میزان تولیدات شمش خالص آلومینیومی در جهان کاهش یافت
بررسی روند میزان تولیدات آلومینیوم:

میزان تولیدات شمش خالص آلومینیومی در جهان کاهش یافت

چین بزرگ‌ترین تولیدکننده شمش خالص آلومینیومی در دنیا، در ماه سپتامبر، بیشترین میزان کاهش را داشته، به گونه‌ای که حدود سه درصد میزان تولیدات این کشور نسبت به ماه قبل از آن، کمتر شده است؛ البته میزان تولیدات در تمام دنیا در ماه گذشته دارای شیب نزولی و کاهشی بوده است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، چین بزرگ‌ترین تولیدکننده شمش خالص آلومینیومی در جهان به شمار می‌آید به گونه‌ای که نیمی از تولیدات جهان مربوط به این کشور است؛ البته میزان تولیدات کشور چین در دو ماه اخیر، کاهش قابل توجهی را تجربه کرده است. به نحوی که در ماه اوت میزان تولید این کشور به دو میلیون و 878 هزار تن آلومینیوم رسید که نسبت به ماه قبل از آن (اوت) که میزان تولیدات این کشور دو میلیون و 974 هزار تن بود، کاهش سه درصدی را در زمینه تولید این محصول در چین شاهد هستیم.

کشورهای حوزه خلیج فارس، دومین منطقه‌ای است که بیشترین میزان تولید آلومینیوم در جهان را دارد که علی‌رغم افزایش میزان تولیدات در ماه‌های جولای و اوت، در سپتامبر میزان تولید این منطقه سه درصد افت داشت و به 456 هزار تن رسید.

میزان تولیدات آلومینیوم در قاره آسیا (به جز چین)، در ماه سپتامبر 2.9 درصد کاهش یافته و از 374 هزار تن به 363 هزار تن رسیده است.

گفتنی است، میزان تولیدات آلومینیوم اروپای شرقی و مرکزی در ماه سپتامبر نسبت به ماه قبل از آن، کاهش 3.4 درصد داشته و با اینکه در ماه‌های اوت و جولای 356 هزار تن آلومینیوم در این منطقه تولید شده، اما در سپتامبر میزان تولیدات به 344 هزار تن کاهش داشته است.

آمریکای شمالی در ماه سپتامبر، 310 هزار تن آلومینیوم تولید کرده است که نسبت به ماه قبل از آن میزان تولیدات این منطقه، 3.4 درصد یا 11 هزار تن کاهش یافت.

تولیدات آلومینیوم اروپای غربی در ماه سپتامبر، 3.5 درصد یا معادل 10 هزار تن نسبت به ماه اوت افت داشته و به 276 هزار تن رسیده است.

اقیانوسیه در میان تولیدکنندگان آلومینیوم بیشترین میزان کاهش فعالیت را داشته است، به گونه‌ای که میزان تولیدات این قاره حدود 158 هزار تن است که البته در ماه اخیر میزان تولیدات این منطقه، چهار درصد افت داشته و از 165 هزار تن به 158 هزار تن رسیده است.

همچنین، میزان تولیدات آلومینیومی آفریقا در ماه سپتامبر، نسبت به ماه اوت 5 هزار تن، کاهش داشته است و از 139 هزار تن به 135 هزار تن رسیده است.

 آمریکای جنوبی با اینکه سومین منطقه‌ای است که بیشترین میزان تولید آلومینا را در جهان دارد اما در میان مناطق و کشورهای تولیدکننده آلومینیوم، سهم اندکی برای تولید به خود اختصاص داده، به گونه‌ای که آلومینیوم تولیدی این منطقه 94 هزار تن، است.

در مجموع در سه ماه گذشته، روند تولید آلومینیوم در جهان نزولی بوده است و میزان تولید این ماده اولیه در جهان از 5 میلیون و 329 هزار تن به 5 میلیون و 163 هزار تن رسید، به این ترتیب، افت 0.3 درصدی را در این حوزه شاهد هستیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
150 میلیون دلار در سال فویل وارد کشور می‌شود
تولیدکنندگان ایرانی آینده‌نگر نیستند
رشد 9 دلاری قیمت ‌آلومینیوم
کاهش نرخ فروش محصولات آلومینیومی/ میزان فروش شمش خالص افزایش یافت
رشد 10 دلاری قیمت ‌آلومینیوم
عرضه دو هزار تنی شمش آلومینیوم المهدی
ناچار به واردات ورق‌های سیلیس‌دار هستیم
تنها ورق‌های سیلیکونی وارد می‌شوند
افت 5 دلاری قیمت ‌آلومینیوم طی یک روز
رشد 5 دلاری قیمت ‌آلومینیوم
کاهش 32 درصدی تولیدات آلومینیوم کشور
افت 28 دلاری قیمت آلومینیوم طی یک روز
رشد 31 دلاری قیمت آلومینیوم طی یک هفته
وجود ذخایر بالای بوکسیت در استان بوشهر
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: