فروش سیلیسیم، با قیمتی پایین‌تر از قیمت تمام‌شده

فروش سیلیسیم، با قیمتی پایین‌تر از قیمت تمام‌شده

سطح پایین قیمت سیلیسیم سبب شده تا بسیاری از تولیدکنندگان این محصول، مجبور به فروش زیر قیمت تمام‌شده تولید آن بشوند. در این راستا، شرکت Ferroglobe PLC، به‌ عنوان یکی از شرکت‌های بزرگ در حوزه سیلیسیم در نظر دارد در سه ماهه چهارم سال، تولید فروآلیاژ و فلز سیلیسیم را کاهش دهد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از Fastmarkets MB، این شرکت بزرگ تولیدکننده سیلیسیم که با افت قیمت این فلز مواجه شده، در نظر دارد تا از تولید و عرضه آن بکاهد. با این حال، این شرکت حجم کاهش تولید را دقیقا مشخص نکرده است، اما موارد کلی آن به این شرح است:

در فرانسه، سه کوره سیلیسیم (دو کوره در مونتریچ و یک کوره در لادون) در روز هفتم اکتبر غیر فعال خواهند شد. دو کوره تولید فروسیلیسیم در روز 30 سپتامبر سال جاری در شتوفیوله غیر فعال شدند و یک کوره دیگر نیز در لادون در روز 15 نوامبر غیر فعال خواهد شد. واحد سیلیسیم پولوکوین آفریقای جنوبی نیز از آغاز آگوست از دور تولید خارج شده است. تولید سیلیسیم واحد سبون اسپانیا کاهش داشته است. واحد تولید سیلیسیم که توسط سرمایه‌گذاری مشترکی با بکانکور کبک در کانادا تاسیس شده است، کوره شماره چهار خود را از 30 آگوست متوقف کرده است و کوره شماره سه نیز از 30 سپتامبر غیر فعال شده است. واحد فروسیلیسیم بریجپورت ایالت آلاباما از آغاز سپتامبر متوقف شد. طبق اعلام شرکت Ferroglobe، این تعطیلی‌ها برای چهار تا 6 ماه طول خواهد کشید. شرکت با بررسی وضعیت بازار، برای شروع مجدد کوره‌ها تصمیم خواهد گرفت.

در حال حاضر، قیمت فلز سیلیسیم در اروپا به پایین‌ترین سطح 10 سال اخیر و در آمریکا به پایین‌ترین سطح سه سال اخیر افت کرده است. قیمت سیلیسیم گرید 4-4-1 (با محتوی آهن و آلومینیوم هر کدام 0.4 و کلسیم 0.1 درصد) در انبارهای روتردام در روز چهارم اکتبر در رنج یک هزار و 500 تا یک هزار و 650 یورو بر تن بود که برای ششمین هفته متوالی بدون تغییر ماند اما کمترین سطح از اکتبر 2009 بود که قیمتی در رنج یک هزار و 550 تا یک هزار و 600 یورو بر تن داشت. همچنین، رنج قیمت DDP سیلیسیم گرید 553 تحویل در آمریکا در روز 10 سپتامبر 0.98 تا 1.03 دلار بر پوند بود که نسبت به رنج قیمتی 1.01 تا 1.07 دلار بر پوند در 9 آگوست کاهش داشت و کمترین سطح پس از هشتم دسامبر سال 2016 بود.

گفتنی است که به دلیل کاهش قیمت آلیاژ منگنز، زیان خالص این شرکت در سه ماهه دوم نسبت به سه ماهه نخست افزایش داشت. در نتیجه، تولید آلیاژ منگنز نیز در دست بررسی است و احتمال کاهش تولید آن نیز می‌رود. با این حال، کاهش قیمت فلز سیلیسیم عامل مهم‌تری نسبت به آلیاژها در زیان سه ماهه اخیر شرکت Ferroglobe بود که از 28 میلیون و 600 هزار دلار در سه ماهه نخست به 43 میلیون و 700 هزار دلار در سه ماهه دوم رسید. این در تضاد با سود 156 میلیون و 400 هزار یورویی از فروش واحد FerroAtlántica در مادرید بود.

متوسط قیمت فروش شرکت Ferroglobe در سه ماهه دوم سال برای سیلیسیم 1.05 دلار بر پوند، برای آلیاژهای پایه سیلیسیم 0.71 دلار بر پوند و برای آلیاژهای پایه منگنز 0.54 دلار بر پوند بود که به ترتیب کاهش 16.3، 17.6 و 8.9 درصدی داشتند. همچنین فروش سیلیسیم این شرکت که سودآورترین کالای آن است، در سه ماهه دوم سال نسبت به مدت مشابه سال گذشته 37 درصد کاهش داشت.

تداوم کاهش قیمت سیلیسیم به چالشی برای ادامه فعالیت بسیاری از تولیدکنندگان تبدیل شده است که در حال حاضر قیمت این محصول در سطحی زیر سطح قیمت تمام‌شده آن قرار گرفته است. جالب توجه است که شرکت Ferroglobe علاوه بر کاهش تولید اخیر، در اواخر سال گذشته نیز 25 درصد تولید سالانه سیلیسیم را کاهش داد. گفتنی است که تقاضای جهانی سیلیسیم حدود دو میلیون و 900 هزار تن در سال تخمین زده می‌شود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
ناچار به واردات ورق‌های سیلیس‌دار هستیم
ایران، بزرگ‌ترین صادرکننده فروسیلیس منطقه
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: