امنیت شغلی کارکنان، اولویت نخست فولاد هرمزگان است
معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان:

امنیت شغلی کارکنان، اولویت نخست فولاد هرمزگان است

شرکت فولاد هرمزگان سومین شرکت بزرگ فولادی کشور با ظرفیت تولید 1.5 میلیون تن تختال در کرانه خلیج همیشه فارس و غرب بندرعباس واقع شده است. این شرکت سهم به‌سزایی در اقتصاد کشور و به تبع آن اقتصاد محلی شهرستان بندرعباس داراست. یکی از عوامل تاثیرگذاری اقتصاد محلی این شرکت، گردش‌های مالی فولاد هرمزگان در بانک‌های استان و پرداخت‌های بیمه و مالیات این شرکت در استان هرمزگان است که این خود می‌تواند نقش مهمی در اقتصاد استان هرمزگان ایفا کند. عمل به مسئولیت‌های اجتماعی در استان هرمزگان در خلال وظایف تولیدی، نکته مهم دیگری است که می‌توان به آن اشاره کرد. مهم‌تر از همه این نکات بحث اشتغال‌زایی این شرکت است. مبحثی که ارتباط مستقیمی با اقتصاد هرمزگان و مسائل اجتماعی و فرهنگی مردم این خطه دارد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از فولاد هرمزگان، کیکاوس ندایی، معاون منابع انسانی شرکت فولاد هرمزگان سازماندهی، تامین، نگهداشت و توسعه پایدار منابع انسانی در راستای تحقق اهداف استراتژیک را مامویت اصلی منابع انسانی فولاد هرمزگان دانست.

وی یکی از مهم‌ترین دستاوردهای فولاد هرمزگان در استان را اشتغال‌زایی دانست و گفت: در مجموعه فولاد هرمزگان و شرکت‌های پیمانکاری این مجموعه تعداد سه هزار و 929 نفر مشغول به کار بوده که از این تعداد 77 درصد بومی و ماندگار استان هرمزگان هستند.

ندایی حفظ کرامت و افزایش بهره‌وری نیروی انسانی را موضوعی دانست که  با پایداری اشتغال گره خورده و این در حالی است که در شرکت فولاد هرمزگان و پیمانکاران این شرکت امنیت شغلی همواره مورد توجه بوده است.

وی در ادامه بیان کرد: در این راستا با نظارت بر قراردادهای پیمانکاران عزت نیروی انسانی مورد توجه است، به نحوی که در یک موضوع قرارداد که نیاز به تامین نیروهای انسانی دارد، مجوز تعدیل و اخراج نیروهای قبلی به پیمانکار جدید صادر نخواهد شد. به همین منظور واحدی به نام امور پیمارنکاران در معاونت منابع انسانی بر نحوه صحیح اجرای قانون کار و بر تمامی امور پرسنلی پیمانکاران نظارت دارد.

معاون منابع انسانی فولاد هرمزگان با  اشاره به تعداد عائله کارکنان شاغل در مجموعه فولاد هرمزگان، اظهار داشت: امرار معاش حدود 14 هزار نفر در استان هرمزگان مستقیما به فعالیت‌های فولاد هرمزگان گره خورده و از این لحاظ بیشترین دقت را در پرداخت به موقع حقوق و مزایا با کمترین تاخیر به کار می‌بریم.

وی در پاسخ به اینکه آیا در فولاد هرمزگان برنامه‌ای برای جذب نیروی جدید وجود دارد، خاطرنشان کرد: میزان اشتغال در صنعت فولاد ایران بسیار بیشتر از استانداردهای جهانی است و این موضوع در فولاد هرمزگان نیز صادق است. سیاست ما در این خصوص حفظ اشتغال فعلی و عدم تعدیل نیرو است.

ندایی آینده اشتغال در فولاد استان را بسیار روشن و امیدوارکننده دانست و تصریح کرد: با اجرای طرح 10 میلیون تنی فولاد در استان هرمزگان، زمینه اشتغال تعداد زیادی از هرمزگانی‌ها فراهم خواهد شد.

معاون منابع انسانی فولاد هرمزگان وجود نیروی متخصص را یکی از لازمه‌های جذب نیرو در زمان معین دانست و به دانش آموزان دوره متوسطه که علاقه به صنعت فولاد دارند، توصیه کرد در رشته های مرتبط مانند متالوژی و... ادامه تحصیل بدهند.

ندایی اشاره‌ای نیز به مبحث بومی‌سازی داشت که در یک سال اخیر از سوی هلدینگ فولاد مبارکه بسیار به آن توجه شده است و اظهار کرد: فولاد هرمزگان در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و رونق تولید که از موکده‌های رهبر معظم انقلاب هستند، از بومی‌سازی در تمام حوزه‌های فولاد حمایت می‌کند که این موضوع نقش مهمی را نیز در تولید شغل و اشتغال پایدار دارد.

وی با بیان اینکه مدیرعامل فولاد هرمزگان در جلسات و سخنرانی‌ها و مصاحبه‌های مختلف از شرکت‌های دانش‌بنیان، نخبگان و سرمایه‌گذاران دعوت به همکاری کرده است، خاطرنشان کرد: همانگونه که تا حد امکان نیازهای خود را از درون استان تامین می‌کنیم، در صورت تامین زیرساخت‌ها و آمادگی بخش‌های خصوصی، آمادگی تامین همه نیازهای فنی خود را نیز از درون استان داریم. مطمئنا این موضوع می‌تواند نقش مهمی را در ایجاد اشتغال در هرمزگان ایفا کند.

ندایی در پاسخ به این سوال که خدمات فولاد هرمزگان در حوزه ورزش و رفاهیات کارکنان چگونه است اینگونه گفت: نگاه فولاد هرمزگان به استان تعامل موثر و دوسویه است. ما معتقد به ارتقای سلامت کارکنان خود هستیم و از سوی دیگر معتقد به حمایت از اماکن ورزشی و رفاهی استان هستیم ازین رو با قراردادهای متنوع با بسیاری از اماکن ورزشی و تفریحی بندرعباس و سایر نقاط استان توانستیم به نقطه تلاقی حمایت همزمان از کارکنان خود و جامعه برسیم.

معاون منابع انسانی فولاد هرمزگان توسعه توانمندی های کارکنان، ارتقای ایمنی و سلامت کارکنان و ارتقای عملکرد زیست‌محیطی را از اهداف استرتژیک شرکت در حوزه منابع انسانی دانست

 وی توسعه نظام کارانه کارکنان، بهبود ارتباطات و تعاملات دوسویه با کارکنان، ارتقای سطح خدمات و تسهیلات به کارکنان، توسعه جانشین‌پروری و جایگزینی، و توسعه خدمات فرهنگی و اجتماعی مطلوب به کارکنان و خانواده‌ها را از مواردی دانست که برای آن‌ها پروژه‌ها و برنامه‌های مشخصی تدوین شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
سیاست‌های فولاد مبارکه را به اشتراک می‌گذاریم
تحویل یک میلیون تن اسلب در بازار داخل و خارج
در حوزه ریخته‌گری رشد چندانی نداشته‌ایم
رکوردهای جدید در فولاد هرمزگان
به دنبال افزایش ظرفیت تولید هستیم
در سال رونق تولید، فولاد هرمزگان همیار صنایع داخلی بوده است
لزوم هدفمند کردن مسئولیت‌های اجتماعی صنایع
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: