مصرف قراضه در واحدهای فولادسازی اروپا

مصرف قراضه در واحدهای فولادسازی اروپا

با وجود افزایش قیمت سنگ‌آهن در سه ماهه دوم سال، جای تعجب نیست که تولیدکنندگان فولاد اروپا به روش BOF به دنبال افزایش مصرف قراضه در کانورتورهای خود باشند. در نتیجه این امر، انتظار می‌رود که نسبت مصرف سنگ‌آهن در خوراک ورودی فولادسازان اروپایی کاهش یابد و جای خود را به قراضه بدهد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از Fastmarkets MB، تفاوت هزینه تولید فولاد در شمال اروپا و قیمت قراضه بوشلینگ داخلی آلمان در نیمه نخست سال جاری 26 دلار بر تن بود اما این تفاوت در همین مدت در سال گذشته، 24 دلار بر تن ارزیابی شده بود. روندی مشابه در چین نیز سبب شد تا نسبت استفاده از سنگ‌آهن در فولاد تولیدی کاهش یابد و انتظار می‌رود که واحدهای BOF در نیمه دوم سال قراضه بیشتری نسبت به نیمه اول استفاده کنند. با این حال، در اروپا اوضاع پیچیدگی بیشتری دارد.

نسبت استفاده از سنگ‌آهن در فولاد تولیدی در اروپا از 94 درصد در سه ماهه اول، به 93.3 درصد در سه ماهه دوم کاهش یافت و مصرف بیشتر قراضه را به‌ دنبال داشت. اما این نسبت با وجود رقابتی‌تر شدن قیمت قراضه در اروپا، همچنان از سال گذشته بالاتر است. یکی از عوامل محدودکننده استفاده از قراضه در واحدهای BOF، دسترسی ضعیف به قراضه با کیفیت در بازار داخلی اروپا است؛ به گفته یکی از فولادسازان اروپایی، بیش از 90 درصد قراضه فولادی عرضه داخلی بازار اروپا، به دلیل عدم کیفیت مناسب در واحدهای فولادسازی به BOF قابل استفاده نیست.

علاوه‌براین، دسترسی به قراضه با کیفیت نیز احتمالا از سال گذشته در اروپا کاهش داشته است. با کاهش 2.4 درصدی تولید فولاد خام در اتحادیه اروپا بین ژانویه تا ژوئن سال جاری نسبت به همین مدت در سال گذشته، تولید قراضه نو نیز کاهش خواهد داشت؛ تاجران قراضه اروپا اظهار دارند که فولادسازان اروپا، خرید قراضه با عیار بالاتر را افزایش داده‌اند. همچنین طبقOxford Economics، با کاهش تولید خودرو در آلمان و انگلستان در سال جاری، عرضه قراضه با کیفیت (نو) کاهش بیشتری خواهد داشت و جریان قراضه نو محدود خواهد شد.

با وجود همه این موارد، تقاضای کلی قراضه در اتحادیه اروپا قوی باقی مانده است. مصرف قراضه در 5 ماه ابتدایی سال با کمک عملکرد تولیدی بهتر کوره‌های قوس الکتریکی نسبت به تولید BOF، تنها 1.1 درصد کاهش داشت. همچنین صادرات اتحادیه اروپا نیز با افزایش 1.9 درصدی در همین مدت، باعث حمایت قیمت در این منطقه شد. قیمت ضایعات فولادی ذوبی سنگین نوع 1 و نوع 2 داخلی انگلستان برای سومین ماه متوالی در ماه آگوست ثابت ماند؛ در حالی که ضایعات ذوبی سنگین عیار E3 آلمان فقط پنج یورو کاهش داشت و قیمت قراضه ایتالیا نیز تنها به دلیل عملیات تعمیر و نگهداری فصلی واحدهای فولادسازی (که منجر به افت تقاضا می‌شود) کاهش شدیدتری داشت.

با کاهش قیمت سنگ‌آهن، تفاوت هزینه تولید فولاد اروپا با قیمت قراضه تا پایان ماه آگوست از بین رفت. در نتیجه، احتمال افزایش خرید قراضه توسط واحدهای BOF اروپایی در کوتاه‌مدت ضعیف است. با این وجود تقاضای قراضه برای کوره‌های قوس الکتریکی همچنان حمایت خواهد شد. اما بازار صادراتی قراضه اروپا می‌تواند عامل اصلی اختلال باشد؛ ترکیه بیش از یک‌چهارم قراضه صادراتی اتحادیه اروپا را بین ماه ژوئن تا مِی خریداری کرد، با این حال، حاشیه سود بسیار کم تولید محصولات طویل دست کم 2 واحد فولادسازی مصرف‌کننده بزرگ قراضه را وادار به توقف تولید کرد. کاهش تقاضای ترکیه و خریداران آسیایی می‌تواند باعث افت قیمت داخلی و صادراتی شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
فلزات و مواد- فارسی
گل گهر
مطالب مرتبط
خطر تعطیلی «ارسلور میتال» جدی است
قراضه، هم کمیاب است هم گران!
دیگر دغدغه تامین قراضه نداریم!
اسقاط خودرو، حرفه‌ای بلااستفاده شده است
تامین قراضه و آهن اسفنجی تبدیل به چالش شده است
کاهش قیمت قراضه فولادی در بازار آمریکا
کاهش تجارت جهانی قراضه آهن در نیمه دوم سال 2018
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد هرمزگان
همایش فلزات غیر آهنی دنیای اقتصاد
نمایشگاه متافو
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و دومین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد. هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سی‌امین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: