اجرای پروژه 300 هزار تنی میلگرد، شاید وقتی دیگر
مدیرعامل شرکت پیشگام توسعه آدنیس مطرح کرد:

اجرای پروژه 300 هزار تنی میلگرد، شاید وقتی دیگر

مدیرعامل شرکت پیشگام توسعه آدنیس گفت: شرکت ما در بخش ساخت مسکن فعالیت می‌کند و به‌دلیل نیاز پروژه‌های خود، در سال 92 تصمیم به احداث یک پروژه 300 هزار تنی میلگرد گرفت تا با این اقدام، نسبت به تامین محصول یاد شده، اطمینان داشته باشد. متاسفانه زمان شروع پروژه، احساس کردیم که بازار اشباع شده و با وجود تامین زیرساخت‌ها مانند آب، برق، دیوارکشی، سوله‌سازی و صرف هزینه‌های فراوان، در نهایت به این نتیجه رسیدیم که پروژه را متوقف کنیم. ضمن اینکه فضای کلی کشور در این زمینه چندان مساعد به‌‎نظر نمی‌رسید و حمایت‌هایی که قرار بود از پروژه صورت گیرد نیز انجام نشد.

بهزاد عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» در خصوص علت توقف اجرای پروژه 300 هزار تنی میلگرد پیشگام توسعه آدنیس، اظهار داشت: با وجود اینکه در آن زمان پروژه از نظر حجم نسبتا بزرگ محسوب می‌شد، متوجه شدیم تولید میلگرد به‌تنهایی ممکن است توجیه اقتصادی نداشته باشد. بنابراین تصمیم بر آن شد به‌سمت دیگر صنایع مانند فلزات آلیاژی که ممکن است نیاز کشور باشد، برویم. از این رو پروژه میلگرد را ادامه ندادیم.

وی با گلایه نسبت به دخالت دولت در صنعت، عنوان کرد: در کشور ما متاسفانه مهم‌ترین مشکلی که صنایع با آن درگیر هستند، دخالت دولت در همه امور است. البته می‌توان این تعبیر را داشت که بخشی از این دخالت‌ها حمایتی باشد، اما این‌گونه دخالت‌ها توازن را در صنعت از بین می‌برد.

مدیرعامل شرکت پیشگام توسعه آدنیس با اشاره به دخالت‌های دولت در بخش‌های مختلف صنعت، خاطرنشان کرد: این دخالت‌ها در موضوعاتی مانند قیمت‌گذاری، مدیریت بازار، تزریق نابه‌جای تسهیلات به پروژه‌ها و... انجام می‌شود و مانع از توسعه متوازن در صنعت فولاد می‌شوند و در نتیجه انگیزه سرمایه‌گذاران واقعی که به‌دنبال ایجاد اشتغال و تولید هستند، کاهش می‌یابد. ناگفته نماند که همه این مشکلات مالی نبوده و جنبه مدیریتی آن پررنگ‌تر است؛ زیرا برخی کمبودهای مالی را می‌توان تا حدودی مدیریت کرد اما اتخاذ تصمیم‌های اشتباه تیشه به ریشه صنعت می‌زند.

به اعتقاد عبدی، بخش مهمی از موانع سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد به نبود فضای رقابتی در بازار، عدم شفافیت و سرمایه‌گذاری نادرست در این صنعت بازمی‌گردد. ضمن اینکه تسهیلات برخی از پروژه‌ها اخذ شده، در جای دیگری به‌غیر از تولید و اشتغال استفاده شده است.

مدیرعامل شرکت پیشگام توسعه آدنیس با اشاره به انتظار سرمایه‌گذاران از دولت، بیان کرد: افرادی که با هزینه شخصی در صنعت فولاد اقدام به سرمایه‌گذاری می‌کنند، انتظار دارند از آن‌ها حمایت‌های مختلفی مانند زیرساختی و تسهیلاتی شود اما مسائلی که در ادامه پیش می‌آید، روی تصمیمات صحیح سرمایه‌گذار تاثیر منفی می‌گذارد و نمی‌تواند پروژه را بر اساس طرح اولیه و اصول اقتصادی پیش ببرد.

وی با بیان اینکه انگیزه بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در صنعت فولاد کاهش یافته است، تصریح کرد: از آنجا که عمده‌ پروژه‌های فولادی، توسط سرمایه‌گذاری دولت حمایت شدند، قیمت‌گذاری‌های دستوری و دخالت‌هایی از این دست، به‌دلیل بنگاه‌داری دولت در برخی واحدهای فولادسازی است، در نتیجه دولت اجازه فعالیت صحیح و تنفس را به بخش خصوصی واقعی نمی‌دهد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
آهن ۱۵ درصد گران شد
ذوب آهن اصفهان، نامی آشنا در تولید میلگردهای ساختمانی
دولت در قبال توقف پروژه‌ها مسئول است
تولیدکنندگان در ایران حامی ندارند
وام نمی‌خواهیم، عطایش را به لقایش بخشیدیم
قیمت‌گذاری دستوری باعث ورشکستگی صنایع می‌شود
اداره‌های دولتی بحران‌سازند
خریداران میلگرد، در حسرت ثبات بازار
صادرات مواد اولیه، منوط به تامین نیاز داخلی باشد
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیست و یکمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و بیستمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و نوزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هجدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: