اطلاعات زنجیره فولاد، یکپارچه شد/ دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران دی ماه برگزار می‌شود
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد:

اطلاعات زنجیره فولاد، یکپارچه شد/ دومین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران دی ماه برگزار می‌شود

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: با راه‌اندازی سامانه جامع زنجیره آهن و فولاد، اطلاعات این حوزه که پیشتر به صورت جزیره‌ای بود، به صورت یکپارچه درآمد.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» و به نقل از روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)، بهرام سبحانی، رئیس هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، در مراسم رونمایی از سامانه جامع بومی‌سازی زنجیره آهن و فولاد ایران که با حضور خداداد غریب پور، رئیس هیئت عامل ایمیدرو و جمعی از مدیران و فعالان حوزه فولاد برگزار شد، خبر داد: با توجه به استقبال مطلوب تولیدکنندگان و تامین‌کنندگان ماشین‌آلات و مصرف‌کنندگان در حوزه فولاد، از نخستین جشنواره و نمایشگاه ملی فولاد ایران با رویکرد بومی‌سازی و حمایت از تولید داخل که در 17 دی ماه سال گذشته به مدت چهار روز در تهران برگزار شد، امسال نیز دومین دوره نمایشگاه مذکور در 23 دی ماه برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به راه‌اندازی سامانه جامع بومی‌سازی زنجیره آهن و فولاد، گفت: پیش از این تولیدکنندگان ماشین‌آلات، فولادسازان و سایر فعالان این حوزه به صورت جزیره‌ای به جمع‌آوری اطلاعات تولیدکنندگان داخلی می‌پرداختند که با راه‌اندازی این سامانه به اطلاعات جامع و یکپارچه در این زمینه دست می‌یابیم. همچنین وجود تحریم‌ها و افزایش نرخ دلار لزوم داشتن اطلاعات جامع قطعات و ماشین‌آلات بومی‌سازی شده و یا مورد نیاز را بیشتر مورد توجه قرار می‌دهد.

سبحانی افزود: با ثبت اطلاعات تولیدکنندگان داخل در این سامانه، خریداران می‌توانند راحت‌تر نیازهای خود را شناسایی و آن‌ها را تامین کنند. علاوه بر این، سامانه فوق به تولیدکنندگان داخل جهت شناسایی ماشین‌آلات و قطعات بومی‌سازی نشده کمک می‌کند تا به سرمایه‌گذاری و بومی‌سازی آن‌ها بپردازند. در واقع این سامانه میان تولیدکننده و مصرف‌کننده ارتباط موثر برقرار می‌کند.

وی یکی دیگر از اقدامات انجمن تولیدکنندگان فولاد در جهت بومی‌سازی و حمایت از تولید داخل را تاسیس صندوق پژوهش و نوآوری عنوان و خاطرنشان کرد: این صندوق با سرمایه‌گذاری 100 میلیارد تومان و مشارکت‌های فولادی در جهت بومی‌سازی و کمک به استارت‌آپ‌ها تشکیل شده است تا از این طرق بتوان نواقص و کاستی‌های قطعات مورد نیاز در داخل کشور را برطرف کرده و به خودکفایی برسیم.

رئیس هیئت مدیره انجمن فولاد ایران به سامانه SPX اشاره کرد و گفت: این سامانه شرکت‌ها را ارزیابی کرده و طی آن ضعف‌ها را شناسایی می‌کند و بتوان توانمند‌سازی و استانداردسازی را در ساخت داخل انجام داد. اگرچه این سامانه با سامانه جامع بومی‌سازی زنجیره آهن و فولاد موازی نبوده و در واقع مکمل یکدیگر هستند.

وی گفت: از سامانه جامع بومی‌سازی زنجیره آهن و فولاد می‌توان در سطح ملی و در حوزه‌های مختلف استفاده کرد و آن را مورد بهره‌برداری قرار داد تا بانک اطلاعاتی جامع در اختیار داشته باشیم.

در آیین رونمایی از سامانه بومی‌سازی زنجیره فولاد، ایرج فخری نجف آبادی مدیرعامل شرکت ایریسا،‌ گفت: سیستم جامع و یکپارچه از نیازهای ضروری زنجیزه فولاد بود که امروز محقق شد.

نجف آبادی افزود: ساختاز کدینگ از همان زمان شکل‌گیری فولاد مبارکه آغاز شده و امروزه بانک اطلاعاتی عظیمی از تولیدکنندگان و همچنین سازندگان تجهیزات این زنجیره داریم. این اطلاعات وجود دارد و نیاز است که آن‌ها را تجمیع و به اشتراک بگذاریم.

وی خاطر نشان کرد: آموزش و پشتیبانی‌های لازم را انجام خواهیم داد و پشتیبانی سامانه نیز به صورت 24 ساعته خواهد بود.

در پایان این مراسم سامانه جامع بومی‌سازی زنجیره آهن و فولاد به آدرس www.LRM.steeliran.org رونمایی شد.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
عدم تغییر در قیمت‌ زنجیره فولاد
۱۰ تشکل صنفی به جمع حامیان دومین جشنواره ملی فولاد پیوستند
فولاد در قواره ملی!
صادرکنندگان نیازمند مشوق‌های صادراتی هستند
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: