استقبال شرکت مس از ایده‌های نو در حوزه افزایش ایمنی، بهره‌وری و بومی‌سازی
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران خبر داد:

استقبال شرکت مس از ایده‌های نو در حوزه افزایش ایمنی، بهره‌وری و بومی‌سازی

مدیرعامل شرکت مس گفت: شرکت مس با آغوش باز از تمامی ایده‌ها و خلاقیت‌‌های نو و سرمایه‌گذاران جدید در حوزه افزایش ایمنی، افزایش بهره‌وری و بومی‌سازی استقبال می‌کند.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از مس پرس، اردشیر سعد محمدی، مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران با بیان این مطلب در افتتاحیه هشتمین کنفرانس و نمایشگاه بین‌المللی مهندسی مواد و متالورژی، اظهار داشت: برای تحول در بخش معدن و صنایع معدنی نیازمند تغییر نگرش در سرمایه‌گذاری صنایع معدنی هستیم.
سعد محمدی با اشاره به این‌که در خصوص تحلیل آینده فلزات غیر آهنی باید به چند عامل مهم توجه کرد افزود: نخستین شاخص، افزایش جمعیت کره زمین است. در حال حاضر جمعیت کره زمین 9، 7 میلیارد نفر است و در سال 2035 جمعیت به حدود  9 میلیارد نفر افزایش پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: افزایش جمعیت کره زمین باعث افزایش مصرفی فلزات غیر آهنی و آهنی در حوزه‌های مختلف خواهد شد. از این رو، کشور باید بر اساس این روند رو به رشد برنامه‌ریزی داشته باشد.
مدیرعامل شرکت مس عنوان کرد: علاوه بر این، دو عامل کوتاه‌مدت دیگر در افزایش مصرف فلزات غیر آهنی تاثیرگذار است و آن افزایش تولید و مصرف خورودهای الکتریکی و سرمایه‌گذاری چهار تریلیون دلاری در بخش زیرساخت‌ها است.
وی با بیان این‌که در آینده نزدیک 35 درصد خودروها الکتریکی خواهد شد عنوان کرد: در ماشین‌های با سوخت بنزینی به‌طور متوسط 23 کیلوگرم مس مصرف می‌شود و این در حالی است که در خودروهای الکتریکی به 80 کیلوگرم مس نیاز است.
به گفته مدیرعامل شرکت مس، در زمینه سیاست‌گذاری بر روی خودروهای الکتریکی فقط دولت چین بودجه 6 میلیون دلاری برای ترغیب خودروسازان سرمایه‌گذاری کرده است.
سعد محمدی با تاکید بر این‌که عوامل دیگری همچون کاهش مصرف انرژی نفت و افزایش مصرف الکتریسیته در میزان تقاضای جهانی مس مؤثر است ابراز کرد: میزان مصرف انرژی در دنیا برای نفت 36 درصد است و در سال 2050 برنامه‌ریزی در دنیا به‌گونه‌ای است که به 13 درصد کاهش می‌یابد. در مقابل میزان مصرف انرژی الکتریسیته از 19 درصد کنونی در سال 2050 به 49 درصد افزایش پیدا خواهد کرد.
مدیرعامل شرکت مس با بیان این‌که میزان درآمد سرانه کشورها و رشد اقتصادی آن‌ها در تقاضای جهانی برای فلزات کاملاً با هم همبستگی دارد توضیح داد: این اعداد و ارقام مسیر برنامه‌ریزی در حوزه فلزات غیر آهنی را مشخص می‌کند و بنابراین باید در این حوزه سرمایه‌گذاری‌های بیشتری در حوزه تولید و اکتشافات انجام دهیم تا از رقابت در بازار جهانی عقب نمانیم.
سعد محمدی با اشاره به این‌که کشور کانادا از سال 2003 تاکنون، 6 میلیون مترمکعب کار اکتشافی انجام داده است، بیان کرد: کشور ما در 50 سال گذشته فقط 6 میلیون مترمکعب عملیات اکتشافی انجام داده است.
وی ادامه داد: برای تولید بیشتر با بهره‌وری بالا نیازمند استفاده از دانش روز و فنّاوری‌های پیشرفته هستیم، کوره‌های کارخانه ذوب سرچشمه از ریورب به‌دلیل بهره‌وری پایین به فلش تغییر پیداکرده است و امروز حتی برای افزایش بهره‌وری و کاهش هزینه در حال بازنگری در سیستم فلش و استفاده از سیستم دبل فلش هستند.
سعد محمدی تاکید کرد: ما نیازمند تغییر نگرش در بخش سرمایه‌گذاری، ارتقای دانش و از همه مهم‌تر تدوین برنامه‌ریزی منسجم و جامع برای حرکت در مسیر توسعه هستیم.
مدیرعامل شرکت تصریح کرد: شرکت‌های بزرگ معدنی دنیا به سمت هوشمند سازی بهره‌برداری از معادن، اکتشاف و استخراج حرکت کرده‌اند و اگر قرار است با دنیا رقابت اقتصادی کنیم و توسعه‌ها هدفمند باشد باید به این سمت حرکت کنیم.
سعد محمدی با آسیب‌شناسی سرفصل‌های دروس در رشته مهندسی معدن و تاکید بر این‌که واحدهای درسی در این رشته باید با دانش روز دنیا هماهنگ شود خاطرنشان کرد: مبنای دانش روز دنیا بر پایه کاهش هزینه، افزایش بهره‌وری و ایمنی است. نکته‌ای که امروزه در پذیرش و چاپ مقالات ISI به‌شدت رعایت می‌شود و درصورتی‌که یک مقاله پاسخی برای موارد فوق نداشته باشد موردپذیرش قرار نمی‌گیرد.
وی با تاکید بر این‌که پرورش نیروی انسانی مطابق با دانش روز یک واقعیت انکارناپذیری برای توسعه است، تصریح کرد: شرکت مس با آغوش باز از تمامی ایده‌ها و خلاقیت‌‌های نو و سرمایه‌گذاران جدید در حوزه افزایش ایمنی، افزایش بهره‌وری و بومی‌سازی استقبال می‌کند.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: