عدم توجه مسئولان به صنعت آلومینیوم
رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران مطرح کرد:

عدم توجه مسئولان به صنعت آلومینیوم

رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران گفت: تامین مواد اولیه همواره مهم‌ترین دغدغه صنعتگران و فعالین این حوزه بوده و هست اما بزرگ‌ترین عاملی که موجب عدم رشد و پیشرفت صنعت آلومینیوم در کشور شده، عدم توجه مسئولان به این حوزه است؛ به گونه‌ای که چندین سال است که آلومینیوم نادیده گرفته می‌شود و به مشکلات صنعتگران هیچگونه توجهی نمی‌شود.

هوشنگ گودرزی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، در مورد برنامه وزارت صمت برای آینده صنعت آلومینیوم در کشور، اظهار داشت: هیچ برنامه‌ای برای توسعه و پیشرفت آلومینیوم از سوی وزارت صمت تدوین نشده و آگاهی این وزارتخانه نسبت به مشکلات و چالش‌های این حوزه بسیار اندک است.

وی در ادامه بیان کرد: تا زمانی که مسئولان این حوزه را جدی نگیرند و مهم تلقی نکنند، امکان پیشرفت و توسعه برای صنعتگران حوزه آلومینیوم وجود ندارد و راهی که ما می‌رویم، یک فعالیت باطل و بیهوده است.

رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران در مورد خصوصی‌سازی صنعت آلومینیوم، اذعان کرد: خصوصی‌سازی صنایع بالادستی آلومینیوم شدنی و امکان‌پذیر است و با توجه به تجربه‌ای که در این زمینه داریم، اگر به درستی روند خصوصی‌سازی شرکت‌ها انجام شود، بازده تولیدی شرکت‌ها قطعا افزایش می‌یابد.

گودرزی تصریح کرد: شرکت آلومینیوم ایران، بزرگ‌ترین شرکت تولیدی آلومینیوم در کشور است که در حال حاضر، به صورت خصوصی فعالیت می‌کند و در واقع از زمانی که این شرکت خصوصی شده، میزان تولید و درآمد آن بهبود یافته است.

وی در ادامه مطرح کرد: روند خصوصی‌سازی شرکت‌های بزرگ اگر به صورت مدون و قانونی باشد، حتما علاوه بر جذب سرمایه‌های بخش خصوصی موجب توسعه صنعت کشور نیز می‌شود و شکست در یک مورد نمی‌تواند به معنای اشتباه در سیاست کلان کشور باشد.

رئیس سندیکای صنایع آلومینیوم ایران در مورد شرکت المهدی و هرمزال، توضیح داد: روند خصوصی‌سازی در شرکت المهدی و هرمزال موفقیت آمیز نبود و دلیل اصلی شکست این طرح، توجه نکردن به زیرساخت‌های واگذاری بود، در حقیقت اگر این شرکت نیز به درستی خصوصی‌سازی می‌شد امروز ما به جای توقف تولید و ضرردهی، شاهد توسعه و درآمدزایی بیشتر این شرکت بودیم.

گودرزی در مورد واگذاری شرکت المهدی به مپنا، خاطرنشان کرد: واگذاری شرکت المهدی که یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولیدکننده آلومینیوم در کشور است به بخش خصولتی، زمانی می‌تواند ثمربخش باشد که به زمینه‌های واگذاری توجه شود. کشور در این کارخانه سرمایه‌گذاری بزرگی انجام داده و شکست در این واگذاری، به معنای از دست دادن سرمایه عظیمی است که قطعا برگشت‌ناپذیر خواهد بود.

انتهای پیام//

 

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
آلومینیوم داخلی گران‌تر از فوب خلیج‌فارس
افت 16 دلاری قیمت آلومینیوم طی یک روز
دلایل ضرورت توسعه صنعت آلومینیوم در ایران
معامله 60 تنی شمش آلومینیوم المهدی
رشد 19 دلاری قیمت آلومینیوم طی یک هفته
رشد 23 دلاری قیمت آلومینیوم طی یک هفته
معامله 840 تن شمش آلومینیومی ایرالکو
80 درصد آلومینیوم ایران توسط شرکت ایرالکو تولید می‌شود/ واردات آلومینا با صرف هزینه بسیار
معدن بوکسیت سوریه نباید به سرنوشت گینه دچار شود
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: