حرکتی نو در تامین مالی معادن کوچک مقیاس و استارت‌آپ‌ها انجام شده است
مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس:

حرکتی نو در تامین مالی معادن کوچک مقیاس و استارت‌آپ‌ها انجام شده است

مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس گفت: این طرح، اولین حرکت برای تامین سرمایه در بخش معدن است که با نگاه نو طراحی شده و بیش از ۷۷۰ مجموعه سرمایه‌گذار آماده برای بررسی و مشارکت در طرح‌های معدنی از پتانسیل‌های جدید ایجاد شده از نتایج این تفاهم است.

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، سیدرضا عظیمی، مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، اظهار داشت: در طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس ضمن انعقاد تفاهم‌نامه با یکی از کارگزاران معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در حوزه تامین مالی و سرمایه‌گذاری، فرصت امکان استفاده از سرمایه‌گذاران غیر‌معدنی برای معدن فراهم خواهد شد.

وی در ادامه افزود: در فرآیندهای اجرایی، طرح پس از بررسی کلینیکی و تکمیل اطلاعات معادن کوچک و تامین اطلاعات مورد نیاز، برآورد مالی و نحوه اقدام توسط شرکت سرمایه‌گذار طرف تفاهم در قالب یک طرح استاندارد برای سرمایه‌گذاری به سرمایه‌گذاران متقاضی از پیش تعیین شده معرفی خواهند شد و بسته به نوع طرح و فاکتورهای سرمایه‌گذاری هماهنگی لازم برای اتصال سرمایه‌گذار و سرمایه‌پذیر صورت خواهد پذیرفت.

عظیمی خاطرنشان کرد: این مشارکت برای سرمایه‌پذیر و دارنده مجوز معدنی فاقد هرگونه هزینه و برای معرفی استاندارد طرح و ارتباط با سرمایه‌گذار یک فرصت خواهد بود.

مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس تصریح کرد: پس از مهیا شدن طرح‌های معدنی و یا استارت‌آپی توسط طرف تفاهم، در قالب جلسه‌های تخصصی و رویدادهای سرمایه‌گذاری با دعوت از سرمایه‌گذاران متقاضی و علاقمند به بخش معدن هماهنگی‌های لازم برای معرفی حضوری طرح و رفع ابهامات احتمالی انجام خواهد شد.

عظیمی اظهار داشت: شرکت سرمایه‌گذار طرف تفاهم در صورت نیاز، امکان استفاده از زیرساخت‌های پارک‌های علمی و فناوری، آموزش، دانشگاه‌ها و نهادهای سرمایه‌گذاری و صندوق توسعه و شکوفایی را نیز فراهم خواهم کرد.

وی افزود: این اولین حرکتی است که برای تامین سرمایه در بخش معدن و با نگاه نو طراحی شده و بیش از ۷۷۰ مجموعه سرمایه‌گذار آماده برای بررسی و مشارکت در طرح‌های معدنی از پتانسیل‌های جدید ایجاد شده از نتایج این تفاهم است که مهیا شدن ارتباط بین سرمایه‌گذار و سرمایه‌پذیر را تقویت خواهد کرد.

بر اساس گزارش روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، مدیر اجرایی و دبیر شورای هماهنگی طرح احیا، فعال‌سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس در خاتمه گفت: از دیگر شرکت‌های سرمایه‌گذاری نیز دعوت می‌شود در صورت تمایل برای انعقاد تفاهم‌نامه و یا حضور در فرصت‌های معدنی درخواست خود را به دفتر طرح ارسال کنند. اخذ صلاحیت حضور در این بازار از طرف سازمان بورس یکی از مواردی است که این شرکت‌ها می‌بایست داشته باشند و طرح‌های موفق نیز پس از گذار از مرحله اول سرمایه‌گذاری امکان معرفی به فرابورس برای توسعه را پیدا خواهند کرد، امیدوار هستیم با این فرصت ایجاد شده بتوانیم گامی موثر در هدایت نقدینگی به سمت معدن و ایجاد اشتغال پایدار برداریم.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
مطالب مرتبط
شناسایی ۵۵ درصد معادن بزرگ در عمق ۱۰۰ تا ۲۰۰ متری با کمک پهپادها
۵۰ درصد معادن کوچک و متوسط کشور غیرفعال هستند
سامانه کاداستر شفافیت حوزه معدن را بیشتر کرد
وجود چهار هزار و ۳۰۰ معدن غیرفعال در کشور
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: