ورق‌های روغنی، جایگزین ورق الکتریکی شده‌اند
مدیرعامل شرکت پارس خزر نقره:

ورق‌های روغنی، جایگزین ورق الکتریکی شده‌اند

مدیرعامل شرکت پارس خزر نقره در مورد بزرگ‌ترین مشکلی که تولیدکنندگان موتورهای لوازم خانگی با آن مواجه هستند، گفت: برای تولید موتورهای لوازم خانگی با یک مشکل عمده مواجه هستیم که آن عدم تولید ورق سیلیکونی است و به همین خاطر، مجبور هستیم از ورق‌های روغنی به عنوان جایگزین ورق الکتریکی استفاده کنیم.

علیرضا زابلی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، در خصوص نبود تولید داخلی ورق سیلیکونی، اظهار داشت: میزان مصرف اینگونه ورق‌های الکتریکی در کشور اندک است و برای فولادسازی‌ها، تولید این محصول مقرون به صرفه نیست.

وی در ادامه بیان کرد: فولاد مبارکه بزرگ‌ترین تولیدکننده ورق فولادی در کشور است و چندی قبل خبری مبنی بر ورود این کارخانه به حوزه تولید ورق سیلکونی مطرح شد که البته شرکت فولاد مبارکه تاکنون اینگونه ورق‌ها را در حجم قابل عرضه در بازار تولید نکرده است.

مدیرعامل پارس خزر نقره در زمینه تامین مواد اولیه مورد نیاز، گفت: تمام قطعات ضروری برای تولید لوازم خانگی را نمی‌توان از داخل کشور تهیه کرد. به طور مثال، لوله‌کشی کلکتور را باید از سایر کشورها وارد کنیم و امکان تولید این محصول در داخل کشور هنوز وجود ندارد.

زابلی در مورد واردات قطعات ضروری برای تولید، عنوان کرد: تولید برخی از قطعات در کشور صرفه اقتصادی ندارد و به همین جهت، واردات آن‌ها تنها راهی است که برای تولیدکننده وجود دارد. عمدتا قطعات مورد نیاز ساخت موتور که جایگزین داخلی برای آن وجود نداشته باشد را مجبور هستیم از کشورهای چین و ژاپن وارد کنیم.

در تولید موتورهای برقی به بیشترین رونق ممکن رسیده‌ایم

وی در خصوص حوزه فعالیت این شرکت، بیان کرد: در زمینه تولید موتورهای برقی یونیورسال AC/DC و موتور برقی AC تکفاز سری القایی تا یک کیلووات فعالیت می‌کنیم و در واقع حوزه کاری ما تولید انواع موتورهای لوازم خانگی است.

مدیرعامل پارس خزر نقره افزود: شرکت ما حدود هشت سال است که وارد حوزه تولید موتورهای لوازم خانگی شده و در حال حاضر، این شرکت مجهز به سه خط تمام اتوماتیک و نیمه اتوماتیک تولید الکتروموتورهای یونیورسال است و ظرفیت تولید سالانه این کارخانه بالغ بر دو میلیون موتور یونیورسال و 500 هزار موتور القایی است.

زابلی در خصوص محصولات تولید شده در این کارخانه، مطرح کرد: شرکت در زمینه فروش محصولات تولید شده تاکنون با مشکلی مواجه نشده است و تمام موتورهای تولیدی این کارخانه به دلیل نیاز بازار به فروش می‌رود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: علی‌رغم رکود اقتصادی کشور و مشکلاتی که در زمینه صادرات محصولات تولید شده به وجود آمده است، شرکت پارس خزر نقره مشکلی در زمینه فروش محصولات تولیدی خود ندارد و خوشبختانه، تولید موتورهای برقی به بیشترین حد ممکن در چند سال اخیر رسیده است.

مدیرعامل پارس خزر نقره در خصوص تاثیرپذیری صنایع از وضعیت نابسامان اقتصادی، توضیح داد: مسلما رکود تورمی و وضعیت نامطلوب اقتصادی که در کشور وجود دارد، بر صنایع و کیفیت تولیدات تاثیر می‌گذارد اما تمام صنایع به یک اندازه آسیب نمی‌بینند و شاید به همین دلیل است که صنایع لوازم خانگی و موتورسازی، کمتر از سایر صنایع تولیدی آسیب دیده‌اند.

زابلی در پایان اظهار کرد: در سال رونق تولید داخلی، روند تولید محصولات بهبود پیدا کرده است؛ به گونه‌ای که توجه بیشتری به صنایع تولیدی می‌شود و به همین خاطر است که تولید و فروش شرکت‌های تولیدکننده موتور برق بیشتر از گذشته شده است. به خصوص اینکه میزان واردات به دلیل قوانین وضع شده، کاهش یافته و بالطبع تقاضا برای خرید محصولات داخلی نیز بیشتر از گذشته شده است.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
میزان تولیدات شمش خالص آلومینیومی در جهان کاهش یافت
کاهش 32 درصدی تولیدات آلومینیوم کشور
افت 28 دلاری قیمت آلومینیوم طی یک روز
رشد 31 دلاری قیمت آلومینیوم طی یک هفته
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و هفدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: