ادامه گمانه‌زنی‌ها درباره آینده قیمت طلا

ادامه گمانه‌زنی‌ها درباره آینده قیمت طلا

از نظر تحلیلگران، تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا که بعدازظهر روز چهارشنبه هفته جاری اعلام خواهد شد، مهم‌ترین رویدادی است که باید زیر نظر داشت. در صورت تصویب کاهش نرخ‌های بهره که یک اتفاق قطعی به شمار می‌رود، این سومین دور کاهش نرخ‌های بهره در سال ۲۰۱۹ خواهد بود و باید دید طلا چه واکنشی به آن نشان خواهد داد!

به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی «فلزات آنلاین»، پس از تغییرات فنی حرکت قیمت طلا که در معاملات روز جمعه مشاهده شد و طی آن طلا در مقطعی به طور موقت تا سطح ۱۵۲۰ دلار صعود کرد، تحلیلگران نسبت به روند افزایشی قیمت طلا خوش‌بینی پیدا کرده‌اند. اگرچه طلا نتوانست در این سطح قیمت بماند اما مرز روانی مهم یک هزار و ۵۰۰ دلار را حفظ کرد.

هر اونس طلا روز جمعه در بازار معاملات آتی آمریکا ۶۰ سنت معادل ۰.۰۴ درصد افزایش پیدا کرد و در ۱۵۰۵ دلار و ۳۰ سنت بسته شد و برای کل هفته حدود ۰.۸ درصد افزایش ثبت کرد که دومین افزایش هفتگی متوالی طلا بود.

به گفته جیم ویکاف، تحلیلگر فنی ارشد شرکت کیتکو، تقاضای خریدی که پس از افزایش قیمت طلا ایجاد شد، از این فلز ارزشمند پشتیبانی کرد.

همچنین عامل دیگر، انتشار آمار اقتصادی ضعیف‌تر بود که کمک کرد طلا به بالای یک هزار و ۵۰۰ دلار صعود کند زیرا معامله‌گران به دلیل نگرانی از کندی رشد اقتصادی، روی کاهش بیشتر نرخ‌های بهره حساب کردند.

به گفته فیلیپ استرایبل، استراتژیست ارشد بازار در شرکت آر جی او فیوچرز، آمار اقتصادی جدید نامطلوب واقعا انتظارات برای کاهش نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا را بالا برده است. اکنون بسیاری منتظرند طلا تا سطح یک هزار و ۵۲۵ دلار پیشروی کند و اگر این قیمت شکسته شود، قیمت طلا افزایش قابل توجهی پیدا خواهد کرد.

تحلیلگران تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا که بعدازظهر روز چهارشنبه هفته جاری اعلام خواهد شد را مهم‌ترین رویدادی می‌دانند که باید زیرنظر داشت و هشدار می‌دهند که بازار ممکن است انتظارات غیرواقعی درباره موضع سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا داشته باشد. اگر جروم پاول، رئیس بانک مرکزی آمریکا لحن مثبتی درباره سیاست تسهیلی نداشته باشد، بازارها مایوس شده و قیمت طلا تحت فشارهای کاهشی قرار خواهد گرفت. همچنین بازارها روی احتمال کاهش نرخ‌های بهره آمریکا در هفته جاری کاملا حساب کرده‌اند و هر گونه اشاره خلاف این احتمال، قیمت طلا را پایین خواهد برد.

طبق ابزار دیده‌بان فدرال شرکت CME، بازارها احتمال کاهش ۲۵ واحدی نرخ‌های بهره از سوی بانک مرکزی آمریکا را ۹۳.۵ درصد ارزیابی کرده‌اند. جنگ تجاری آمریکا و چین به بازارهای مالی ضربه زده و اکثر بانک‌های مرکزی بزرگ جهان را وادار کرده است امسال به کاهش نرخ‌های بهره مبادرت کنند. این دو کشور در مناقشه ۱۵ ماهه، روی میلیاردها دلار صادرات یکدیگر تعرفه سنگین وضع کرده‌اند که نگرانی‌ها نسبت به رکود جهانی را برانگیخته و باعث رشد بیش از ۱۶ درصدی قیمت طلا از ابتدای امسال تاکنون شده است.

بر اساس گزارش ایسنا به نقل از کیتکونیوز، آمار اقتصادی‌ که در هفته جاری ممکن است قیمت طلا را تحت تاثیر قرار دهند، گزارش اشتغال آمریکا در اکتبر، آمار مقدماتی تولید ناخالص داخلی در سه ماهه سوم و گزارش اعتماد مصرفی و فروش خانه آمریکا و شاخص مدیران خرید بخش تولید ISM خواهند بود.

انتهای پیام//

مشاهده مطلب
نظر شما
  • 0
  • 0
  • 0
  •  
  •  
عضویت در خبرنامه
  • نام
  • پست الکترونیک
فولاد سیرجان ایرانیان
بنر صبانور
گروه صنعتی سدید
خرید اشتراک ماهنامه اشتراک
دانلود نرم افزار

دانلود اپلیکیشن موبایل اخبار فلزات

دانلود از بازار دانلود از گوگل پلی
یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و شانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و پانزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 78 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و چهاردهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 74 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و سیزدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 82 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و دوازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 76 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد

یکصد و یازدهمین شماره هفته‌نامه الکترونیکی پایگاه خبری، تحلیلی فلزات آنلاین منتشر شد.هفته‌نامه فلزات آنلاین این هفته در 84 صفحه منتشر شد. متن هفته‌نامه در پیوست این مطلب قابل مشاهده است.

کلیه حقوق این سایت متعلق به پایگاه خبری و تحلیلی فلزات آنلاین بوده و استفاده از مطالب با ذکر منبع آزاد است.

طراحی و تولید: