روش کوره بلند در فولادسازی، اقتصادی است
مسئول هماهنگی توسعه مدیریت فولاد زرند ایرانیان:

روش کوره بلند در فولادسازی، اقتصادی است

مسئول هماهنگی توسعه مدیریت شرکت فولاد زرند ایرانیان گفت: اگر یارانه مربوط به حامل‌های انرژی گازی که در کشور ما به فولادسازان تعلق می‌گیرد را در نظر نگیریم، استفاده از کوره بلند که بر پایه حامل انرژی کک و زغال‌سنگ است، بسیار اقتصادی و به صرفه خواهد بود.

علیرضا افتخاری در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، اظهار داشت: شرکت فولاد زرند ایرانیان در راستای برنامه‌های تولید فولاد در سطح کشور، یکی از معدود شرکت‌های صنعت فولاد خاورمیانه است که دارای زنجیره کامل فولاد از معدن تا شمش فولاد خواهد بود.

وی درباره فعالیت‌ها و برنامه‌های این شرکت افزود: شرکت فولاد زرند ایرانیان شامل سه مجتمع بزرگ صنعتی و معدنی شامل مجتمع کنسانتره و گندله‌سازی، مجتمع کک‌سازی و پالایشگاه و همچنین مجتمع فولادسازی است. با کامل شدن و این زنجیره و بهره‌برداری از مجتمع فولادسازی، این شرکت می‌تواند از یک مزیت رقابتی نسبت به سایر رقبا در صنعت فولاد کشور برخوردار باشد.

مسئول هماهنگی توسعه مدیریت شرکت فولاد زرند ایرانیان در خصوص زمان بهره‌برداری از مجتمع فولاد سازی این شرکت، اذعان کرد: این پروژه تا سال آینده تکمیل خواهد شد و مجتمع فولادسازی که در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته، به بهره‌برداری کامل می‌رسد.

افتخاری ضمن اشاره به نقش این شرکت در اشتغال‌زایی برای جوانان منطقه، ابراز کرد: پروژه فولاد زرند ایرانیان در حال حاضر، حدود چهارهزار نفر نیروی کار جذب کرده است که تقریبا همه آن‌ها از نیروهای بومی منطقه هستند و از طریق آزمون‌هایی که توسط شرکت‌های همکار برگزار شده است، جذب شده‌اند.

وی در مورد حجم تولید و محصولات شرکت فولاد زرند ایرانیان نیز خاطرنشان کرد: این شرکت از تکنولوژی کوره بلند برای تولید شمش فولاد استفاده می‌کند و تجهیزات مورد استفاده در آن با مشارکت شرکت‌های خارجی فراهم شده است؛ ظرفیت اسمی تولید آن ۱.۷ میلیون تن محصولات فولادی در قالب شمش‌های بیلت و بلوم خواهد بود که امیدوار هستیم در کوتاه‌ترین زمان ممکن به این ظرفیت دست پیدا کنیم تا با ایفای نقش در صنعت فولاد کشور، باعث افزایش تولید سرانه ناخالص داخلی، ایجاد اشتغال و نیز سودآوری شویم.

مسئول هماهنگی توسعه مدیریت شرکت فولاد زرند ایرانیان در مورد انتخاب روش کوره بلند برای تولید فولاد که تا امروز در کشور استقبال چندانی از آن نشده است، یادآور شد: روش کوره بلند یکی از روش‌های متداول فولادسازی در دنیا است و در کشور ما، پرداخت یارانه‌های گازی و قیمت پایین این حامل انرژی سبب شده تا استفاده از کوره بلند که حامل انرژی آن کک و زغال‌سنگ است، مورد استقبال قرار نگیرد ولی اگر یارانه‌های گازی را در نظر نگیریم، روش کوره بلند حتی به‌صرفه‌تر و معقول‌تر از سایر روش‌های تولید فولاد خواهد بود.

افتخاری در این باره، اضافه کرد: این انتخاب با بهره‌گیری از نظرات کارشناسان و صاحب‌نظران این حوزه صورت گرفته و یکی از دلایل اصلی آن، وجود منابع غنی زغال‌سنگ و سنگ‌آهن در این استان بوده است. ما امیدوار هستیم که در سال‌های آتی بتوانیم با استخراج زغال‌سنگ، در بحث تامین نیز گام‌های موثری برداریم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
استفاده از زغال‌سنگ در چین در حال افزایش است
آیا دوران زغال‌سنگ به پایان می‌رسد؟!
لزوم بومی سازی تکنولوژی کوره بلند، برای بهره گیری از ذخایر استراتژیک زغال سنگ کشور
مصرف کک داخلی راضی‌کننده نیست
کوره‌بلندهای هند، بزرگتر می‌شوند!
سهم گندله از خوراک کوره بلند فولادسازی چین افزایش یافت
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: