ذوب آهن اصفهان، نامی آشنا در تولید میلگردهای ساختمانی
مدیر مهندسی کل نورد کارخانه ذوب آهن اصفهان مطرح کرد:

ذوب آهن اصفهان، نامی آشنا در تولید میلگردهای ساختمانی

مدیر مهندسی کل نورد کارخانه ذوب‌آهن اصفهان گفت: کارخانه ذوب‌آهن در ایران با توجه به قدمت 50 ساله خود، تبدیل به نامی آشنا در صنعت فولاد شده و استفاده از محصولات آن، در میان مصرف‌کنندگان تبدیل به یک فرهنگ شده است؛ هر جا که قرار به استفاده از میلگردهای ساختمانی باشد، نام ذوب‌آهن اصفهان حتما شنیده می‌شود.

محمد امین یوسف زاده در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در خصوص وضعیت تولید میلگرد در ذوب آهن، اظهار داشت: تولید میلگرد در این شرکت تقریبا نزدیک به ظرفیت اسمی است، هر چند به‌دلیل مشکلات تامین مواد اولیه افت و خیزهایی دارد. هم‌اکنون محصول به‌ میزان کافی هم برای عرضه در بازارهای داخلی و هم فروش در بازارهای صادراتی تولید می‌شود.

وی در خصوص تکنولوژی مورد استفاده ذوب آهن در تولید میلگرد، عنوان کرد: از نظر تکنولوژی تولید میلگرد، ذوب آهن بالاترین سطح را در میان تولیدکنندگان این محصول در کشور دارد. از آنجا که سرمایه‌گذاری اصلی برای تاسیس این کارخانه از جانب دولت بوده است، بنابراین بالاترین تکنولوژی موجود را نصب کرده و مرتبا آن را ارتقا داده است. ضمن اینکه تمام تجهیزات این بخش از تولید ذوب آهن، همواره به‌روزرسانی شده‌اند و بالاترین دقت را  در سطح استانداردهای روز دنیا دارند.

مدیر مهندسی کل نورد کارخانه ذوب‌آهن اصفهان با اشاره به قدمت و برند ذوب آهن در ایران، خاطرنشان کرد: ذوب‌آهن یک ریشه فرهنگی در تمام خانه‌های کشور که از میلگرد استفاده کرده‌اند، دارد. هر جا سخن از میلگرد است، همه به یاد ذوب آهن می‌افتند. این امر به‌دلیل استاندارد بالای محصولات تولیدی این شرکت و قدمت آن است. حتی در شرایط سخت تحریمی کشور، ذوب آهن قادر به صادرات محصولات خود به کشورهای متنوعی حتی اروپا است.

یوسف زاده به تنوع محصولات تولیدی ذوب آهن اشاره و بیان کرد: ذوب آهن از نظر استاندارد، می‌تواند انواع میلگردها از سایز 12 تا 50 میلی‌متر را تولید کند. ضمن اینکه با توجه به سفارش‌های خاص، این شرکت قادر به تولید میلگردهای سایز 80، 150 و حتی 250 میلی‌متر نیز است که مصارف صنعتی در صنایع بسیار سنگین دارند. لازم به ذکر است که میلگرد تا سایز 36 میلی‌متر در ساختمان استفاده می‌شوند و بزرگ‌تر از این سایز در صنایع کاربرد دارد.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیشترین میزان تولید ذوب آهن متعلق به میلگردهای آجدار 12 تا 32 میلی‌متر است، تصریح کرد: به‌طور معمول میلگردهای سایز 22 میلی‌متر بیشترین متقاضی را دارد و تقاضا برای خرید میلگردهای سایز 36 میلی‌متر و بیشتر، به‌شدت کاهش یافته است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
اجرای پروژه 300 هزار تنی میلگرد، شاید وقتی دیگر
دولت در قبال توقف پروژه‌ها مسئول است
تولیدکنندگان در ایران حامی ندارند
وام نمی‌خواهیم، عطایش را به لقایش بخشیدیم
قیمت‌گذاری دستوری باعث ورشکستگی صنایع می‌شود
اداره‌های دولتی بحران‌سازند
خریداران میلگرد، در حسرت ثبات بازار
صادرات مواد اولیه، منوط به تامین نیاز داخلی باشد
عضویت در خبرنامه
  • گروه خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
بنر صبانور
بنر صنیع کاوه
 سازمان خصوصی سازی- عمودی صفحه اقتصاد
فولاد سیرجان ایرانیان
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نود و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

نودمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 70 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و نهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هشتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 80 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

هشتاد و هفتمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 72 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: