پیش‌بینی حداقل و حداکثر قیمت نیکل در سال 2020

پیش‌بینی حداقل و حداکثر قیمت نیکل در سال 2020

قیمت نیکل در سال جاری افزایش شدیدی داشته است؛ در روز دوم ماه سپتامبر، قیمت این فلز به 18 هزار و 850 دلار بر تن رسید که بالاترین سطح در بیش از 4 سال بود. ابتدا وقفه در عرضه از روند صعودی قیمت حمایت کرد اما سپس انتشار اخباری در خصوص اجرای زودتر از موعد ممنوعیت صادرات کانسنگ نیکل اندونزی برای سال 2022، باعث جهش شدید قیمت این فلز شد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از Fastmarkets MB، انتشار اخبار مبتنی بر دو سال جلو افتادن اجرای قانون ممنوعیت صادرات کانسنگ‌های نیکل اندونزی در سال 2020 (پیش از این مقرر شده بود که این قانون از سال 2022 به اجرا درآید)، باعث ایجاد آشفتگی زیادی در بازار شد و عوامل بنیادی را تغییر خواهد داد.

انتظار می‌رود که بخش فولاد زنگ‌نزن که مصرف‌کننده 70 درصد نیکل تولیدی جهان است، در سال 2020 با نرخ پنج درصد رشد کند، اما بازار پر مصرف نوظهور دیگری برای تولیدکنندگان در راه است. صنایع خودروهای برقی و سیستم‌های ذخیره انرژی سریع‌ترین رشد مصرف را خواهند داشت که انتظار می‌رود در سال 2020 نرخ رشد 20 درصدی داشته باشند.

انتظار می‌رود که عرضه نیکل در سال 2020 حدود 3.8 درصد نسبت به سال 2019 رشد داشته باشد. با اجرای ممنوعیت صادرات اندونزی در سال 2020، عرضه حدود 240 هزار تن نیکل از جریان بازار خارج خواهد شد. با این وجود، تب و تاب صادرات از زمان اعلام این ممنوعیت احتمالا تا پایان سال باعث افزایش موجودی در چین خواهد شد. با در نظر گرفتن این شرایط، در مجموع کسری عرضه 45 هزار تنی برای سال 2020 انتظار می‌رود و موجودی انبارها در این سال، کاهش خواهد داشت.

در حال حاضر دو نگرانی اصلی وجود دارد؛ نخست، تولیدکنندگان NPI تحت حمایت چین با چه سرعتی می‌توانند تولید را افزایش دهند تا کمبود ایجاد شده در اثر ممنوعیت صادرات اندونزی را جبران کنند؟ دوم، آیا تولیدکنندگان نیکل در فیلیپین با وجود محدودیت‌های زیست‌محیطی، می‌توانند دوباره تولید را افزایش دهند؟ انتظار می‌رود افزایش تولید NPI در اندونزی به همراه افزایش تولید در فیلیپین و کشور کلدونیای جدید بتواند قسمتی از این کسری را جبران کند، اما بازگشت بازار به حالت مازاد عرضه نیازمند زمان و سرمایه‌گذاری خواهد بود.

پیش‌بینی برای حداقل میانگین قیمت نقدی نیکل در سال 2020 برای هر تن 16 هزار و 500 دلار است که نسبت به میانگین 13 هزار و 603 دلار بر تن پیش‌بینی شده برای سال 2019 افزایش خواهد داشت. همچنین گفتنی است که پیش‌بینی حداکثر قیمت در سال 2020 برابر با 18 هزار و 750 تن خواهد بود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
 نمایشگاه کانمین 2019
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: