روند نزولی قیمت ضایعات آلومینیومی در بازار

روند نزولی قیمت ضایعات آلومینیومی در بازار

کاهش نرخ ارز، افت قیمت شمش خالص آلومینیومی در بورس کالا، رشد قیمت آلومینیوم در LME و در نهایت کاهش میزان تقاضا، از عوامل تاثیرگذار بر قیمت‌گذاری ضایعات آلومینیومی طی هفته اخیر بوده به نحوی که این موضوع، کاهش 3.6 درصدی قیمت ضایعات زینک و رشد 2.7 درصدی قیمت سفاله آلومینیوم خشک را در پی داشته است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، همان‌طور که در نمودار 1 آمده است، امروز پنج‌شنبه 18 مهر ماه، قیمت برخی از ضایعات آلومینیومی به دلیل افت میانگین نرخ ارز و همچنین کاهش قیمت شمش خالص آلومینیوم در بورس کالا و LME، افت قابل توجهی داشته و این روند نزولی در نوسانات قیمتی برخی از قراضه‌های آلومینیومی چشمگیر بود، به گونه‌ای که قیمت زینک کاهش 3.6 درصدی را تجربه کرد.

امروز پنج‌شنبه 18 مهر ماه، ضایعات زینک با 3.6 درصد کاهش قیمت نسبت به روز گذشته، بیشترین افت را داشت و به سطح 19 هزار و 500 تومان بر کیلوگرم رسید البته افت قیمت این نوع ضایعات در هفته جاری به صورت مداوم بوده است؛ به نحوی که 1.1 درصد کاهش را در قیمت‌گذاری زینک شاهد بودیم و ضایعات زینک نیز در مدت زمان مشابه در هفته گذشته، به قیمت 19 هزار و 710 تومان به ازای هر کیلوگرم خرید و فروش شد و امروز کاهش 210 تومانی را در قیمت ضایعات زینک مشاهده می‌کنیم.

همچینین، آلومینیوم ظرفی نیز یک درصد نسبت به هفته گذشته یعنی پنجشنبه 11 مهر ماه، افت قیمت داشته و از 17 هزار و 730 تومان به ازای هر کیلوگرم، به 17 هزار و 560 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که البته قیمت این نوع ضایعات نسبت به روز گذشته نیز، 2.6 درصد یا معادل 470 تومان به ازای هر کیلوگرم افت داشته است، به نحوی که از 18 هزار و 30 تومان به ازای هر کیلوگرم به 17 هزار و 560 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید.

قیمت رادیات آلومینیومی نسبت به هفته گذشته، 0.9 درصد کاهش یافته و از قیمت 13 هزار و 630 تومان به ازای هر کیلوگرم به 13 هزار و 530 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید. به این ترتیب، افت 100 تومانی را در قیمت این نوع ضایعات شاهد هستیم.

رشد قیمت برخی ضایعات آلومینیومی

همان‌طور که در نمودار 2 آمده است، قیمت سفاله آلومینیوم خشک امروز پنج‌شنبه 18 مهر ماه، به 12 هزار و 300 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که نسبت به هفته گذشته (پنجشنبه 11 مهر ماه ماه) 2.7 درصد یا معادل 320 تومان به ازای هر کیلوگرم رشد را تجربه کرد. گفتنی است که قیمت این نوع ضایعات هفته گذشته، 11 هزار و 980 تومان به ازای هر کیلوگرم بود.

رینگ آلومینیومی، دومین ضایعاتی است که طی یک هفته بیشترین میزان رشد قیمت را داشت، به گونه‌ای که این ضایعات در روز پنجشنبه 11 مهر ماه، به قیمت 19 هزار و 150 تومان به ازای هر کیلوگرم، خرید و فروش شد و امروز به 19 هزار و 540 تومان به ازای هر کیلوگرم رسید که این روند صعودی حدود دو درصد است.

سر سیلندر نیز طی این هفته، رشد 1.3 درصدی را تجربه کرد؛ به گونه‌ای که از 17 هزار و 240 تومان به ازای هر کیلوگرم به 17 هزار و 460 به ازای هر کیلوگرم رسید. همچنین، قیمت این نوع ضایعات نسبت به روز گذشته نیز، رشد 1.2 درصدی یا معادل 200 تومان به ازای هر کیلوگرم، داشته است.

همچنین، پیستون نیز امروز رشد 1.4 درصدی را نسبت به روز گذشته تجربه کرد؛ به گونه‌ای که از 17 هزار و 240 تومان به ازای هر کیلوگرم به 17 هزار و 480 تومان به ازای هر کیلوگرم افزایش یافت.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
قیمت اکثر ضایعات آلومینیومی افزایش یافت
افت 30 دلاری قیمت آلومینیوم طی یک هفته
افت 16 دلاری قیمت آلومینیوم طی یک روز
دلایل ضرورت توسعه صنعت آلومینیوم در ایران
معامله 60 تنی شمش آلومینیوم المهدی
عدم توجه مسئولان به صنعت آلومینیوم
رشد 19 دلاری قیمت آلومینیوم طی یک هفته
رشد 23 دلاری قیمت آلومینیوم طی یک هفته
معامله 840 تن شمش آلومینیومی ایرالکو
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: