تلاش اروپا برای بالا بردن قیمت محصولات تخت فولادی نتیجه نداد

تلاش اروپا برای بالا بردن قیمت محصولات تخت فولادی نتیجه نداد

تولیدکنندگان بزرگ اروپایی تلاش کردند تا قیمت محصولات تخت خود را در ماه سپتامبر حدود 30 یورو بر تن افزایش دهند اما تلاش آن‌ها بی‌نتیجه ماند و قیمت محصولات تخت فولادی پس از ثابت ماندن در تعطیلات، روند کاهشی داشت.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از Fastmarkets MB، از سال 2013 به بعد، امسال دومین سالی است که تولیدکنندگان محصولات تخت فولادی شمال اروپا نتوانستند در ماه سپتامبر قیمت‌ها را افزایش دهند؛ این برخلاف رویه هر ساله این بازار بود که در ماه سپتامبر، به‌ دلیل افزایش تقاضا، قیمت‌ها رشد می‌کرد. آخرین بار، چنین اتفاقی در سال 2015 رخ داده بود که در آن زمان، قیمت جهانی روند کاهشی داشت. تقاضای زنجیره تأمین کاهش یافته است و فعالیت‌های صنعتی فصلی افزایش محدودی نشان می‌دهد. طبق داده‌های اتحادیه توزیع‌کنندگان آلمان، فروش محصولات تخت فولادی از ماه نوامبر سال گذشته کاهش داشته است و انبارداران و مراکز خدمات از افزایش موجودی انبار با این قیمت‌های پایین اجتناب کرده‌اند.

در بازار نقدی ایتالیا در اروپای جنوبی با وجود کاهش دسترسی به محصولات تخت فولادی، قیمت ورق گرم کاهش داشت که به معنی تقاضای ضعیف است. رکود بخش خودروسازی باعث افت فعالیت صنعتی و همچنین تقاضای فولاد در اروپا شده است. تولید خودرو در آلمان بین ژانویه تا جولای سال جاری نسبت به همین مدت در سال گذشته 12 درصد افت داشت و صادرات نیز کاهش 14 درصدی تجربه کرد. در ایتالیا نیز تولید خودرو در نیمه نخست سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 19 درصد کاهش داشت و تولید خودرو در اسپانیا در همین مدت نیز کاهش 6 درصدی را تجربه کرد. گفتنی است که بخش خودروسازی با سهم 23 درصد در مصرف محصولات تخت فولادی، بزرگ‌ترین مصرف‌کننده این محصولات است.

کاهش تقاضای داخلی اروپا منجر به افت حجم واردات نیز شد. آخرین داده‌ها نشان می‌دهد که از زمان باز شدن سهمیه‌های جدید در روز اول جولای، متوسط روزانه واردات ورق گرم به 15 هزار و 671 تن کاهش داشته است که نسبت به بازه زمانی فوریه تا ژوئن کاهش 27 درصدی داشت. همچنین انتظار می‌رود واردات ورق گرم در سه ماهه سوم سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش 27 درصدی داشته باشد. با کاهش قیمت در منطقه اروپا و کم شدن آربیتراژ (اختلاف قیمت) بین قیمت واردات و قیمت داخلی، واردات این منطقه روندی نزولی طی می‌کند.

اما خریداران اخیرا از ترس گرفتار شدن به محدودیت‌های جدید، برای سفارش محصولات از ترکیه محتاطانه عمل می‌کنند. کمیسیون اروپا در نظر دارد برای همه کشورهای صادرکننده، محدودیت 30 درصدی برای ورق گرم فولادی وضع کند. هدف اصلی این اقدام، ترکیه است که در سال 2018 سهم 36 درصدی از بازار وارادتی ورق گرم اروپا را در دست داشت و در هفت ماه ابتدایی سال جاری نیز این سهم به 41 درصد افزایش یافت. این محدودیت برای بزرگ‌ترین صادرکنندگان بعد از ترکیه یعنی روسیه، هند، و صربستان نکته مثبتی محسوب می‌شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
ورق خودرو چهارمحال و بختیاری
فولاد متیل
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
 نمایشگاه کانمین 2019
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و ششمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و پنجمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و چهارمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و سومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و دومین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: