتشافات و همچنین مشاوره همکاری دارد.

اکبری اظهار داشت:‌ فعالیت جدی که اکنون از سوی این شرکت پیگیری می شود، حفاری در منطقه گل‌گهر است.

وی ادامه داد:‌ گل‌گهر متشکل از 6 معدن بزرگ به وسعت حدود 75 کیلومتر مربع است، اما علامت سوال‌هایی همچنان وجود دارد که آیا ذخایر گل‌گهر محدود به همین معادن و همین عمق است یا خیر؟‌ و با اطلاعاتی که جمع‌آوری کرده‌ایم، پاسخگویی به این پرسش‌ها را در دستور کار داریم.

احتمال کانسار مس- طلا در بم

مدیر اکتشافات و توسعه معادن گل‌گهر در تشریح سایر برنامه‌های گل‌گهر، اظهار داشت: در فاز پی‌جویی و شناسایی، در منطقه بم که یک پهنه است، مسئولیت اکتشاف کل پهنه را بر عهده داشتیم که زیرمجموعه گروه فلزی‌ها و بیشتر پلی‌متال است.

وی بیان داشت:‌ در این پهنه 32 تارگت تعریف شده که تاکنون اکتشاف عمومی در دو تارگت آغاز شده و یکی از آن‌ها به مرحله حفاری رسیده است.

مدیر اکتشافات و توسعه معادن گل‌گهر گفت:‌ مطالعات این تارگت در سطح یک 25 هزارم بوده و با انجام عملیات ژئوشیمی و ژئوفیزیک، احتمال کانسار مس- طلا در آن می‌رود که اگر حفاری جواب بدهد، به نتیجه قطعی خواهیم رسید.

وی افزود:‌ تارگت دیگری که اکتشاف آن آغاز شده در منطقه جنوب بم واقع بوده که ناحیه‌ای صعب‌العبور است.

اکبری، از ورود به فاز شناسایی و پی‌جویی در خراسان رضوی از سوی این شرکت خبر داد که تاکنون بیش از 50 درصد پیشرفت داشته، مطالعات عکس‌های ماهواره‌ای، همچنین عملیات ژئوشیمی و بررسی نقشه‌های زمین‌شناسی آن انجام شده و احتمالا از هفته آینده تیمی برای بررسی آنومانی‌ها به این منطقه اعزام می‌شوند.

وی همچنین از برنامه‌ریزی برای فعال‌سازی معادن کوچک توسط این شرکت خبر داد که از سوی ایمیدرو برنامه‌ریزی شده و گفت:‌ بررسی معادن غیرفعال در حدود 50 محدوده آهنی در سطح کشور را در دستور کار داریم.

این مسئول شرکت گل‌گهر ادامه داد: با توجه به اینکه اطلاعات به تازگی از سوی ایمیدرو به شرکت ارسال شده و با عنایت به تعداد زیاد معادن، تیم کارشناسی در حال بررسی موضوع است.

وی در عین حال یادآور شد:‌ به نظر می رسد برخی از این معادن، غیرفعال نباشند، بلکه ذخایر آن‌ها در گذشته برداشت شده و در حقیقت دیگر ذخیره‌ای در آن‌ها وجود نداشته باشد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
 نمایشگاه کانمین 2019
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: