بومی‌سازی ۲۰۰ میلیون دلاری سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی تا سال ۱۴۰۰
وزیر صمت بیان کرد:

بومی‌سازی ۲۰۰ میلیون دلاری سیستم‌های سرمایشی و گرمایشی تا سال ۱۴۰۰

وزیر صنعت، معدن و تجارت در حاشیه بازدید از نمایشگاه تاسیسات و سیستم های سرمایشی و گرمایشی در محل نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران در جمع خبرنگاران گفت: : تا پایان سال ۱۴۰۰ در صنعت سرمایشی و گرمایشی کشور باید حدود ۲۰۰ میلیون دلار، شرایط بومی سازی انواع نیازهای وارداتی این صنعت ایجاد شود.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، رضا رحمانی اظهار داشت: با توجه به مقدمات ایجاد شده از سال گذشته تاکنون در چارچوب پیگیری‌های اهداف نهضت ساخت داخل بیش از ۸۰ میلیون دلار امکان بومی سازی این صنعت در کشور فراهم شده است و امروز در این نمایشگاه جلوه های مختلف آن را شاهد بودیم.

وی افزود: در آینده نزدیک نیز میز تخصصی تعمیق تولید داخل در صنایع سرمایشی و گرمایشی با ظرفیت بیش از 20 میلیون دلار امکان کاهش ارز بری برگزار خواهد شد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت تصریح کردرحمانی اضافه کرد: موضوع مهم در خصوص صنایع سرمایشی و گرمایشی صادرات افزایش صادرات ۲۳ درصدی در سال گذشته و کاهش ۱۰ درصدی واردات اقلام کالایی این صنعت به کشور ما بوده است.

وی خاطر نشان کرد: این نشان دهنده توان رو به رشد صنایع داخلی است و امروز شاهد بودیم که در برخی محصولات همپای تولیدات بروز جهان و هم‌تراز با کشورهای پیشرو در این صنعت گام‌های لازم برداشته و موفقیت کسب شده است.

وزیر صمت ادامه داد: صنعت سرمایشی و گرمایشی کشور را رو به رشد و توان داخلی سازی آن و همچنین ارتقاء کیفیت را در آن کاملاً مثبت ارزیابی می‌کنم و انتظار دارم تمام رسانه‌ها به ویژه صدا و سیما زوایای مختلف این خودباوری و پیشرفت به دست آمده را به مردم معرفی نمایند.

رحمانی خاطرنشان کرد خوشبختانه صنعت‌گران ما با غلبه بر مشکلات موجود و با همت والای خودشان توانسته‌اند این صنعت را به یک جایگاه خوبی در سطح دنیا برسانند.

وی ابراز کرد: به شخص تاکید دارم که وجوه مختلف و اثرات ارزشمند نهضت ساخت داخل به مردم نشان داده شود و امروز شاهدیم که در همین نمایشگاه اغلب محصولات عرضه شده با توان داخل و ظرفیت‌های داخلی سازی کشورمان است.

وزیر صمت تاکید کرد: واحد‌های توانمند صنعتی ما در تراز بسیاری از شرکت‌های توانمند جهانی هستند که البته باید در این حوزه باید برندسازی مورد توجه قرار گیرد که این مهم به صورت ویژه در دستور کار وزارت صنعت، معدن و تجارت قرار دارد.

رحمانی تصریح کرد: خوشبختانه در صنایع سرمایشی و گرمایشی برند های خوبی در سطح کشور شکل گرفتند و با توجه به کیفیت بالای بسیاری از تولیدات داخلی کشورمان به این واحدها در آستانه تبدیل شدن به درخت‌های معتبر در سطح دنیا هستند.

وی با اشاره به دغدغه های ارزی صادرکنندگان این صنایع عنوان کرد: مقررات موجود درباره برخی صنایع و واحدهای صادراتی باید به گونه تسهیل شود تا مانعی در برابر افزایش صادرات نشود.

وی گفت: جایگزینی درآمدهای ارزی حاصل از صادرات غیر نفتی با ارز حاصل از درآمدهای نفتی امروز جزو اولویت‌های کشور است و بنابر این است که در برنامه رهایی از اقتصاد نفتی، وابستگی به ارز حاصل از نفت به حداقل ممکن برسد و ارز مورد نیاز از محل صادرات غیر نفتی تامین شود که این توانمندی نیز خوشبختانه در کشور وجود دارد.

رحمانی اذعان کرد: آنچه در این مهم باعث تسهیل امور می‌شود ایجاد تفاهم متقابل میان دولت و تشکل‌های بخش خصوصی است که به گونه‌ای تصمیم‌گیری شود که منافع کشور و همچنین بخش خصوصی در بهترین شرایط ممکن حاصل شود. خوشبختانه امسال بسیاری از موانع موجود در این حوزه رفع شده و شرایط بهتر از گذشته است با این حال انتظار داریم تصمیمات اتخاذ شده در برخی بخش‌ها به گونه‌ای باشد که تولیدکنندگان و صادرکنندگان ما به معنای واقعی کلمه احساس کنند که هیچ مانعی در برابر تلاش‌های آن‌ها وجود ندارد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به تعبیر مقام معظم رهبری از تولید به عنوان یک کار مقدس خاطرنشان کرد: همه فعالان این حوزه، کار جهادی انجام می‌دهند، لذا برای یک امر مقدس و یک کار جهادی همه ما مسئول هستیم که با تغییر نگرش و با همت بیشتر به کمک حوزه تولید و صنعت کشورمان بشتابیم.

رحمانی در پایان تصریح کرد: البته در بسیاری از بخش‌ها مانع جدی در برابر صنعت وجود ندارد بلکه وجود برخی بروکراسی های زاید و اشکال تراشی‌های بی‌جهت کارها را متوقف می‌کند که ما در این خصوص، اولویت را به وزارتخانه خودمان اختصاص داده‌ایم و تلاش کردیم که بیش از پیش به کارها سرعت بخشیم و خوشبختانه روندی که از سال گذشته آغاز شده است و همچنین طی امسال حوزه کسب و کار در وزارت صنعت، معدن تجارت شرایط بهتری یافته است و امیدواریم در سایر دستگاه‌ها نیز این شرایط فراهم آید تا بتوانیم در کمترین زمان ممکن خدمات مورد نیاز تولیدکنندگان و صادرکنندگان را فراهم کنیم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: