دولت باعث ورشکستگی شرکت ما شد
مدیرعامل شرکت تولیدی علائم ایمنی راه آفتابگردون زنجان:

دولت باعث ورشکستگی شرکت ما شد

مدیرعامل شرکت تولیدی علائم ایمنی راه آفتابگردون زنجان که از پروفیل‌های فولادی برای تولید پایه تابلوهای علائم راهسازی استفاده می‌کرد، گفت: به ‌دلیل عدم تسویه حساب به‌ موقع نهادهای دولتی، نتوانستیم از پس هزینه‌ها و مخارج فعالیت تولیدی برآییم و ناچار به تعطیلی کارخانه شدیم؛ زیرا قیمت مواد اولیه، حقوق کارکنان و سایر هزینه‌ها به ‌شدت افزایش یافت و ادامه کار در این شرایط امکان‌پذیر نبود.

غلامرضا سعید محمدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین» اظهار داشت: شرکت ما تولیدکننده علائم راهنمایی برای بخش‌های مختلف مانند شهرداری‌ها و وزارت راه و شهرسازی بود که عمدتا برای ساخت پایه تابلو از پروفیل فولادی استفاده می‌کرد؛ ظرفیت تولیدی این شرکت، سالانه 175 هزار تابلو در سال بود.

وی در خصوص نحوه استفاده از پروفیل فولادی در تولید تابلو، عنوان کرد: شرکت ما برای تولید تابلوی جاده‌ها از پروفیل‌ها و قوطی‌های 9 در 9 سانتی‌متر، 6 در 6 سانتی‌متر، چهار در چهار سانتی‌متر و دو در دو سانتی‌متر استفاده می‌کرد. معمولا تامین پروفیل از واسطه‌ها در استان تهران و برخی تولیدکنندگان در استان گیلان انجام می‌شد. با این وجود کیفیت پروفیل‌های دریافتی از استان گیلان چنان مناسب کار ما نبود اما پروفیل‌های بازار آزاد تهران کیفیت مناسبی داشتند.

مدیرعامل شرکت تولیدی علائم ایمنی راه آفتابگردون زنجان با بیان اینکه شرکت به حالت نیمه تعطیل درآمده، تصریح کرد: بنا به دلایل مختلف از جمله رکود و عدم تسویه حساب مصرف‌کنندگان، فعالیت اقتصادی قابل توجهی نداریم؛ البته این اتفاق از ابتدای سال جاری رخ داد و شرکت تا پایان سال 97 فعال بود.

وی در توضیح علت تعطیلی، خاطرنشان کرد: زمانی که درآمد جوابگوی هزینه در یک فعالیت اقتصادی نباشد، چاره‌ای جز تعطیلی و توقف فعالیت باقی نمی‌ماند. در سال گذشته، از یک سو قیمت مواد اولیه صنعت پروفیل افزایش یافت و از سوی دیگر نتوانستیم مطابق با تورم، قیمت محصولات را افزایش دهیم زیرا شرکت ما با وزارت راه و شهرسازی و شهرداری‌ها همکاری می‌کرد.

سعید محمدی ادامه داد: از آنجا که مشتری شرکت ما به ‌نوعی دولتی محسوب می‌شد، از ما درخواست می‌کردند که قیمت محصول را بر اساس فهرست بهای اعلامی از سوی آن‌ها محاسبه کنیم. متاسفانه در فهرست بهای اعلامی از سوی نهادهای طرف قرارداد، حتی اگر تورم کشور سه برابر می‌شد، افزایش قیمت اعمال نمی‌شد و نهادهای مزبور با همان قیمت قبلی کار می‌کردند.

مدیرعامل شرکت تولیدی علائم ایمنی راه آفتابگردون زنجان به مشکل دیگری که در همکاری با نهادهای دولتی داشت، اشاره و بیان کرد: این نهادها بدهی خود را بلافاصله پرداخت نمی‌کردند و با توجه به عدم توانایی پرداخت نقدی توسط آن‌ها، تنها امکان دریافت هزینه از طریق اسناد خزانه به ‌صورت دو یا سه ساله وجود داشت. متاسفانه این شیوه به هیچ عنوان مقرون‌به‌صرفه نبود؛ زیرا باید مواد اولیه را به ‌صورت نقدی خریداری می‌کردیم. پس از انجام قرارداد طی مدت مشخص، باید صورت وضعیت خود را به نهاد دولتی اعلام می‌کردیم که به حسابداری نهاد مربوطه فرستاده می‌شدیم. در این مرحله پیشنهاد می‌شد که برای تسویه، اسناد خزانه را به‌صورت سه ساله به ما تحویل دهند.

وی تاکید کرد: حتی اگر اسناد خزانه سه سال را تحویل می‌گرفتیم، به دلیل قابلیت نقدشوندگی پایین آن‌ها، نمی‌توانستیم هزینه خرید مواد اولیه و تولید محصول را پوشش دهیم زیرا در بهترین حالت ممکن، می‌توانستیم اسناد خزانه را به ‌صورت نقدی و تنها با 60 درصد از بهای اصلی به فروش برسانیم. در این شرایط، دیگر قادر به ادامه فعالیت تولیدی یعنی تامین مواد اولیه، پرداخت حقوق پرسنل، پرداخت مالیات و... نبودیم. بنابراین تا بهبود شرایط اقتصادی، تصمیم به تعطیلی موقت شرکت گرفتیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
تولیدکنندگان انتظار دارند، دسترسی به مواد اولیه آسان شود
چشم‌انداز نامطلوب صنعت پروفیل کشور
شرایط بد بازار کارخانه پروفیل‌سازی ما را به تعطیلی کشاند
رکود اقتصادی و کاهش قیمت، خط تولید ما را تغییر داد
60 درصد از ظرفیت تولید پروفیل کشور غیرفعال است
صادرات، راه نجات صنایع از رکود
تولیدکنندگان امنیت روانی ندارند
برگزاری کارگاه آموزشی مدیریت نگهداری و تعمیرات و ماشین‌آلات
فعالیت صنعتی در ایران بسیار دشوار است
«فولاد مبارکه» برای صنعت پروفیل یک نعمت است
صنعت پروفیل، یک صنعت پویا است
تسهیل در صادرات و فعال‌‎سازی پروژه‌های عمرانی، خواست اصلی تولیدکنندگان پروفیل فولادی
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: