نگرانی در خصوص تقاضای نفت خام ادامه دارد
قیمت آتی نفت خام ثابت ماند

نگرانی در خصوص تقاضای نفت خام ادامه دارد

پس از حرف‌های اخیر مقامات ایران درباره ناآرامی ژئوپولتیکی در خاورمیانه و همچنین روند نزولی اقتصاد آمریکا و سهام شرکت‌های نفتی، قیمت آتی نفت خام در روز سوم اکتبر در آسیا عمدتا بدون تغییر بود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از S&P Global Platts، قیمت آتی نفت خام برنت اینترکانتیننتال اکسچنج (Intercontinental Exchange, ICE) برای ماه دسامبر در روز سوم اکتبر نسبت به روز قبل (57.72 دلار بر بشکه) 3 سنت بر بشکه (0.05 درصد) افزایش داشت، در حالی که قیمت آتی ماه نوامبر بورس کالای نیویورک با افزایش 17 سنتی بر بشکه (0.32 درصد) به 52.81 دلار بر بشکه رسید.

بیژن زنگنه وزیر نفت ایران در روز چهارشنبه اثر حمله‌های ماه گذشته به زیرساخت نفت عربستان سعودی را در بازار نفت کم‌اهمیت دانست؛ عربستان، ایران را برای این حمله‌ها مقصر برشمرد، اما هشدار داد که هرگونه اقدام انتقام‌جویانه «تمام منطقه را نابود خواهد کرد.»

جریان نفت ایران بعد از این حمله‌ها تغییری نکرد، اما به گفته زنگنه، «این مشکلات باعث افزایش تنش در منطقه خواهد شد. تمام کشورهای حوزه خلیج فارس باید برای ثبات منطقه و امنیت تنگه هرمز تلاش کنند تا انتقال نفت و سایر کامودیتی‌ها به بازارهای بین‌المللی آزاد باشد. به نظر من تمام کشورهای حوزه خلیج فارس بر این باور هستند که یکجانبه‌گرایی نتیجه نمی‌دهد و افزایش فشار بر ایران نمی‌تواند راه حلی برای برقراری ثبات در منطقه باشد.» 

این در حالی است که پریمیوم‌های ناشی از نگرانی بابت عرضه در نتیجه حمله به تولید نفت عربستان در تاریخ 14 سپتامبر در حال کاهش است. به گفته برخی تحلیلگران، نفت خام برنت در حاضر حاضر از سطح پیش از حملات به تاسیسات نفتی عربستان سعودی کمتر است.

حرف‌های ایران در خصوص ریسک حملات به عربستان هشداری به بازار می‌دهد، اما فعالان بازار بیشتر بر نگرانی‌های مربوط به تقاضا و رشد تمرکز دارند. تمرکز بازار روی تاثیر بالقوه رشد ضعیف اقتصادی بر تقاضای نفت است، و سمت عرضه اکنون کمتر اهمیت دارد.

یک گزارش خصوصی درباره اشتغال در آمریکا نشان داد که آمار اشتغال در ماه سپتامبر تنها 135 هزار مورد رشد داشت که به این معنی است که استخدام و اشتغال نیز همراه با بٌعد وسیع‌تر اقتصاد آمریکا، رو به کاهش است. همچنین طبق داده‌های اداره اطلاعات انرژی آمریکا، موجودی نفت خام این کشور در هفته منتهی به 27 سپتامبر، به میزان 3 میلیون و 100 هزار بشکه افزایش داشته است. این افزایش موجودی باعث مازاد 1.13 درصدی متوسط 5 ساله اداره اطلاعات انرژی آمریکا شد. طبق رای‌گیری انجام شده میان تحلیلگران توسط S&P Global Platts، انتظار می‌رفت موجودی نفت خام تنها یک میلیون و 300 هزار بشکه افزایش داشته باشد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
ایران بی‌نصیب از واردات نفت خام کره جنوبی
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
 نمایشگاه کانمین 2019
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: